Celníci a námořníci / See Emily Play 2

Celníci a námořníci / See Emily Play 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492913/bmid_celnici-a-namornici-see-emily-play--GSD-492913.jpg 5 7 2

Dvě básnické sbírky osobitého moravského básníka a amatérského přírodovědce Miroslava Fišmeistera pokračují v linii autorovy svébytné poetiky, jež je charakteristickým emblémem jeho tvorby. „Vědeckofantastické a jiné básně“, jak zní podtitul první sbírky Celníci a námořníci, přinášejí rozmanitou škálu námětů, v nichž autor s nápaditou virtuozitou rozehrává gejzír slovních hrátek či situační komiky ústící až do absurdně vyhrocených point. Je to poezie protikladů, z níž ovšem i jemně zamrazí z představ, které slibují dokonalost, ve skutečnosti ovšem věští zkázu či zmar. Otevírající se kalich růže tak může připomínat vizi budoucího města, nakonec se ovšem z něho vylíhne jen mrtvý brouk. V druhém souboru (See Emily Play 2) se pak v básnických miniaturách odrážejí postřehy o současném světě, ať už naléhavé či tak trochu laskavě jízlivé, vždy však s výstižným obsahem: „Proč mi / zapípání mobilu připomíná / bezmocné dítě?“ zdroj: Městská knihovna v Praze... celý text

Literatura česká , Sci-fi , Poezie

Vydáno: , Malvern

puml
03.02.2023 5 z 5

Poetické, snové, lehce surreálné, ale i tak nějak domácké, jako plápolající polínko v krbu a kouř z dýmky v zimním podvečeru. Doporučuji.

elfos
08.05.2022 5 z 5

* * *
Bez zaklepání
do sklenice
vstoupil Měsíc

(Miroslav Fišmeister)

- a básník Miroslav Fišmeister vstupuje do našich očí, srdcí a myslí, aby je přenesl do světa fantastických obrazů a okamžiků.... aby nám pootevřel svůj svět.
Děkuji. Moc ráda jsem nahlédla....

haiku česká poezie sci-fi

Kniha Celníci a námořníci / See Emily Play 2 je v