Černá bedýnka

Černá bedýnka https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42300/cerna-bedynka-42300.jpg 5 22 6

ozzak
07.04.2024 5 z 5

Moc pěkná ikdyz někdy smutná poezie.
Krik
Člověk se narodí a hned křičí.
Nikdo mu nerozumí, ale všecky potěšil.
Tady jsem já! řve člověk, přišel sem žít.
Jsem tu dobře?
Narodil jsem se u dobrých lidi?
Ve slušném století?
Nevedu náhodou válku?
Je tady zrušeno otroctví?
Mám správnou barvu kůže?
Vhodný původ?
Smím dýchat?
Tak dekukuju
Rad se knížce budu vracet

Filomena1961
06.02.2023 5 z 5

Oblíbená knížka, která mi zůstala v knihovně po rodičích, často ji z knihovny vytahuji, listuji v ní, čtu si v ní jen tak a prohlížím nádherné černobílé fotografie. Většina textů je smutných a vedou člověka k zamyšlení nad životem. Nejsmutnější je fotografie matky s dítětem a textem Nagasaki. Doufám, že lidstvo už nikdy proti sobě nepoužije takovou zbraň.

PoetickaM
02.11.2021 5 z 5

Jedná z mých oblíbených, na které jsem si jako dospívající holčina uvědomila krásu života jaký žiji teď a tady. A vděčnost, že jsem měla možnost žít, že jsem nezažila válku, že babi s dědou přežili atdatd. Knihu často beru do rukou, když jsou zde vnoučata a děti a povídáme si o minulosti naší rodiny

ArwenAragorn
12.06.2019 5 z 5

Ke knize se často vracím.

aktijnov
16.10.2017 5 z 5

K této knize se často vracím. Někdy stačí jen prohlížet fotografie, jindy se začtu do nádherných a často smutných textů...

odejana
09.08.2011 5 z 5

Černou bedýnkou se míní klasický fotoaparát. Úžasná knížka, kde se krátké a myšlenek plné texty doplňují s černobílými fotografiemi. Báječné spojení, nádherný jazyk, poetická nálada, ale i vzpurné a kacířské myšlenky. Geniální kombinace. Až pak uvidíte nějakou inspirativní fotografii, začnou vás napadat vlastní komentáře, které mají sice k Aškenazyho genialitě daleko, ale něco rozvíří ve vaší duši.

Ludvík Aškenazy
česká, 1921 - 1986