Pod znakem orla

Scarrowovy nesmírně hluboké znalosti římské historie se snoubí s literárním talentem, který čtenáře zatáhne přímo do centra bouřlivých událostí naplněných krví, potem, slzami, strachem i radostí z vítězství a umožní mu prožívat je s jeho hrdiny. Píše se rok 42 našeho letopočtu a ke II. legii, nejúdernější jednotce celé římské armády, právě dorazil do Germánie nový rekrut Quintus Licinius Cato. Mladý voják, který se až dosud potýkal především s knihami, se musí vyrovnat nejen se všemi těžkostmi tuhého vojenského režimu, ale také čelit odporu svých spolubojovníků – poté, co vyjde najevo, že díky svým kontaktům u císařova dvora byl jmenován do vyšší hodnosti než oni. Stává se zástupcem Macrona, neohroženého centuriona a zkušeného bojovníka, a musí v nadcházejících vojenských akcích prokázat mnohem více schopností než všichni ostatní vojáci. Ti zjišťují, že po krvavých střetech s bojovníky germánských kmenů je další tažení je zavádí do země, které se v divokosti žádná jiná nevyrovná – do barbarské Británie. Po dlouhém pochodu na západ musí Cato a Macro splnit zvláštní úkol, díky němuž proniknou do nejhlubších tajů spiknutí, které nemá za cíl nic menšího než svržení císaře… Dokonalá kniha pro všechny milovníky Cornwellových románů, kteří ocení její smysl pro detail a úžasný dějový spád....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31411/pod-znakem-orla-XHw-31411.jpg 4.4290

Cato 1.

Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, BB art

Under the Eagle, 2000

Kniha Pod znakem orla

Gordonlord
04. prosince

Moje první setkání s historickým románem. Všechno je zde dobře. Postavy jsou zajímavé, mají nějaký vývoj (alespoň některé), děj odsýpá, akce je zajímavá a příběh napínavý a poutavý. Zároveň to ale není "wow" kniha, u které bych blahem slintal. Vcelku není co dodat, ani co najít za chyby. Solidně jsem se bavil a půjdu do dalšího dílu.

polednice1705
03. prosince

Historický román ze zajímavého prostředí, napětí a akce, dobré bitvy a sympatické postavy :-) Líbila se mi hlavní zápletka, intriky a seznamování mladého Catona s Macronem, určitě si přečtu i další díly této povedené série.

Metla

Doby, kdy jsem ve škole hltala líčení učitelů dějepisu na téma starověkého Říma, jsou dávnou historií. "Pod znakem orla" pro mě bylo příjemným oživením někdejších vědomostí a zároveň svižným dobrodružstvím v doprovodu více či méně sympatických postav. Raději než hlavního hrdinu Catona jsem měla prostého drsňáka Macrona s jeho jadrnou mluvou. A té je v románu zas*aně hodně, jak se dá očekávat v armádním prostředí, takže jestli teď pohoršeně vrtíte hlavou, do četby se ani nepouštějte.
Autorovy znalosti a schopnost věrohodného vylíčení životů běžných legionářů i jejich důstojníků jsou působivé (pro laika), formálně nemám co vytknout. Vlastně nechápu, proč jsem často z příběhu "vypadávala" - dokonce i v nejnapínavějších okamžicích bitev se mi myšlenky bez zjevného důvodu zatoulávaly a já musela text bambilionkrát přehrávat zpět. Snad to bylo něco v přednesu Marka Holého, který sice projevil talent pro vzrušené či vulgární dialogy, jinak bych však jeho výkon zařadila maximálně k lehkému nadprůměru, zvláště s ohledem na množství zkomolených slov. Zajímalo by mě, zda byli dosavadní interpreti "mých" audioknih natolik bezchybní, nebo proč v tomto případě nepřicházel pokyn: "Špatně, vystřihneme to, přečti větu znova."
Simon Scarrow každopádně získal moji pozornost a brzy se pustím do dalšího dílu. 80%

RaDaR26

Zajímáte se o dějiny římské říše? Rádi byste si přečetli historický román z této doby? Knižní série Simona Scarrowa je v porovnání s jinými romány z této doby buď úplně nejlepší, anebo minimálně patří mezi ty nejlepší. Cato a Macro, dva římští vojáci, který si každý čtenář zamiluje. Autor děj zasadil do atraktivního období. Začíná se dobýváním Británie a odhaduji, že série skončí tzv. rokem čtyř císařů.

Alex.Barunka

Simon Scarrow je jedním z autorů, který mi byl doporučován strašně dlouho a neuvěřitelně často. A asi neznám profláklejšího autora historické fikce Starověkého Říma a tehdejší Velké Británie.

A jo, jo, jo. Byla to úžasná jízda od začátku až do konce. Sice nečekejte žádné složitější machinace, protože linka je dost přímá a jednoduchá. Spíš to působilo jako oddechová/historická fikce. Ale rozhodně to mělo neskutečně drsnou atmosféru, která byla podtržena nemilosrdným životem legionářů a mnoha a mnoha vulgarismy, které zde seděli jako prdel na hrnec. Navíc neskutečně dynamické a akční. Hlavní hrdinové velcí sympaťáci, ale bohužel značně předvídatelní, což si autor tak trochu způsobil sám, protože dal nahlédnout až moc hluboko do příběhu a zároveň i na pomyslnou druhou stranu. Závěrečné rozuzlení je tak možné odhalit už se značným předstihem a popravě to trochu kazí požitek z knihy.

Nicméně i tak to stálo za to. A co, že je neuvěřitelná výhoda sérií? Že je možné se kam vracet, a to hned několikrát :)

alekis

Dva hrdinové příběhu. Centurion Macro, starší, zkušený, ostřílený z bitev, ale neznalý písma, a změkčilý nováček Cato, který se teprve musí naučit, co je to být vojákem, příslušníkem římské legie, a také musí naučit svého centuriona číst a psát...
Dvě bitvy, jedna s Germány, jedna s Brity, obě popsané velmi výstižně. Mezi tím jedna truhlice plná zlata, několik zákulisních intrik, které mají dovést pár (skutečných, historických) postav k velmi významným, ba k nejvýznamnější pozici...
Vidím, že mám velké mezery co se týče období starého Říma, a poučení touto formou bude nejspíš velmi zábavné.

Lolila

Veľmi dobre napísaný román z rímskeho obdobia za vlády cisára Claudia. Spisovateľ opisuje zloženie rímskych légii, ich spôsob života, bojové akcie, nechýbajú samozrejme intrigy, politika. A v strede toho všetkého stojí nováčik Cato, ktorý sa postupne mení z "knihomoľa" na legionára. Spolu s centurionom Macronom sa dostávajú do nebezpečných situácií - najskôr v Germánii, potom v Británii. Páči sa mi rímske obdobie, je to zaujímavá téma, určite sa pustím do ďalšej časti:-)

dingo-diegon

Nemáte někdo tuto knihu na prodej? Pokud ano prosím napište na benek.miroslav"zavináč"gmail.com děkuji.