Čekanky

Čekanky https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41870/bmid_cekanky-lv3-41870.PNG 4 27 3

Vyprávění o dvou šestnáctiletých studentkách konzervatoře, o jejich první lásce, starostech ve škole i v rodině. Klárka a Zuzka studují druhým rokem balet a bydlí ve společném podnájmu. Ambiciózní Zuzka z dobře zaopatřené rodiny, které rodiče věnují veškerou péči, prožije své první milostné zklamání. Atraktivní mladík, do kterého se zamiluje, je neodpovědný, sobecký a přivede další dívku do jiného stavu. Klárka ma problémy se svou matkou, která není schopna vyrovnat se s rozvodem a své problémy přenáší na své dcery. Z toho plynou problémy, které má Klárka ve škole. Je nadaná, ale má nadváhu, protože není schopna oponovat matce, která ji nutí do jídla. Oporou v jejích problémech je její chlapec - student na vysoké škole. Příjemné čtení pro dívky... celý text

Květinka008
10.07.2022 2 z 5

Věřím, že kdybych ji četla v době své puberty, líbila by se mi. Nyní hodnotím s odstupem - ani v devadesátkách už dívky nečekaly "na toho pravého" a nebyly tak naivní, jako nám autorka podává hlavní hrdinku Zuzanu (nemluvě až o téměř incestním zahledění do tatínka). Téma bulimie naopak mohlo být víc rozpracované a rozhodně nebylo nutné tolikrát opakovat, že holka plus minus 54 kg je "tlustá". Chápu, že šlo o kontext taneční konzervatoře, ALE...!!! Štěstí je, že mladé generace už tuhle knížku číst nebudou.

petřička
26.02.2021

Pěkně napsaná kniha. Nechtěla bych být baletkou. CO všechno ty dívky musí obětovat, aby se mohly stát baletkami. Na tuto knihu navazuje " Smůla na patách" . Stojí za to, si přečíst obě knihy.

1v8na
28.08.2014 4 z 5

spoiler - Příběh byl velmi poutavý a napínavý. Moc se mi líbil. Ovšem nechtěla bych být ani jedna z nich. Lituju Kláru, která nekonec nechala školu, lituju i Danu, která bude sama na výchovu dítěte a lituju dokonce i Zuzku, které se sesypal sen jako domeček z karet.