Cech objevitelů

Cech objevitelů https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/284586/bmid_cech-objevitelu-1-cesta-do-shambhal-0tD-284586.jpg 3 90 38

Cech objevitelů série

1. díl

Zlatý věk dobrodružných příběhů znovu ožívá s tímto skvěle ztvárněným a akčním příběhem, který kombinuje bravurní vyprávění ve stylu Kiplinga s nezaměnitelným stylem Tintinových dobrodružství. Na pozadí konzervativního klubu gentlemanů ze starého světa funguje tajná organizace dobrodruhů, Spolek objevitelů, kteří neohroženě cestují do těch míst, kde světlo ustupuje do stínu, aby se zmocnili mýtu. Hledají tajemství skryté v pohořích, ztracené v pouštích, pohřbené na mořském dně a zamrzlé hluboko v ledu. Cílem je odhalit tajemství, které leží za hranicemi tohoto světa. V prvním díle se Spolek snaží najít cestu do Shambhaly, ztraceného zlatého buddhistického města na pozadí první světové války. Budeme putovat krajem za severním polárním kruhem, mongolskou pouští, podzemními asijskými tunely až hluboko do Himaláje – teprve pak vydá legendární město své tajemství a cesta napříč zeměkoulí bude mít překvapivý konec.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Omega

A Passage to Shambhala , 2015

Godvind
09.11.2017 3 z 5

K přečtení mne lákal příslib "klasického" dobrodružného příběhu a zajímavé vizuální zpracování. Vizuální stránka se opravdu povedla. Kniha je krásně udělaná a vyprávění je protkáno zdařile provedenými komiksy.
Příběh samotný mne však spíše zklamal. Děj ubíhá zběsile kupředu a je "mělký". Všechny zápletky se bleskurychle vyřeší a zase utíkáme dále. Hlavně rychle dále. Měl jsem až pocit, že cílem bylo objet zeměkouli za každou cenu a na zastávky nezbyl čas. Knize bohužel příliš neprospěl ani český překlad. Některé věty v něm nedávají smysl.
Cech objevitelů rozhodně nebyl tak špatný, abych ho odložil. Až do konce mne udržel v napětí, co bude dále. Ale skvělý prostě není. Nejsem si vůbec jistý, jestli sáhnu i po druhém dílu.

martinstefko
25.09.2017 5 z 5

Ještě by to chtělo lepší český překlad - některé věty sem tam postrádají smysl, skladba vět mnohdy není česká - ale i tak jsem rád, že se k nám kniha dostala.

lampernaqui
17.09.2017 3 z 5

Co mě na knížce nejvíce lákalo byl způsob, jakým vypráví příběh. Kombinace normální knihy s komiksem a patinou starých dobrodružných románů? Už jako kluk jsem měl rád Verneovky, takže jsem se pustil rád i do Cechu objevitelů. Bohužel vizuální dojem z knihy je mnohem lepší než samotný příběh. Skoro polovinu se nic neděje a poté se musí honem vše dohnat. Neříkám, že to bylo špatné, jen jsem čekal něco lepšího. Plus bohužel při překladu asi uniklo několik bublin, kde zůstala angličtina.

kuky921
17.05.2017 2 z 5

Velké zklamání. Knížku jsem si vybrala kvůli jejímu vzhledu a kombinaci textu a komiksu. Bohužel ani po přečtení 158 stran jsem nenašla nic, co by mělo donutilo, abych četla dál. Chybí tomu spád, čtivost, prostě úplně zbytečně strávený čas.

jarynek
13.04.2017 4 z 5

Kniha je vskutku originální. Něco tak rozsáhlého, kde by se mísil komiks s románem, jsem dosud nečetl. Grafická podoba knihy je skvělá, a to nejen kvůli propracovaným obrázkům, ale i díky jednotlivým stránkám knihy, které navazují atmosféru starých knih. Listovat knihou a proírat se obrázkyy tedy bylo potěšením. Trochu horší to bylo s psanou částí, kde občas je složitější udržet pozornost na všechny detaily, které se za pár desítek (až stovek:)) stran mohou vyjevit důležitými. Za negativa bych považoval především pomlčky, pravopis, nepřeložení některých vět, ... prostě vydavatel neodvedl dobrou práci, přičemž právě v případě takového knihy, kde si autoři dali práci s každým detailem, je to velká škoda. Možná by dílo mohlo být o něco zkráceno, když několikrát se děj stočí k nedůležitým událostem. Každopádně nevšední čtenářský zážitek, který mohu jen doporučit.

