Malé sladké lži

Malé sladké lži https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407306/bmid_male-sladke-lzi-3Vu-407306.jpg 3 236 84

Cat Kinsellová série

Cat Kinsellová bývala tatínkova holčička až do dne, kdy svého otce přistihla, jak flirtuje se sedmnáctiletou Maryanne ze sousedství. Když pár dní nato Maryanne beze stopy zmizí, Catin otec zapírá, že by ji znal. Od té doby se Cat tím tajemstvím užírá a jejich vztah tahle malá sladká lež navždy poznamená... O osmnáct let později pracuje Cat jako detektiv u oddělení vražd a jejím nejnovějším případem je zavražděná žena Alice, která byla nalezena nedaleko hospody, již provozuje její otec. Můžou spolu případy Alice a Maryanne souviset? Cat začíná vyšetřovat – ale když už se člověk noří do minulosti, zjištění se mu nemusí líbit...... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Cosmopolis

Sweet Little Lies , 2018

Pavlína2019
Pavlína2019
15.04.2023 1 z 5

Bohužel, nedočteno, kniha mě nezaujala, moc jmen, málo napětí, strašně se to táhlo... Prostě ne pro mě...

lexikon_tf
lexikon_tf
19.08.2022 5 z 5

Cat Kinsellová byla jako malá “tatínkova holčička”, ale jen do dne, kdy svého tátu viděla flirtovat se sedmnáctiletou Maryanne ze sousedství. Když pár dní poté Maryanne zmizí, Catin otec tvrdí, že ji neznal. Od té doby se malá Cat užírá tím, co viděla a její vztah s tátou tahle malá sladká lež navždy poznamená.
 O osmnáct let později pracuje Cat jako detektiv na oddělení vražd a jejím případem je zavražděná žena Alice, která byla nalezena nedaleko hospody, kterou provozuje její otec.
 Co když spolu případy Alice a Maryanne souvisejí? Cat začíná případ vyšetřovat a musí se přitom ponořit do vlastní minulosti.
Pěkná detektivka s překvapivými zvraty a závěrem, kdy do poslední chvíle napjatě a netrpělivě sledujete jak příběh dopadne!

Sabina335
Sabina335
02.08.2022 3 z 5

Za mě spíše průměrná knížka. Četla se sice dobře, ale občas jsem se v kapitolách pořádně ztrácela a popravdě jsem ani nevěděla, kdo je kdo. Číst se to dalo, ale že bych po ní sahala s absolutním napětím a těším na to, co bude dál, tak to bych neřekla.

Petra00
Petra00
06.06.2022 2 z 5

Tak toto bohužel ne. Žádné napětí, akce, zkrátka jedním slovem nuda. Knížka je dlouhá a musela jsem se přemáhat, abych ji vůbec dočetla.

Mystifica
Mystifica
20.11.2021 2 z 5

Na to, ze se v knize jmenuje rada hlavních postav podle autorek knih pro ženy (Steel, Kinsella???)… nebo to byla jen náhoda? No, knížka byla vcelku ctiva a připadalo mi, ze ani v příběhu nejsou žádné očividné nesmysly, postavy zůstávaly ve svých charakterech. Řekla bych, ze řemeslně velmi dobře zpracovana knížka…

Lusa
Lusa
18.10.2021 3 z 5

Taková průměrná, ale docela čtivá detektivka, ta ich forma mi moc neinponuje, ale dá se na to zvyknout. Konec se pěkně vykreslil, ale asi nebudu s autorkou pokračovat.

Miškus
Miškus
02.09.2021 3 z 5

Kniha je průměrná. Občas byly nudné pasáže. Podruhé si ji už nepřečtu.

ArwenAragorn
ArwenAragorn
07.08.2021 3 z 5

60%
Problém je, že i když ta lež, která vám klouže ze rtů, může chutnat sladce, uvnitř vždycky cítíte hnilobnou nakyslost.
A téměř pokaždé se provalí.

Musím napsat, že knížka mi chvílemi připadala hodně rozvláčná a trochu nudná. Úplně jiné to ale bylo v závěru, kdy vyjdou na povrch ukryté lži a je zjištěn vrah Alice. Za to si příběh určitě zaslouží hvězdičku navíc.
K přečtení jako takovou trošku oddechovku bych doporučila.

monushka
monushka
23.05.2021 3 z 5

Musím se přiznat, že po přečtení anotace jsem očekávala příběh, od kterého se nepůjde odtrhnout. Ale ono nic, do čtení jsem se musela nutit, kniha mě moc nebavila, za celou dobu se nestane nic závratného, co by stálo za zmínku.

Kkristyna00
Kkristyna00
14.05.2021 5 z 5

Když tak čtu ty komentáře tak se potvrzuje to, že sto lidí- sto chutí.. U mě to bylo přesně tak že jsem si tu knížku zamilovala. Během 16 hodin jsem tu knížku přečetla.. 16 hodin jsem tu knížku prakticky neodložila a vytáhla mě do děje.. Líbilo se mi, že je to prostě jiný než jsou teď aktuální detektivky, kdy někdo někoho zabije a nechá tam po sobě znamení jako podpis.. bylo to prostě jiný a absolutně jsem nečekala že to takhle dopadne takže za mě pecka... Vřele doporučuju

ivzu77
ivzu77
29.01.2021 4 z 5

Dobré, čtivé, napínavé ... Každý má své malé sladké lži.

