Země věčného léta

Země věčného léta https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174070/bmid_zeme-vecneho-leta-174070.jpg 3 98 23

Černá labuť vzlétá série

< 2. díl

Garet Jamesová se z rodného New Yorku vydává do původní vlasti své matky, Francie. Motivem je nejen láska ke čtyři sta let starému vampýrovi Willovi Hughesovi, ale i touha zjistit něco víc o vlastním původu a předcích z ženské linie - Strážních věžích, které kdysi přísahaly chránit lidstvo před prastarým zlem. Garet se vydává do Paříže, kde v nejstarším městském kostele St. Julien-le-Pauvre končí Willovy stopy. Její francouzská dobrodružství a seznamování se svéráznými kouzelnými bytostmi ze Země věčného léta se proplétají s dávným osudem jejího milého Willa, který kdysi z lásky a kvůli mladické nerozvážnosti přišel o svou lidskou duši i smrtelnost. Kroky Willa z minulosti, vampýra Willa z počátku jednadvacátého století i Garet, odhodlané najít pravdu, míří do legendami opředeného lesa Brocéliande, k jezeru, v němž sídlí mocná a strašlivá čarodějka. K jezeru, u něhož se čas stává těkavou substancí a člověk může jediným krokem překročit staletí. Existuje však také cesta zpátky?... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Motto

The Watchtower , 2011

MonaLisa42
11.08.2023 1 z 5

Toto je velké zklamání.
Už k minulému dílu jsem měla malé výhrady, ale toto je daleko horší. Děj je nezáživný a zdlouhavý, téměř nic se tu neděje. Kapitoly o Willově minulosti mi přišly zbytečné. Některé pasáže se opakovaly. Čekala jsem víc kouzel a kouzelných bytostí, chyběli mi postavy z minulé knihy. Téma cestování časem mě moc nebere, je škoda, že příběh nevedl jiným směrem. Konec mě nemile překvapil, skončil obrovským časovým paradoxem. Netušila jsem, že je ještě pokračování. Přijde mi, že nic v knize není dotaženo do konce, v příběhu jsou velké mezery.
Prostě je to celé špatně!!!

Arlienen
06.10.2020 2 z 5

Kniha se mi četla o trochu hůře než první díl. Jakmile jsem se ale začetla, tak mě kniha pohltila.

Aggie.
04.08.2020 3 z 5

(SPOILER) Kniha mě bavila méně než první díl, který byl super. Ale chtěla jsem sérii dočíst a tak jsem našla třetí díl online v angličtině. Komu se nechce, nemusí litovat. Horko těžko jsem se tím prokousávala, bylo to o ničem. Ale napíšu o čem zhruba byl třetí díl, pokud by někdo chtěl vědět. SPOILERY O TŘETÍM DÍLE: Garet se tedy dostane do současné Paříže s mladým Willem a nemá zrovna radost. Zatímco Will se ztratí a je uvězněn Mardukem spolu s Keplerem (nová postava, která nemá moc význam), Garet se setká s dalšími novými postavami - časoví chronologisté, takoví knihovníci, kteří kontrolují běh času a spolu s nimi zachrání Willa a Keplera. Je tam opravdu mnoho nezáživných kapitol o Deem a Mardukovi a o tom, jak se snaží proniknout do světa akcií, případně jak zabíjí nevinné civilisty. Mohl to být dobrý záporák a kapitoly z jeho pohledu zajímavé, ale bohužel... Dokonce se ke konci seznamujeme krátce s jeho "matkou", ale opět to nemělo žádný význam. Starý Will tedy zůstal v minulosti a prožil svůj život znovu a napravoval ho, takže mu bylo cca 800 let. Pokud bychom uvažovali o jedné časové ose, autorka vytvořila ohromný paradox, který jsem se snažila vyřešit a málem mi z toho vybuchla hlava. Bohužel to nevyřešila ani autorka a moc to nevysvětlila, jen, že čas z toho skutečně byl trochu popletený a zatímco mladý Will slábnul a stával se upírem, starý Will se stával člověkem, ale stále měl nějaké superschopnosti. Samy postavy na to měly více teorií a myslím, že nakonec nevysvětlily, proč se to tak dělo. Velkým cílem bylo tedy zničení Marduka, což se podařilo Willovi v jednom odstavci a já se jen ptala "to je všechno?" A také hledání institutu chronologistů v San Francisku, kam všichni cestovali i časem pomocí starých lístků na koncert. Dalšími nepřáteli byli "malefactors" což byli zkažení chronologisté a další, jenž uměli cestovat časem a pohybovali se v takové mimo dimenzi, jejich touhou bylo ovládat čas pro svá vlastní přání a jednali proti Mardukovi, chtěli zničit Garet a také instituty chronologistů. Ale kromě toho, že byli drobnou překážkou, neměli žádný další velký význam. Mimochodem Octavie (snad se tak jmenovala ta žena-chobotnice) byla v pořádku, ale asi se jí nepodařilo být smrtelná, nevím. Vůbec se to nerozvádělo. A SPOILER ohledně konce. Mladý Will se prostě rozplynul a starý Will byl s Garet. KONEC SPOILERŮ O TŘETÍM DÍLE.

knihomolka27
29.07.2019 2 z 5

Už to nebylo tak dobré jako první díl, chvílemi až zdlouhavé. A štve mě, že to zase není ukončené.

Áža707
21.03.2019 4 z 5

Super!

kalinka99
08.02.2019 3 z 5

Mě se tenhle díl naopak líbil více než první, ale když už je to tak s tím koncem, tak mohli rovnou přeložit další části.

pecinka21
12.08.2018 2 z 5

Nuda, nuda. Těšila jsem se, až si to budu moci přečíst a nakonec jsem se místo toho těšila na to, ať už to proboha dočtu. Veliké zklamání.