Kapis
29.03.2017 4 z 5

To, co se jeví ze začátku jako retro dobrodrůžo verneovského stylu, se nakonec zvrtne v docela brutální mystický trhák. Místy zbytečně natahované událostmi, které nemají žádný vliv na děj, pěkně napsáno a do poslední chvíle vlastně člověk neví, co ho čeká. Konec rozhodně velkolepý. Kniha má krásnou úpravu, patinu staré dobrodružné knihy, na konci je pak megaděkovačka hromadě lidí, kteří na knize dělali snad osm let. Je pak škoda na tak vymazlinkané publikaci těch dost chyb – pravopisných, syntaxe, nepřeložené a nevycentrované bubliny - které bych nenazval přímo zpraseními, ale knize rozhodně nesluší. Vydavatel mohl českému vydání věnovat kapku více péče. A neberu, že se to snažili vyhodit na trh ještě před vánocema. Je to škoda, ale musím říct, že i tak to byl příjemný měsíc, co jsem freneticky klátil tento skoro 800-stránkový špalek.

celyl
14.03.2017 3 z 5

Těšil jsem se na výpravné dobrodružství. Místo toho se mi dostalo zmateného, útržkovitého vyprávění o dobrodružství bez jasného konce. Chválím nápad spojení komiksu s vyprávěním. To je bohužel vše, co se povedlo. Když už jsem se dostal do děje, tak příbeh utekl zase úplně jinam, objevilo se další množství neznámých postav. A ty pomlčky v textu, to je za trest...

Alienor
12.03.2017 3 z 5

Víťazstvo formy nad obsahom.

gad
10.01.2017 5 z 5

Skvělé dílo. Psaný text doplněný černobílým komiksem či papír zbarvený od pískově žluté do sépiově hnědé budí dojem starobylosti a to je právě kouzlo této knihy. Kdo čítával verneovky a rodokapsy po dědovi nalezené na půdě jako já, pochopí. Milovníci J. Vernea, R. Kiplinga či K. Maye si přijdou na své.

tyna4828
09.01.2017 4 z 5

Musím říct, že mě to bavilo. Kombinace klasického románu a komiksu je pro mne dost netradiční a osvěžující záležitostí. Hlavně mi připadalo, že použití komiksu bylo zvoleno v pasážích, kde se to vážně hodilo. Je výstižnější si klasickou pěstní bitku prohlédnout v komiksu. Děj je plný zvratů a konec je rozhodně zajímavý. Snaha o to, aby vše působilo autenticky, se myslím povedla. Sice jsem nijak zvlášť nepřilnula k hrdinům, ale nevnímám to jako negativní záležitost. Postavy byly představeny tak, jak bylo v rámci děje potřeba. Takže sečteno, podtrženo, Cech objevitelů stojí za přečtení.

evickakyticka
04.01.2017 4 z 5

První, co mě na knize zaujalo, byl její spoluautor, Kevin Costner. Říkám si, to by nemuselo být špatné, na jeho filmy se docela dá dívat. Chvíli jsem si musela počkat než ji předchozí čtenář vrátí zpět do knihovny, abych se čtení mohla chopit i já. Jaké překvapení jsem zažila, kdy jsem knihu dostala do rukou. Hezká obálka, (toho si cením), uvnitř "nažloutlé" stránky a co navíc i okénka s komiksy! To bude pecka! Ale asi nejsem tak pozorný čtenář, měla jsem zpočátku v příběhu strašný zmatek. A to až tak, že jsem ji odložila s tím, že se uvidí, jestli ji vůbec dočtu. Nakonec mě přemohla zvědavost a docela jsem si oseděla zadek, když jsem se do čtení zase pustila. Potud hodnotím čtyřmi hvězdami. Tu jednu, kterou strhávám, je za počáteční zmatek, zat-acené pomlčky v bublinách a i když nerada, za délku knihy. Dva svazky by jí slušely lépe.

