Kouzlo podzimu

Kouzlo podzimu https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1944/bmid_cekanky-kouzlo-podzimu-0fe-1944.jpg 4 486 54

Čekanky série

Lillian Bowmanová je mladá, krásná, kurážná a nepředstavitelně bohatá americká dáma. Zdánlivě má všechno jen se jí pozoruhodně nedostává ctitelů. Na vině je bezesporu neurozený původ, a tak se společně s matkou vypraví do Londýna, aby se tam poohlédly po ženichovi s modrou krví, který by výměnou za peníze poskytl rodině chybějící společenské postavení. Plán je to hezký, ale Lillian prosedí celou společenskou sezonu potupně v koutě a je okázale přehlížena. Zdá se, že temperamentní dívky probouzejí v anglických gentlemanech místo touhy spíše hrůzu či opovržení. Lillian si navíc nechtěně znepřátelí nejvlivnějšího z aristokratů, sebevědomého hraběte Westcliffa. Její přesně nalinkovaná cesta k oltáři se začíná nečekaně zamotávat. Je vůbec možné, aby na jejím konci našla skutečnou lásku i vytoužený šlechtický titul?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Domino

It Happened One Autumn , 2002

jinbr
29.10.2019 4 z 5

Jako i předešlé knihy ze série hezké a milé čtení. Baví mě na tom i popis společnosti té doby.

luci2
13.10.2019 5 z 5

Ke knize jsme se vrátila po mnoha letech a opět jsem ji přečetla jedním dechem. Příběh je vtipný a postavy okouzlující. Uskupení čekanek a jejich protějšku nemá chybu a už ted se opět tesim na další díl ze série cekanek. Takže ti co stále váhají vřele do toho....budete se bavit od A až do Z.

keiko33
22.08.2019 4 z 5

Lepsi, ako prvy diel, no cakala som viac roztrzok medzi Lillian a Markusom. A nakoniec by som privitala trochu spolocneho zivota, ako sa Lillian prisposobuje svojmu novemu stavu. Ale aj tak autorka pekne spojila dve uplne odlisne povahy, ktore sa nakoniec pekne doplnali. Neskrotnu a tvrdohlavu Lillian a uhladeneho, nepristupneho Markusa, ktory dba na dodrziavanie pravidiel a etikety. Ocenujem zaujimavy koniec, ktory vas hned navnadi na dalsi diel.

petraj30
03.08.2019 5 z 5

Markus byl ze začátku trošku natvrdlý, tu starou čarodějnici bych vyprovodila hned na začátku - alespoň, že dostal rozum, no a Lillian... byla naprosto úžasná. Bylo vtipné, jak se ti dva postupně sbližovali. Na konci mě Markus mile překvapil, jak moc svou vyvolenou miluje a co všechno je pro lásku schopen obětovat.

moudivlacek
27.03.2019 4 z 5

Lillian je prostě roztomilá dračice, v tomto díle je prostě znát svázaná anglická morálka vyšší společnosti a volnost amerických vztahů. Marcus vůbec není zlý, jen se snaží vyhovět svému údělu. To, jak nakonec chrání i své sestry před čarodějnicí matkou, jak dá najevo, co pro něj Lillian znamená, to je naopak hodné skutečného muže.
Naopak mě hodně zklamal Sebastian, který nakonec chce zneužít situace.
A moc mě mrzí, že chudinka Evie, aby unikla rodinnému peklu, jde právě Sebastianovi nabídnout faustovskou dohodu.

Terez9119
23.11.2018 5 z 5

Protiva Markus byl překvapivě sladký hrdina. Druhá knížka je mnohem lepší než ta první, chemie mezi hlavními hrdiny funguje perfektně. Sebastiana jsem si zamilovala na první pohled, o to horší byl pro mě konec, kdy jsem nedokázala pochopit, proč se k Lilian choval tak strašně. Zrovna takové zlatíčko jako Sebastian (zvlášť po přečtení příběhu Lady Pandory a Garbriela), jak ho autorka mohla nechat se takhle chovat. Nemůžu se dočkat třetí knížky!

Lee7
20.10.2018 4 z 5

Opravdu jsem se pěkně bavila a víc než u prvního dílu. Čekanky mají něco do sebe. :)

Knižní střípky
10.10.2018 5 z 5

Zřídkakdy zatoužím po dávce romantiky, ale nyní tato chvíle nastala. A tak jsem se pustila do série Čekanky, o které jsem věděla již dlouho, ale nenastal na ni ten pravý čas.....Když už vezmu do ruky nějakou romantickou knihu, většinou volím nějakou historickou romanci, která není úplně blbá, je vtipná, má aspoň trochu hlavu a patu a nevzdychá se přes půl strany o nehynoucí lásce. Myslím, že jsem zvolila dobře. Kniha byla výborná, krásně se mi četla, zasmála jsem u ní a hlavní hrdinové jsou mi velmi sympatičtí a těším se na další díl, kdy se, doufám tedy, s nimi opět setkám.

