Malé sladké lži

Cat Kinsellová bývala tatínkova holčička až do dne, kdy svého otce přistihla, jak flirtuje se sedmnáctiletou Maryanne ze sousedství. Když pár dní nato Maryanne beze stopy zmizí, Catin otec zapírá, že by ji znal. Od té doby se Cat tím tajemstvím užírá a jejich vztah tahle malá sladká lež navždy poznamená...

O osmnáct let později pracuje Cat jako detektiv u oddělení vražd a jejím nejnovějším případem je zavražděná žena Alice, která byla nalezena nedaleko hospody, již provozuje její otec.

Můžou spolu případy Alice a Maryanne souviset? Cat začíná vyšetřovat – ale když už se člověk noří do minulosti, zjištění se mu nemusí líbit...

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/407306/male-sladke-lzi-3Vu-407306.jpg 3.4121

Cat Kinsellová 1.

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno, Cosmopolis

Sweet Little Lies, 2018

Počet stran432
Jazyk vydáníčeský
PřekladKateřina Elisová
Vazba knihypevná / vázaná s přebalem
ISBN978-80-271-0637-0

Kniha Malé sladké lži

ctenarkaEva
08. prosince

Čekala jsem napínavý thriller a toto očekávání se mi bohužel nesplnilo. Zdlouhavý, natahovaný začátek mě málem odradil od dalšího čtení. Vydržela jsem, ale nijak nadšená jsem z této knihy nebyla a nevím, jestli budu chtít číst pokračování.

MíšaS.
25. listopadu

Kniha by chtěla minimálně o půlku zkrátit. Nic se tam neděje a pár stránek před koncem najednou bum a rychle rychle všechno vysvětlit...

crazyslunicko
25. listopadu

Moc pěkná knížka. Příjemné počtení, ale je fakt, že tak první dvě třetiny se nic moc neděje. Policistka chodí k psychologovi, protože je moc citlivá a všechno bere moc vážně. Její vztahy s rodinou jsou na bodu mrazu, protože jako malá viděla něco, co neměla. To ovlivnilo její celý život a vztah k otci. Otce vidí jako sukničkáře, který podváděl její mámu. Přistihla ho několikrát při lži a prostě už mu nevěří a nebude mu věřit. Najednou se všechno, ale až moc zamotá. Cat se snaží zachovat chladnou hlavu a hlavně se do ničeho nenamočit. Postupně rozkrývá obří byznys, který ji šokuje. Snaží se zachránit co se dá.

Konec je opravdu velmi neuvěřitelný a šokující. Celou dobu jsem si myslela úplně něco jiného, ale to co přišlo vše předčilo. Knihu jsem nepřečetla za den, ale nějaký týden mi to trvalo.

JessieEx
12. listopadu

Zase jedna z moc povedených londýnských/britských detektivek. Naposledy mě zaujala Tatérka a Malé sladké lži nejsou o nic horší! Mezi tak ostřílené autory, jako jsou Bryndza, Marsons a spol., tento debut Caz Frearové nejen že zapadne, mně je dokonce milejší.
Cat je jako detektivka moc sympatická i když má své mouchy, ráda si otevře jen tak víno, dá si k němu jointa a své psycholožce se nepřizná, že má potíže se spánkem. Sympatická mi byla i její nadřízená Steelová, měla skvělý smysl pro humor.
Napsáno je to všechno neskutečně čtivě, na to, že má knížka přes 400 stran, tak to utíká hrozně rychle! Asi ani nemám co vytknout...
Moc doporučuji!

Sabča92

Od knihy jsem měla asi jiná očekávání. Prvních více než sto stran se nic moc neděje.. autorka se snažila napsat detektivní příběh a propojit ho se zajímavým osudem hrdinky.. ale bohužel si myslím, že kdyby se věnovala jednomu tématu pořádně, knihu tak o sto stran zkrátila, pak mohla napsat dobrou detektivku. Zde mě zklamali i vyšetřovatelé, kteří u ohledání mrtvoly byli naprosto neschopní. Závěr si zachránil reputaci ale v sérii asi nebudu dále pokračovat. Bohužel za mě zklamání.

koki.veru

Zajímavá knížka. Začátek byl takový zdlouhavější, a nějakou dobu se téměř nic nedělo, ale postupně kniha dostávala spád. Celkově se kniha ale četla velice dobře a rozuzlení bylo zajímavé.

Wabinka

Celkem zdlouhavá kniha.Možná,kdyby měla o polovinu stránek méně,tak by byla lepší.

veronna

Jediné, co mě zaujalo, byla obálka. Kniha se vlekla, musela jsem se nutit, abych četla dál. Kdybych se nechtěla dozvědět, kdo byl vrah, dávno bych ji odložila. Za mě velké zklamání.