Causa Mayerling - Život a smrt Mary Vetserové

Tato kniha líčí dvě z nejsensačnějších kriminálních afér všech dob. Přestože oba případy od sebe dělí více než celé století, jsou navzájem neoddělitelně spjaty: V lednu 1889 jsou na zámku Mayerling nalezeny mrtvoly korunního prince Rudolfa a baronesy Mary Vetserové. A v prosinci 1992 obletí svět zpráva o tom, že tělesné pozůstatky milenky korunního prince byly odcizeny z její hrobky v Heiligenkreuzu nedaleko Vídně. Po dlouhá desetiletí se lékaři a historikové pokoušeli vyřešit záhadu z Mayerlingu. Jistý rakouský amatérský badatel byl rozhodnut objasnit aféru po svém: Otevřel v temné noci hrobku zesnulé baronesy a dal její kosti posoudit odborníkům ze soudního lékařství a jiných oborů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/111746/causa-mayerling-zivot-a-smrt-mary-vetserove-111746.jpg 415
Literatura naučná, Historie
Vydáno:, Naše vojsko

Kniha Causa Mayerling - Život a smrt Mary Vetserové

Madelisi
19.01.2018

Důkaz, že život píše nejzajímavější příběhy.

barbarera
11.04.2017

Velmi dobře vypracovaná faktografie, která výtečně doplňuje historické romány z tohoto období, kdy bylo v zájmu choulostivé události zamést pod koberec i za cenu pokřivení dějin. Je až zarážející, že bulvár koncem minulého století si nezadal s tím dnešním.

maryzka
06.05.2012

tato kniha je zatím nejobsáhlejší co o Mayerlingu vyšlo jsou tam dokonce i lékřské protokoly, pokusy o rekonstukci