Černá a bílá

Černá a bílá https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236123/bmid_cerna-a-bila-236123.jpg 4 6 2

Kontroverzní memoáry otce legendárních tenistek Sereny a Venus. Otec tenistek Venus a Sereny Williamsových Richard Williams měl se svými dcerami velké plány. Rozhodl se z nich udělat šampionky, a to ještě dávno předtím, než dokázaly v rukou udržet raketu. Co ho k tomuto rozhodnutí vedlo? Jak celá rodina žila v rasistické Louisianě a s čím se na cestě za slávou musela potýkat?... celý text

Literatura světová Literatura faktu
Vydáno: , XYZ (ČR)

Black and White: The Way I See It , 2014

GYROTOURBILLON
04.12.2021 5 z 5

Velmi zajímavá biografie. Člověk si neumí ani představit život v té " úžasné " americe těch let. Určitě pan Williams působil na okolí kontroverzně, ale s tím , co zažíval od svého dětství , se není čemu divit.
Je krásné mít sen o dcerách šampionkách, když ještě ani nejsou na světě, ale v tomto případě to vyšlo. Ano, jako otec byl asi přísný, ale nic to neměnilo na situaci, že ho jeho děti milovali a milují. Přesně, jeho otec selhal, a on moc dobře věděl, co je vyrůstat bez něho, proto se snažil neudělat takovou chybu a především dát lásku a vysvětlení proč to ano, a to ne.
Ano, má můj obdiv a Venus a Serena taktéž.
Kniha je čtivá, plný počet a doporučení si zaslouží.

lupidoly
24.06.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Je to poutavé vyprávění o nelehkém životě autora.

paměti, memoáry sestry tenis tenisté, tenistky

Autorovy knížky

Richard Williams