Zimní naděje

Zimní naděje https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/9461/bmid_zimni-nadeje-sw4-9461.jpg 5 498 68

Čekanky série

Série Čekanky: - Tajemství letní noci - Kouzlo podzimu - Zimní naděje - Jarní skandál - Vše pro lásku! - A Wallflower Christmas Půvabná, ale ostýchavá Evie Jennerová snívala o něžném milenci s chlapeckým úsměvem, ale krutý osud pro ni uchystal zlé překvapení. Po smrti své urozené matky vyrůstala u příbuzných, kteří ji od útlého věku týrali a ponižovali. Zakázali jí dokonce stýkat se s těžce nemocným otcem a nikterak se netají tím, jak se těší, až Evie zdědí jeho bohatství. Ve své hrabivosti zašli dokonce tak daleko, že chtějí Evii zaslíbit odpornému bratranci, jen aby měli z budoucího dědictví co největší prospěch. Evie se obává, že by jí dokonce mohli začít usilovat o život, a tak vyhledá zhýralého Sebastiana, lorda St. Vincenta, a nabídne mu prostou dohodu: uzavřou sňatek z rozumu, který jí zajistí ochranu před příbuznými a jemu poskytne tolik potřebné finance. Sebastian neváhá ani na chvíli. Je přesvědčen, že díky svým zkušenostem se ženami si Evii omotá kolem prstu a bude si nerušeně užívat nabytého jmění. Jeho představy se ale začnou bortit jako domeček z karet. Na jedné straně na něj útočí Eviini příbuzní, kteří se nehodlají vzdát bez boje, a především ho ničí vědomí, že se do Evie zamiloval. On, proslulý milovník, přece nikdy nemůže přiznat své city! Dokáže ho Evie změnit natolik, aby přestal považovat upřímnou lásku za ponížení?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

Devil in Winter , 2006

DUNIKO
29.02.2020 5 z 5

Ach můj Bože!To zas byla nádhera.Lisa Kleypas prostě umí!!!.

LenkaAK
28.02.2020 5 z 5

Zhýralý a cynický Sebastian, muž protřelý životem, musí pomoct nevinné koktavé zrzavé Evie, dceři bohatého majitele herny Jenera. Evie uniká před surovými příbuznými do náruče zadluženého Sebastiana, kterému se zdá toto malé dobrodružství jako zpestření nudného života a zároveň jako vyřešení jeho finanční situace. Na překotné cestě do Gretna Green se oba hlavní hrdinové sbližují a na vině není jen venkovní zimní počasí.
Po návratu do Londýna se na scéně objevují zlotřilí příbuzní, podlí zaměstnanci herny a o napětí, nejen sexuální, není určitě nouze. Před Sebastianem stojí profesní výzva v podobě herny a životní v podobě Evie.
Dále se dozvíme zajímavost o Camovi a Daisy, a také o dalších osudech Čekanek.
Pro mě asi nejpovedenější příběh celé série.

EvikU.
03.02.2020 5 z 5

Tahle série je přesně to co jsem teď potřebovala. Děsně mě baví. Romantiky je tam tak akorát a zároveň se tam i něco děje. Už se moc těším na další díl.

cukrovka
12.12.2019 5 z 5

Jako vždy od této autorky čtivá a oddechová romantika. Vtipný příběh se zajímavou zápletkou. Stydlivá Evie a sukničkář Sebastien uzavírají sňatek z rozumu aby si vzájemně pomohli a láska na sebe nenechá dlouho čekat.

anishta
12.11.2019 5 z 5

Nemyslím si, že je to nejlepší díl série, Lilian a Markus mě bavili asi o chlup více. Každopádně na tenhle příběh jsem se těšila nejvíce, protože jsem tyto postavy znala z jiné série, která je o jejich dětech. Je to dobrý příběh, ale asi jsem čekala více rodinného dramatu. Každopádně Lisa se zas předvedla a já pokračuji dále a už se po poohlížím po příběhu Cama. ????

Petra-1
09.11.2019 5 z 5

Nejhezčí kniha série. Hlavní postavy jsem si zamilovala.

jinbr
29.10.2019 5 z 5

Tohle je dle mého asi nejhezčí díl ze série. Hezky se to četlo a byla v tom i ta trocha napětí (proč je Evii usilováno o život).

luci2
14.10.2019 5 z 5

Opět jsem cetla a opět mě uchvátila. Příběh je vtipný s pěknou zápletkou. Myslím, ze doposavad se mi libil nejvíc...uvidime co mě čeká s Daisy. Vřele doporučuji všem, kdo mají tyto knihy radi.

keiko33
23.08.2019 5 z 5

Zatial najlepsia cast. Mam rada napravanie nenapravitelnych zhyralcov a este viac, ked sa daju dokopy so sivou myskou. Po minulej casti, mi bol Sebastian nesympaticky, ale v tejto, som si ho oblubila. Nezvykle prostredie herne a rychla svadba dohodou bez lasky, kde sa postupne manzelia do seba zamiluju, dodava pribehu pritazlivost.

