Malé sladké lži

Malé sladké lži https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407306/bmid_male-sladke-lzi-3Vu-407306.jpg 3 238 84

Cat Kinsellová série

Cat Kinsellová bývala tatínkova holčička až do dne, kdy svého otce přistihla, jak flirtuje se sedmnáctiletou Maryanne ze sousedství. Když pár dní nato Maryanne beze stopy zmizí, Catin otec zapírá, že by ji znal. Od té doby se Cat tím tajemstvím užírá a jejich vztah tahle malá sladká lež navždy poznamená... O osmnáct let později pracuje Cat jako detektiv u oddělení vražd a jejím nejnovějším případem je zavražděná žena Alice, která byla nalezena nedaleko hospody, již provozuje její otec. Můžou spolu případy Alice a Maryanne souviset? Cat začíná vyšetřovat – ale když už se člověk noří do minulosti, zjištění se mu nemusí líbit...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Sweet Little Lies , 2018

Wabinka
16.10.2019 2 z 5

Celkem zdlouhavá kniha.Možná,kdyby měla o polovinu stránek méně,tak by byla lepší.

veronna
13.10.2019 1 z 5

Jediné, co mě zaujalo, byla obálka. Kniha se vlekla, musela jsem se nutit, abych četla dál. Kdybych se nechtěla dozvědět, kdo byl vrah, dávno bych ji odložila. Za mě velké zklamání.

Terrez93
09.10.2019 3 z 5

Pribeh knizky byl hrozne fajn, neotrely nikdy jsem takovy pribeh necetla.. ale hrozne mi vadilo, jak se vsechno hrooozne dlouho tahlo, nemelo to spad.

Silwinka87
02.09.2019 2 z 5

Já jsem teda dost zklamaná..Knížka na můj vkus vleklá,klidně mohla být o půlku kratší..Necítila jsem napětí ani zvědavost,konec mě extra nepřekvapil..Za mě průměrná detektivka.

Eleanor-ka
01.09.2019 4 z 5

Do knihy jsou se pouštěla opatrně vzhledem k vlně negativního ohlasu, ale musim říct, že jsem celkem spokojená. Je sice pravda, že děj se zbytečně moc vleče a spíš než thriller je to obyčejná detektivka, ale za mě moc pěkně a originálně podané. Není to tak typické jako severské detektivky a to byl můj záměr. Líbil se mi autorčin styl psaní i humor a postřehy. Samotná zápletka mě taky zaujala a hlavní postava byla též sympatická - doufám, že se bude objevovat v dalších dílech autorky. Vzhledem k tomu, že se jedná o debut, je to velmi podařená kniha. Věřím, že autorka nás v budoucnu ještě překvapí.

mysterygirl
30.08.2019

Nedalo se to cist,odložila jsem

Illaa
21.08.2019 1 z 5

Tak konečně po hrozně dlouhé době dočteno a musím říct, že čtení této knihy pro mě byla velká tryzna. Proč tam proboha bylo tolik zbytečné omáčky kolem. Do půlky knihy se stala jedna jediná důležitá událost a to nalezení mrtvoly, jinak jen milion nezajímavých kliček, kterými se asi snažila autorka knihu natáhnout. Na další díl se nechystám.

dawson321
16.08.2019 3 z 5

Ne - opravdu to není thriller jak tvrdí obálka, ano - kniha opravdu moc "neodsýpá". Když vezmete v potaz tyto dvě skutečnosti, tak dostanece průměrnou detektivku, kterých je na trhu tisíce. Po půl roce asi úplně zapomenu, že jsem tuto knihu vůbec četl. Rozhodoval jsem se mezi 2* a 3*, ale dávám tři za vcelku povedený konec. Jinak je to průměrné všemi směry.

Blaufik
15.08.2019 3 z 5

Bylo mi moc líto, že se kniha nese v tak pomalém a líném tempu. Se čtením jsem se docela prala a i když se mi námět i vyústění líbily, tak příběh a jeho zpracování mne moc neoslovilo. Bohužel jsem čekala něco svižnějšího. Přesto si další díl ze zvědavosti ráda přečtu.

veronika5179
12.08.2019 5 z 5

Čtu si komentáře a říkám si, jestli jsme všichni četli stejnou knihu? Musela jsem dát 5 hvězd. Dlouho se mi knížka tohoto žánru tak nelíbila, měla všechno, co je potřeba - zajímavou hrdinku, propletené osudy (ale tak akorát), hříchy minulosti a napětí až do posledních stran. Vůbec jsem se nezačala nudit, což je u detektivek a thrillerů vzácnost. Hodnotím velmi dobře a už se nemůžu dočkat dalších dílů!

DominaCZ
07.08.2019 odpad!