Jandýs
30.12.2016 3 z 5

Kniha mě bavila svou netradičností, a celou dobu mě zajímalo, jak se příběh bude dál vyvíjet a jak to celé vlastně skončí :-) . Některé části jsem nestíhala pojmout pamětí, občas jsem se ztratila, ale komiksy mě dokázaly vtáhnout zpátky do děje :-)

KatnissLavender
22.12.2016 4 z 5

Překrásná a dokonale vyvedená kniha, se kterou si autoři opravdu vyhráli! Co se obsahu týká, nejsem si tak úplně jistá tím, o čem vlastně kniha je a jsem si víc než jistá, že mi unikly nějaké souvislosti... Nicméně se jedná o velmi zajímavé a netradičně pojaté čtení, které mohu vřele doporučit milovníkům dobrodružných příběhů a komiksů, kteří se chtějí vrátit v čase a podívat se do dalekých zemí, začátku dvacátého století...

veronika9143
13.12.2016 5 z 5

Čekala jsem všechno možné, ale tohle rozhodně ne. 770 stran čtení, komiksu, obrázků - neskutečné. Občas jsem nevěděla kam se dřív podívat, tento styl psaní mě neskutečně bavil. Grafické zpracování je propracované do nejmenšího detailu, těším se na další díl. Super

Alex.Barunka
27.11.2016 4 z 5

Po grafické stránce je tato kniha naprostým skvostem, jako byste z truhly vytáhli staré papíry s dobrodružným příběhem. Ta atmosféra z knihy přímo sálá a je opravdu radost na ni pohledět.
Kniha je kombinací vyprávění, dopisů, deníkových zápisků a komiksu. Z tohoto důvodu se tato téměř osmi set stránková bichlička čte opravdu rychle.
Nicméně přechod mezi vyprávěním a komiksem působí poněkud zmatečně a stejně tak i větší množství postav. Některé části příběhu byly možná až zbytečné.
Kolem a kolem se jedná o kvalitně zpracovanou, originální knihu s dobrým příběhem.

trudoš
24.11.2016 4 z 5

Jon Baird (autor) a Kevin Costner (mentor) pojali svůj projekt poměrně velkopansky, takže díky famózní práci výtvarníka Ricka Rosse tvoří víc jak dvě třetiny románu komiks. To vše s patinou dobrodružných příběhů z počátku minulého století, což ještě podtrhuje stylová grafická úprava. Kde autorům nestačí slova, nastupuje obraz, přičemž stejně to funguje i obráceně, aniž by jedno ochuzovalo druhé. Vizuální provedení tak dotváří přesně tu správnou atmosféru, při které čtenářova duše upadá v absolutní nirvánu. Počet stran najednou přestává být odrazujícím prvkem, naopak při zpětném ohlédnutí je člověku až líto, že rozsah nebyl dvojnásobný.
Naneštěstí množství postav působí trochu zmatek v zápletce, kdy některé motivace nejsou až do konce úplně jasné. Navíc, přestože je základní kostra poměrně jednoduchá, nabaluje se na ní až příliš mnoho nedůležitých odboček. Ovšem Pátá dragounská garda je naprosto dokonalá a upřímně doufám, že se k téhle skupině pošahaných zatracenců ještě někdy vrátím.

milunka21
21.11.2016 5 z 5

Umělecké dílo, promyšlený dokonalý příběh, který pohltí.Tohle se opravdu povedlo. :-)

jiříček
17.11.2016 5 z 5