moudivlacek
28.03.2019 5 z 5

Tak tenhle díl je prostě skvělý, i když se mi líbily i ty předešlé. Ale na stydlivou Evie jsem se moc těšila, překvapila mě už v závěru toho předešlého dílu. Ale byla jsem na její straně, musí to být hrozné, když rodina je tak zlá, že byla Evie nucena nabídnout se cizímu muži a hledat u něj záchranu. Sebastian od začátku neměl šanci jí ublížit, pod rádoby slupkou lenocha a pecivála a svůdníka má totiž laskavé srdce a navíc toužící po lásce.
Prostě krásné čtení.

havrmoni
12.02.2019 5 z 5

Tenhle díl mě neomrzí. I po několikátém přečtení, stále je Evie neoblíbenější Čekankou a Sebastian můj top hrdina.

Irenka8
15.01.2019 5 z 5

Úžasná.

Terez9119
24.11.2018 5 z 5

Dvacet hvězd! Já věděla, že blafoval! Nikdy by Lily neublížil! Tohle byl jednoznačně jeden z nejlepších romantických příběhů, jaký jsem kdy četla. Sebastian je ten úplně nejlepší hrdina. Odvážný, oddaný, inteligentní a strašně sladký. A i když se v předchozích dílech zdála Evie zakřiknutá a trochu nemožná, ukázala se jako nejsilnější ze všech. Tenhle příběh jsem si zamilovala a mockrát se k němu vrátím. Zvlášť když mají tak krásné pokračování v Ďáblovi na jaře.

Lee7
21.10.2018 4 z 5

Oni jsou pohádkově krásné a člověk se u nich vůbec nenudí. Přečteno za večer.

TaLu
12.10.2018 5 z 5

Minulý díl byl téměř výhradně milostný, tentokráte v příběhu dobrodružství nechybí. Hodnotím čistě v rámci žánru, opět jedna z nejlepších knih, jež jsem měla možnost přečíst z romantických děl. Autorka stvořila uvěřitelné hrdinky, přiřadila k nim ty správné hrdiny a konkrétně v tomto díle nešetřila dramatickými zvraty. Polepšení "darebáka" uvítá každá čtenářka ( nějak si nedokáži představit, že by tuto sérii četl muž, i když - kdo ví?) ani trochu nevadí, že ve skutečném světě by mu v tomto rozsahu přátelé asi neodpustili, i když, znovu, kdo ví? Odpuštění je jedním z největších hrdinství života.
Nakouknutí do života dalších Čekanek bylo bonusem navíc.
Vývoj postav je právě tím, co mám ráda na rozsáhlé sérii nejvíc, že se dozvídáme další osudy někoho, kdo byl třeba jen okrajově zapojen do děje v některé z předchozích knih.

Knižní střípky
10.10.2018 5 z 5

Zřídkakdy zatoužím po dávce romantiky, ale nyní tato chvíle nastala. A tak jsem se pustila do série Čekanky, o které jsem věděla již dlouho, ale nenastal na ni ten pravý čas.....Když už vezmu do ruky nějakou romantickou knihu, většinou volím nějakou historickou romanci, která není úplně blbá, je vtipná, má aspoň trochu hlavu a patu a nevzdychá se přes půl strany o nehynoucí lásce. Myslím, že jsem zvolila dobře. Kniha byla výborná, krásně se mi četla, zasmála jsem u ní a hlavní hrdinové jsou mi velmi sympatičtí a těším se na další díl, kdy se, doufám tedy, s nimi opět setkám.

Adelin239
06.07.2018 5 z 5

Na tento díl jsem byla velmi zvědavá, už jen díky otevřenému konci na závěr předchozího dílu. A jak jinak spisovatelka nezklamala. Evie, nenápadná šedá myška, mi byla zřejmě nejvíc sympatická ze všech čtyř čekanek, a v této knize se to taky potvrdilo.
Už jen to, že si vybrala jako svého manžela Sebastiana, bylo celkem překvapující. Oba dva byly naprosté opaky a přesto se k sobě perfektně hodí. Takže musím souhlasit s většinou čtenářek, krásná romantická kniha, kterou jedině doporučuji přečíst.

vcielka
17.06.2018 5 z 5

Moja najoblubenejsia cakanka a po precitani tretej knizky i najoblubenejsi hlavny hrdina. Nikdy som ale nevidela aby sa darebak tak rychlo napravil, priam lusknutim prsta. Pribeh ale krasny. Odporucam

avalonek
07.03.2018 5 z 5

To je naprosto úžasné čtení..Já strašně lituju,že už jsem to zase dočetla.. První co udělám,až dočtu celou sérii bude,že ji začnu shánět do své vlastní knihovny,to tam prostě musím mít..Ty příběhy jsou tak krásné,že prostě nemůžu přestat a pořád jen čtu..

alzbeta4340
07.03.2018 5 z 5

Bavilo mě i opakované čtení po letech. K tomu, abych se vrátila k příběhu Evie a Sebastiana mě inspiroval román o jejich synovi "Ďábel na jaře". Oboje doporučuji čtenářkám, které mají rády historické romance.