Gabriela_K
Gabriela_K
01.01.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Netušila jsem až do konce, kdo je vrah. A bavily mě všechny ty zvraty.
Tedy můžu doporučit a těším se až se vrhnu na další díl.

Pdede
Pdede
28.12.2020 4 z 5

Začátek mi nepřišel moc zajímavý, ale potom jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Překvapivé rozuzlení nakonec umocnilo můj dojem ze skvělého příběhu.

annettka1098
annettka1098
26.10.2020 3 z 5

Kniha se mi ze začátku špatně četla kvůli horší orientace v textu - skákání do minulosti. Autorka se navíc nejspíš snažila, aby byla kniha sarkastická, ale vyšlo z toho, že Cat zní jako drzí, zamindrákovaný spratek. Cat je od malička velmi nesebevědomá, dá se říci, že až zakomplexovaná a negativistická. Když jsem si zvykla na autorky styl a na Cat, která mi ze začátku byla hodně nesympatická, četlo se to docela dobře. Jedná se o celkem oddychovou detektivku, ve které neteče krev a budete po ní klidně spát.

clarkens
clarkens
20.10.2020 3 z 5

Po přeštení komentářu zde na portále se mi do knihy moc nechtělo, něměla jsem tedy žádná velká očekávání a knížka mě velmi překvapila! Začátek je opravdu trochu zdlouhavý, ale téma, zpracování a vývoj postav určitě stojí za přečtení. Jestli bude nějaké pokračování, tak do toho určitě půjdu!

Ctenar1202
Ctenar1202
18.10.2020 2 z 5

Jaká byla kniha Malé sladké lži? Lidi hrozná. Prvních sto stran jsem se fakt nutila ke čtení. Nuda prokládaná nudou a šedí. Vlastně jsem pořádně netušila kam autorka míří. Pak přišel zvrat a kniha dostala spád, napětí a konečně začínala dávat logiku...asi na padesát stran. Pak přišly takový kombinace a posuny ve vyšetřován. Najednou byl otec hlavní postavy odsunut a příběh se stočil úplně jinam a úplně nesmyslně, nepropracovaně.

Ne, kniha se mi nelíbila. Vpodstatě jsem měla po dočtení chaos v hlavě a za týden dva nebudu vědět jak se postavy jmenovaly a o čem byla.

BookloverKlara
BookloverKlara
04.08.2020 5 z 5

Velmi dobrá, přemýšlivá detektivka.

Aymira
Aymira
16.05.2020 3 z 5

Čtení ubíhalo svižně, protože je kniha hodně založená na dialozích a navíc se vše odehrává uprostřed policejního týmu, proto nejsou moc zkoumány osobní životy policistů. Co se týká obsahu, je to takový ten průměr - nezklame, nenadchne, ale za pár dnů už nevíte, že jste to četli. Na konci jsem si uvědomila několik věcí, které mi zůstaly nezodpovězeny - například proč žila Maryann dvojí život a proč se tak rychle při vyšetřování její manželský život upozadil... Zároveň jsem čekala mnohem víc od rodiny Cat, protože tuhle linii s námi autorka od začátku přece rozehrávala. Malé sladké lži jsou výstižným názvem, protože každý někdy někomu lže a něco skrývá.

terimila
terimila
11.05.2020 4 z 5

Mně se to líbilo velice. Obvykle je pro mě dlouhá kniha spíš plusem, protože prodlužuje prožitek... a tady to požitek byl, až nečekanej. Sáhla jsem po té knížce v knihovně v regálu nově vrácených - občas narazím na totální hrůzu a občas na nečekanou perlu. Tohle byl ten druhý případ.
Chytilo mě to hned od začátku. Vzpomínání dospělé ženy na dětství, kdy něco viděla, zažila a něco se stalo, co jí rozbouralo celý další život i život rodiny - děsně mi to připomnělo českou minisérii Vodník / detektivní předlohu M. Sýkory Ještě není konec. A ta byla absolutně dokonalá, nejdokonalejší. Tohle je o něco slabší, ale pořád parádní.
Frearová umí psát, má slušné postavy, kterém se dá věřit... a propletence vztahů, které nejsou trapné, člověku se neoškliví a celkem dávají smysl. Jen snad ten rýsovaný happyend se závěrečným napravením vztahů mi přišel poněkud moc šťastnej, nevím, zda věřím tomu, že se takové křivdy a dlouhé roky nedůvěry ještě dají napravit, odpustit a uzdravit. Ale to nic. Knížka je to velice dobrá, předčila, co jsem od ní čekala a s radostí jí trošku povylepším hodnocení.

Miru79
Miru79
09.05.2020 3 z 5

Ze začátku se četlo špatně a vy si říkáte, čím si ta kniha zasloužila ta mnohá ocenění....styl divný, neorientujete se,ale najednou to jde, odsýpá a vás to zajímá čím dál víc, hrdince začínáte rozumět a pomalu si spřádáte vlastní vysvětlení....a pak ho změníte, ale už jen čtete a čtete a těch skoro 400 stran je pryč a zpětně uznáte, že to asi nebude žádné top 5, ale přece jen to stálo za to.

thrillery pro ženy

Caz Frear
anglická
2019  68%Malé sladké lži
2020  74%Mrazivá krutost

Kniha Malé sladké lži je v