Černá linie

Černá linie https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391841/bmid_cerna-linie-UeY-391841.jpg 4 91 31

Bývalý šampion ve freedivingu Jaques Reverdi čeká v malajském vězení na rozsudek. Je totiž brutálním sériovým vrahem. Jeho krvavý příběh je ale tak fascinující, že se pařížský novinář Marc Dupeyrat rozhodne o něm napsat knihu. Spojí proto síly s Elisabeth, studentkou psychologie, která o Reverdim píše diplomovou práci. Jenže Reverdi z věznice unikne a pouští se po stopě své nové lásky – Elisabeth. Pro ni i Marca tak začíná opravdová noční můra. Strhující thriller od autora Purpurových řek.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

La Ligne noire , 2004

IvetaTerezieM
07.03.2021 5 z 5

Po dlouhé době jsem si pěkně početla. Sice ne hned od začátku, ale vydržela jsem a fakt nelituji. Vůbec nechápu, jak tohle někdo vymyslí. Některé pasáže byly opravdu nechutné, ale o to byla kniha zajímavější.

Kerberos
26.12.2020 5 z 5

Je dobře,že Grangé zase začal psát,vydařený psychotriller s překvapivým koncem.Příběh masového vraha,bývalého hloubkového potapěče,který čeká ve vězení na trest smti.Pátrání novináře Marca vše zkomplikuje,vystaví sebe i modelku, jejíž podobenku použije jako návnadu,smrtelnému nebezpečí.

Petronela16
26.09.2020 5 z 5

U mňa teda plný počet * za perfektny thriller,jeden z najlepších , čo som kedy čítala.Mňa zaujala kniha hneď od začiatku, a aj keď boli niektoré pasáže skutočne tvrdé, tak ma to neskutočne bavilo čítať.Chvilami som premýšľala, či aj autor nie keď dáky psychopat, keď dokáže takéto čosi vymyslieť.Takze za mňa moje obligátne :100 bodov a tuš!

dabrazka
08.08.2020 4 z 5

Díky recenzím, že se kniha "rozjela" až Mark zahájil cestu po stopách vraha jsem nakonec ráda, že jsem ji neodložila. Konec zvláštní, ale jinak se četla dobře :-)

Princezna22
11.05.2020 5 z 5

Panebože tohle byla neuvěřitelně čtivá kniha. Na to jak je kniha tlustá četla se skvěle .. A příběh též opravdu pecka. Jen u pár stránek mi bylo mírně nevolno. Doporučuju

Ládja
19.04.2020 3 z 5

Komentář může obsahovat spoilery:
Čte se dobře, to nemůžu říci...
Ne tak dobré a zábavné a zajímavé jako Purpurové řeky. I když nápad dostat se do mysli vraha je zajímavý(určitě není první) tak zpracování je nudné a zdlouhavé. WAU! efekt na který jsem čekal jsem tušil už asi od prvních sto stran, takže na konci žádné překvapení a jen opakující se pasáže, jak se dostat do rituálu Černé krve.
Zklamání, ale dalo se.

Artep25
06.09.2019 5 z 5

Nemůžu jinak, než hodnotit nejvyšším hodnocením .Za mně v poslední době nejlepší thriller co jsem četla .No taky jsem tu knihu nečetla najednou a chvíli jsem přemýšlela , že to nedám.Ale ne proto, že by to bylo špatně napsané .Právě naopak .Spisovatel se snažil o to aby se čtenář ponořil do děje a některé popisy byť jsou morbidní nebo nechutné nejsou samoúčelné, ale vytváří atmosféru děje .Za mně velmi zdařile .Opravdu výborný thriller pro silné povahy .Doporučuji .

DavidKeller
14.03.2019 5 z 5

Vyborný Psychologicky thriller . Docela málo tady hodnocený. Nejlepši zvrat v celém zavěru , i když jsem něco podobneho čekal ale autor to rozepsal tak , že mě to nakonec překvapilo :) Knihu doporučuji silnějši povaze , přece někdy i na muj vkus mistama uchylne a zvracene :D Ale přesto čtivé :)

hasič
11.02.2019 4 z 5

Já osobně jsem se musela trochu prokousat začátkem. Ale od toho, kdy Mark zahájil cestu po stopách vraha byl příběh velice zajímavý a jsem za knihu ráda a doporučuji. Hlavně závěr knihy, i když mě to asi ani moc nepřekvapilo.
takže pokud máte rádi tento žánr určitě si knihu přečtěte.

blanche11
08.01.2019 4 z 5

sice dost morbidní, ale opravdu dobrá kniha, stojí za přečtení

sioux
19.11.2018 1 z 5

Nalákalo mě, že to napsal autor Purpurové řeky, tak jsem tomu dal šanci. Ze začátku mě to bavilo, dobře vystavěná zápletka dvou úchylných bytostí. Lákalo mě i to, že se to má odehrávat hodně v Jihovýchodní Azii, kterou mám rád. Ale asi kolem strany 200 jsem to zahodil. Začalo mi lézt na nervy, že tam nikdo není normální a hlavně ty rituály kolem krve mě nebavily. Příliš ujeté, příliš morbidní, aspoň tedy pro mě.