Jsem na straně 12 a už mám dost.
Jistá recenze nám podsouvá, že nás roztříští na kusy, tuny miliard reálných recenzí nám podsouvají, že Cat je fantastická sympoška, a ...já mám chuť ji leda už teď zavřít do láhve a pustit po vodě a jsem roztříštěna leda tak tím, jak moc mě už teď vytáčí.
Už jen ty tuny recenzí mi říkají, že tahle knížka je pro mě problém.

Gabetka
30.07.2019 4 z 5

Slušná detektivka, thriller bych tomu asi raději neříkala. Na začátku jsem měla pocit, že je to jasné, jen se k tomu musí dojít, ale v závěru mě autorka dokázala překvapit vysvětlením celé zápletky, které mě tedy za celou dobu opravdu nenapadlo. A ač mám většinou čich na odhalování pachatelů, tentokrát mě mírné nápovědy vůbec netrkly. Hodně se řeší osobní rovina a hledisko vyšetřovatelky Cat a jejího vztahu s otcem a sestrou, ale vzhledem k tomu, že jde o začátek série, to není na škodu. Pokud se vyloženě netěšíte na nějaký nervy drásající thriller, tak vás kniha nezklame.

romanka26
28.07.2019 2 z 5

Kniha mne moc nebavila, chybělo tam napětí. Nedocetla jsem.

reňa30
25.07.2019 2 z 5

Tak tohle bylo opravdu dlouhé čtení,které mne nebavilo.
Každou knihu poctivě dočtu a u této jsem se nemohla dočkat závěru-ne pro rozuzlení příběhu,ale proto,abych ji mohla konečně odložit a s poslední stránkou si říct:hurá,mám to za sebou.

rajcatko
20.07.2019 2 z 5

Styl psaní mi moc nesedl. Nebyla to špatná detektivka, ale jak již bylo napsáno níže, mohla být klidně o polovinu kratší.

Avila
16.07.2019 2 z 5

Tak docela zklamání z této knihy. Zápletka jako taková není úplně špatná ale bohužel knize úplně neprospěl počet stránek, bohatě by stačilo o polovinu méně. Přišlo mi celé čtení zbytečně zdlouhavé až jsem si za polovinou říkala jestli vůbec chci vědět jak to celé dopadne. Málo thrilleru (detektivky) hodně zbytečného natahování.

rode
09.07.2019 5 z 5

V knize malé sladké lži se seznamuje s Cat, která dříve sice byla malá sladká a tatínkova, ale to se postupem času změnilo. Cat vyrostla a stala se detektivkou, která ale nezapomíná na tajemství z dětství a když se po 18 letech nalezne nedaleko otcovi hospody mrtvola ženy, má hlavní hrdinka dost důvodů, proč otce podezřívat. Vše ale není tak jednoduché, jak na první pohled vypadá.
Kniha mě zaujala svojí skvostnou obálkou a také anotací, která slibovala dobrý příběh, který jsem teda 100% dostala.

Peřinka
08.07.2019 3 z 5

Hodně mi trvalo se do knihy začíst, začátek se dost vleče a asi jsem si musela i dost zvykat na styl psaní, ale oceňuji netradiční námět a zápletku. Nakonec jsem ráda, že jsem knihu neodložila, jen je to spíš detektivka než thriller.

veronika9700
07.07.2019 3 z 5

Hned po zakoupení, jsem si knížku šetřila na vhodnou chvíli, kdy si ji budu moci v klidu přečíst. Těšila jsem se na skvělý thriller jak slibavlo knihkupectví kde jsem knížku kupovala. Ma přebalu knihy bylo totiž toto značení: #1 Thriller. No velké překvapení při čtení pro mě bylo, kde je ten thriller? Podle mě se tu někdo trošku seknul.. Příběh to nebyl špatný, i když se to místy vleklo, ovšem víc mě na knize zaráží to zařazení, za mě by knize slušelo více zařazení mezi detektivky. Tudíž nedoporučuji lidem co očekávají thriller, nýbrž lidem co čtou detektivky a to ještě ne nějak propracované.

Devil-Ivet
06.07.2019 4 z 5

Na příběh jsem se těšila. Měla zajímavý námět a zápletka byla skvělá. I závěr knihy mě překvapil. Ale hlavní hrdinka mi neskutečně lezla na nervy. Neustále se potácela v minulosti, nedokázala mluvit s rodinou a jako policistka také stála za starou belu. Přesto jsem zvědavá na druhý díl a jestli se hlavní hrdinka posune dál.

thrillery pro ženy

Caz Frear
anglická
2019  68%Malé sladké lži
2020  74%Mrazivá krutost

Kniha Malé sladké lži je v