ElfkaEleanor
19.05.2018 2 z 5

Dej byl originalni, plny fantazie autoru. Akce take nechybela, ale bohuzel knize chybi to, co by vtahlo ba primo pohltilo ctenare. Demotivujici je i to, ze dalsi dily v cestine jiz nevysly.

Annkag
17.05.2018 3 z 5

Tento diel bol trochu nudnejší....I ked bolo zaujímavé dozvediet sa niečo nové o Willovi a jeho ceste za nesmrtelnostou.
Nové postavy mystického pojmu,ktoré pomáhajú Garet nájst smer a cestu za Willom a jeho možným oslobodením.
Morduk sa mi asi páčil najviac....tretí diel preložený nie je,z jednej strany ma to mrzí pretože by som sa rada dozvedela ako to dopadne a z druhej strany neviem....čakala som od toho viac kedže prvý diel ma nadchol.Tento bol nudný a mala som čo robit aby som nezaspala.

Lil30
07.12.2017 3 z 5

První díl byl o hodně záživnější. Přeskakování mezi pohledy osob by mi nevadilo, ale Willovy kapitoly mě nebavily. Škoda, že není přeložen i poslední díl, který si budu muset přečíst v angličtině. Ale na druhou stranu se nakladatelství po tomhle dílu nedivím, že nevyšel...

BarkaS
10.04.2017 3 z 5

Skvělej námět, dobře vystavěný příběh, ale ta slepice Garett už mě krapánek štvala.

zuzca.h
28.06.2016 3 z 5

Začátek celkem nudný musela jsem se nutit abyhc pokračovala ve čtení, ale postupně se děj rozjížděl od poloviny knížky už to bylo celkem zábavné čtení a posledních cca40 stránek to mělo opravdu spád. Jen na úplném koneci jsme se neubránila smíchu, takovoudle zápletku na poslední stránce jsme opravdvu nečekala.
Jsem zvědavá jestli bude třetí díl, protože konec by tomu napovídal.

lucie2371
26.06.2016 4 z 5

Posledních 50 stránek bylo asi nejlepších...kniha byla jinak pěkná avšak znovu bych se k ní asi nevracela. Ale i přes to doufám,že bude 3. díl! 2. díl skončil otevřeným koncem a tak čekám jak to všechno dopadne!

Markett
01.11.2015 4 z 5

Chvílemi jsem měla trošku rozporuplné pocity, kdy jsem si říkala, že na první díl to rozhodně nemá. Určitě se mi druhý díl líbil, ale to jen díky pasážím, kdy se čtenářům otevírá Willův život před tím, než se stal upírem. Kdyby měla kniha být jen z pohledu Garet, bylo by to jen zdlouhavé a o ničem. Ke konci už byla nějaká akce, napětí a opět otevřený konec, tak doufám, že bude další díl a já se dozvím, jak to všechno dopadlo.

lida1981
10.09.2015

chtěla bych třetí díl. nevíte někdo, zda bude či ne? takhle je to neukončené...

Arianne
02.04.2015

A třetí díl v čj nevyjde :-(

KatnissLavender
01.12.2014 2 z 5

Od začátku jsem byla rozhodnutá pro jednu jedinou hvězdu. Musela jsem se doslova přemlouvat, abych se touto knihou prokousala. Naprosto nezáživné a neuvěřitelně zdlouhavé pasáže mě opravdu nebavily. Konec to naštěstí trochu vylepšil a já se rozhodla jednu hvězdu přidat. Tuto sérii však opravdu doporučit nemohu...

Dreisii
26.09.2014 2 z 5

Druhý díl je oproti prvnímu nudný,nic moc záživný. Docela zklamáním pro mě těšila sem se že bude o dost lepší.

misaaa4
17.05.2014 1 z 5

Kniha ma absolutne nebavila, vracanie sa do minulých životov bolo nudné. Jediné plus tejto knihy bola posledná veta, ale i to v prípade, že to už nebude mať pokračovanie...

muchomurka
08.04.2014 3 z 5

Oproti prvnímu dílu - nuda. Střídání částí s Garet v současnosti a Willa v minulosti bylo úporné. Garetiny části se ještě daly, ale ty Willovy byly pro mě utrpení. Nic se nedělo, často se opakoval popis (např. když nějakého tvora viděl Will a byl tam popsán, v následující kapitole ho viděla Garet a znova byl popsán - zbytečně). Zkrátit knihu na polovinu a hned by to mělo spád.
A upřímně příběh Willovy honby za nesmrtelností mi bohatě stačil shrnutý v prvním díle, když to Garet osvětloval.
A také mi něco na tomto díle chybělo. To co bylo nové, nápadité a neotřelé v prvním díle, to zde chybělo. Bylo to jako slabý odvárek původního. Děj příliš rozkouskovaný (Garet jen chodila sem a tam, ale bylo to jako suchý výčet), vláčný, byly zde kouzelné bytosti, ale postrádaly tu tajemnost, přízračnost ... něco takového. Každá překážka šla snadno překonat. Někdo něco nechtěl udělat? Nevadí, vzápětí si to rozmyslel.
Tento díl mě opravdu zklamal. Poslední si přečtu, protože mě zajímá, jak to celé dopadne (tenhle konec byl fakt děsný). A třeba se autorka více zase přiblíží prvnímu dílu a bude to čtivější.

Lee Carroll
americká
2013  71%Černá labuť vzlétá
2013  63%Země věčného léta

Kniha Země věčného léta je v