Čekám děťátko

Tento moderní rádce je ideálním průvodcem pro budoucí matky. Přehledně a srozumitelně zpřístupňuje nejnovější vědecké poznatky o těhotenství, porodu a šestinedělí. Podrobně se také zabývá otázkami preventivních vyšetření, potíží v těhotenství a přípravy na porod, jakož i vývojem novorozence a správnou výživou během těhotenství. Užitečné jsou zejména informace o ochraně matky, mateřské dovolené a další. Názorný text a četné ilustrace jsou nejen velmi instruktivní pro nastávající matky, ale umocňují i radost z očekávání děťátka. Barbara Neesová - Delavalová je zkušená dětská sestra a matka dvou dětí. Řadu let vede kursy o výchově k rodičovství v jižním Hessensku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/279545/cekam-detatko-fgc-279545.png 32
Literatura naučná, Rodina, Zdraví
Vydáno, Ikar (ČR)

Ich bekomme ein Baby, 1995

Kniha Čekám děťátko

lepe80
05.08.2019

není se co divit, že knížka pod "tíhou" novějších vědeckých poznatků, přiblížením používaných lékařských postupů a eventuálních těhotenských a porodních komplikací - které se vůbec nemusejí vyskytnout - může také třeba vyvolat rozporné pocity.

Má být ale rádcem a průvodcem a tuto roli výborně plní jak např. kalendář těhotenství, tak i další poučení o zdravém způsobu života v těhotenství.

Probíhá-li vše v pořádku, můžeme komplikace klidně přeskočit, dítě je zdravé a chystá se na svět... opět velice názorně ukazuje plánování a průběh porodu s pomocí lékaře a dnes i možnou asistencí budoucího otce u porodu. Je tu zázrak života a vždy je třeba myslet pozitivně !

Budoucí péči o novorozené dítě se pak již věnují jiné knížky.

jarki
21.06.2017

Začátek zajímavý, sotva jsem došla ke komplikacím, knihu jsem zavřela.