Skleněná těla

Skleněná těla od autorů bestselleru Vraní dívka přinášejí další temný severský thriller, jenž opět zamíří do nejhlubších koutů lidské duše a odkryje její odvrácenou tvář. Švédsko zaplavila vlna sebevražd. Umírají mladí lidé, ze světa scházejí těmi nejděsivějšími způsoby. U všech se našly staré kazety s hudbou z osmdesátých let. Stockholmský detektiv Jens Hurtig zjistí, že všechny patřily jediné ženě. Nedlouho poté začne někdo brutálně zabíjet vlivné osobnosti. Souvislost obou případů je hrozivější, než si kdo vůbec dokáže představit… Skleněná těla vyprávějí napínavý příběh o hudbě, touze a nenávisti – příběh o tom, čeho všeho je člověk schopen kvůli umění a jak extrémní prostředky je ochoten k tomu použít. Skleněná těla jsou návykový román, jehož čtení bolí, ale nejde zastavit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/277722/melancholie-sklenena-tela-XbI-277722.jpg 3.6368

Melancholie 1.

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Knižní klub

Glaskroppar, 2014

Kniha Skleněná těla

pety679

Není to kniha pro každého, těm, kteří si oblíbili sérii Vraní dívka se ale líbit bude. Mě se kniha líbila moc, stejně jako ostatní knihy Erik Axl Sund.

dracik

sklamanie, odpad

Sukuba

Kniha má pomalý rozjezd.
Kdo vydrží úvodních (a lehce chaotických) cca 100 stran, během kterých se víceméně stále seznamujeme s postavami a prostředím, toho čeká hluboký a bolestivý zážitek.
Samozřejmě, že formu i téma ocení především ti, kteří si někdy pokládali podobné otázky.
Kteří stejně jako zdejší postavy, balancovali na tenké hranici a patřili mezi ty "rozmazlené fracky, kteří opovrhují životem".

Je to těžké, hutné tema, žádná oddechovka. Čtenář musí přemýšlet, určitě to tedy není kniha pro každého.
Já se k ní určitě ještě vrátím.

trudoš
17.10.2020

„Keď začne hrať organ, rozplače sa aj on. Hneď spozná klavír Jana Johanssona. Skladba z Utanmyry. Znie ako Švédsko.“
Bla bla bla, umění je na prd, bla bla bla, lidi jsou na prd, bla bla bla, svět je na prd, bla bla bla, život je na prd… No ty kráso, pánové Jerker Eriksson a Håkan Sundquist jsou tak přecitlivělí, že by se i Mácha zastyděl. Nebo za to možná mohla ta slovenčina, že na mě tenhle rádoby morbidní thriller zapůsobil tak melodramaticky. Ale k věci. Ústřední motiv románu je perfektní - magnetofonová páska, co koluje mezi lidmi, kteří po jejím poslechu páchají samovraždy, to má prostě náboj. Jenže jestli čekáte konstruktivní vyšetřování, nebo snad smysluplnou logiku, tak jste na špatné adrese. Tady se spíš zdlouhavě polemizuje, hluboce hloubá a zádumčivě hledí do dáli, což sem tam okoření nějaká ta nechutně vyrobená mrtvola nebo detailní pohled na lidské utrpení. Ano, v závěru se sice přijde s jakýmsi vysvětlením kdo a proč, ale že bych téhle psychokvašce věřil, to říct nemůžu.

te-ssiinka3905
26.08.2020

Nedočteno, absolutně nudná kniha i po 20 stranách se člověk absolutně ne orientuje kdo je kdo a asi mě neberou knihy s vymytymi mozky, bohuzel

Markéta ♡
15.03.2020

Čekala jsem mnohem, ale mnohem víc.
Čekala jsem, že budu zdrcena, že se budu možná i bát, ale nic takového nepřišlo.
Samozřejmě, že je hrozné, když lidé páchají sebevraždy a ještě horší, když k tomu někdo napomáhá, v tomto případě nahrávkami, které byly udělány přímo pro člověka podle jeho data narození.
Psychické poruchy jsou bohužel velkým problémem a málo kdo je umí 100% zvládat. Konec jsem doopravdy nečekala, to musím uznat a z toho důvodu také dávám 2 hvězdičky, protože zase takový odpad to nebyl, ale pokud zvažujete koupi knihy, tak za mě ne-e.

begoni
08.02.2020

Přečteno za 2 dny, raději rychle, ať to mám za sebou... Děsivé, bizarní, šokující...
Přidala jsem si ji do čtenářské výzvy - bojovala jsem s tím, zda ji přidám mezi knihu, kde hl.hrdina trpí psychickou poruchou (a že jich tam bylo!), nebo knihu, jejíž obálka se mi nelíbí... "Vyhrála" obálka, ta je přímo odporná.

Lol_so_weird
29.12.2019

Kniha s velmi zajímavým dějem, má i velmi krásný přebal. Nicméně jsem od knihy čekala víc, než mi ve finále nabídla.