Celý muž / Nada menos que todo un hombre

Bask Miguel de Unamuno patří k nejslavnějším představitelům španělské literatury přelomu 19. a 20. století a k vůdčím osobnostem španělské Generace 98, nazvané podle frustrujícího generačního zážitku prohrané španělsko-americké války. V novele Celý muž Unamuno originálně rozvinul své představy o vášni a žárlivosti.

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/104983/cely-muz-nada-menos-que-todo-un-hombre-104983.jpg 3.69
Literatura světová, Novely
Vydáno:, Garamond

Nada menos que todo un hombre (1916)

Kniha Celý muž / Nada menos que todo un hombre

soukroma
04.03.2017

Dvojjazyčné vydání je dobré hlavně mnoha poznámkami a vysvětlivkami ve španělštině (na každou stranu původního textu jich připadá asi šest), které se věnují gramatickým nebo jiným jazykovým zvláštnostem, které autor ve své době použil. Neslouží tedy jako překladový slovníček či pomoc čtenáři, od kterého se očekává slušná znalost jazyka.
Potud jsem byla spokojená, ale občasné nahlédnutí do českého překladu mě dost otrávilo, překlad mi přepadal velmi kostrbatý a nedostatečný.

Wendysek
04.04.2013

Pro mě představovala tato kniha "typický základ" pto španělskou telenovelu. Je to sice poměrně čtivé, ale ne až tak zábavné.

láska španělská literatura

Miguel de Unamuno