TaLu
10.10.2018 4 z 5

Ještě že jsem si minulým dílem opět zvykla na svět romantiky, protože tentokráte je v knize mnohem více romantických scén. Uvítala bych více dějové linky. Ústřední dvojice je ale sympatická, jiskření mezi nimi doslova viditelné, vtipných rozhovorů dostatek, takže určitě ideální kniha k odpočinku. Podivila jsem se nad přerodem přítele v ničemu, to mi k němu nějak nesedělo. Zjistila jsem, že se tatáž osoba v dalším díle stane ústřední, což je přece jen udivující. Pokud se někdo propůjčí ke skutku podobné povahy, zřejmě by velmi těžko hledal cestu zpět mezi přátele. Uvidím. Další díl mám již rozečtený.

vcielka
17.06.2018 5 z 5

Sice som trochu neverila na zaciatku ze v jednej sekunde si Westclif vravi ze sa jej bude vyhybat a ignorovat ju a v druhej sekunde pozera na nu ako hra pasaka a este sa k nej aj prida, ale inak ok. Som cakala, ze bude viac ignoracie, miesto toho bol na nu nalepeny kde sa len dalo. Napriek tomuto detailu velmi podarene. Precitam si ju urcite aj tretikrat.

Adelin239
16.06.2018 5 z 5

Nemůžu si pomoct, ale tuhle knížku čtu pořád dokola. Je vtipná, romantická, obsahuje zajímavý a poutavý děj, prostě má vše, co u skvělé knihy potřebujete a hledáte.
Nejvíce se mi na knize především líbila odvážná a kurážná povaha hlavní hrdinky Lillian, díky ní jsem se po celou dobu čtení nenudila. Samozřejmě nemůžu vynechat druhou hlavní postavu Markuse. Jejich vzájemné popichování patřilo na denní pořádek a to nemluvím o společných hádkách. Už jen při nich jste se museli usmívat :D

zinon
30.05.2018 5 z 5

Tento díl se mi líbil daleko víc jak předchozí. Hlavně charaktery hlavních hrdinů byly mnohem zajímavější a díky tomu bylo čtení velmi zábavné.

Makaja
28.04.2018 3 z 5

Příběh sladkobolný a prostý, zkrátka je to stále na jedno brďo - nesnáší se, zamilují se, nechtěj to přiznat, něco se stane, happy end..... Osobně nemusím v romancích, zvláště pak "historických" mít podrobně popsané erotické scény, ale to je právo každého autora. Na druhou stranu musím ocenit, že příběh hezky plyne, dobře se čte a občasné sarkastické poznámky a humorné situace mi vykouzlily úsměv na rtu. Dala bych dvě hvězdičky, ale nechci knížce kazit průměr a hlavně - to, že se opakovaně přesvědčuju, že tohle asi není čtení pro mě, neznamená, že to není dobře vystavěný příběh pro nenapravitelné romantičky.

avalonek
05.03.2018 5 z 5

Lisa prostě umí psát.Bylo to nádherné,milé,spoustu krásného humoru a spousta chemie mezi hlavními hrdiny.Moc mě potěšilo,že jsou tam pořád všechny čekanky a i jejich příběhy se dal rozvíjejí.Kdybych mohla dát víc hvězd,hned to udělám.Jeji knihy si našli místo v mé knihovně.

marcolka
16.02.2018 4 z 5

Skvělá oddechovka. Po tolika thrillerech je moc fajn přečíst si nějakou takhle romantickou knihu. Hlavní hrdinka sice nebyla místy moc sympatická, ale i tak měla kniha spád a skvěle a rychle se četla.

nani_nka
06.10.2017 5 z 5

Pre mňa najlepší diel série o 4 čekankách, ktoré sa rozhodnú si vzájomne pomôcť nájsť si vhodných manželov. Milujem takú tú možno pre niekoho otrepanú zápletku, kedy sa hlavné postavy zo začiatku nenávidia, až si nakoniec uvedomia, že sa ľúbia. Chémia medzi Lilian a Marcusom je neskutočná. Určite odporúčam.

Majdule
19.03.2017 5 z 5

I druhý díl je radost číst. Originální dvojice, zcela jiná dynamika vztahu než v prvním díle, malinko protivná hrdinka a o to sladčí podlehnutí. Opět velmi čtivé.

účetní
16.06.2016 5 z 5

Nádherná kniha, když jsem ji dočetla, měla jsem z toho depku, že už je konec. Hlavní postavy velmi sympatické, stejně jako ostatní z celé série. Souhlasím s tím, že Marcus Westcliff je úžasný, zcela právem a zaslouženě byl pilířem celé série Čekanky, jeho osobnost se autorce dokonale povedla. Lisa Kleypas je naprostá špička tohoto žánru. U ní většinou 5 hvězdiček nestačí.

LilianaFalcon
21.03.2016 5 z 5

V rámci žánru naprostá špička :-) Lilian byla nad poměry dobře napsaná hrdinka. Westcliff jí byl dobrým soupeřem, ale naštěstí se to nepřetavilo v žádnou šílenou pranici, kde až na posledních 10 stránkách si ti dva uvědomí, jak se vlastně milují. Prostě ta knížka přirozeně plynula a neměla jsem potřebu tak přeskakovat.
A ač se mi tomu skoro nechtělo věřit, chyběla tomu trapnost, která provází většinu děl červené knihovny. Prostě zasloužených 5 hvězdiček ;-)

Katka313
01.09.2015 5 z 5

Tahle byla nejzábavnější, skvělé handrkování a požďuchování mezi Lillian a Marcusem :-D.