Malé sladké lži

Malé sladké lži https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407306/bmid_male-sladke-lzi-3Vu-407306.jpg 3 238 84

Cat Kinsellová série

Cat Kinsellová bývala tatínkova holčička až do dne, kdy svého otce přistihla, jak flirtuje se sedmnáctiletou Maryanne ze sousedství. Když pár dní nato Maryanne beze stopy zmizí, Catin otec zapírá, že by ji znal. Od té doby se Cat tím tajemstvím užírá a jejich vztah tahle malá sladká lež navždy poznamená... O osmnáct let později pracuje Cat jako detektiv u oddělení vražd a jejím nejnovějším případem je zavražděná žena Alice, která byla nalezena nedaleko hospody, již provozuje její otec. Můžou spolu případy Alice a Maryanne souviset? Cat začíná vyšetřovat – ale když už se člověk noří do minulosti, zjištění se mu nemusí líbit...... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Cosmopolis

Sweet Little Lies , 2018

Januli
05.05.2020 3 z 5

Jak již bylo zmineno, kdyby kniha měla stránek min, bylo by to lepší. Začátek nijaky a závěr má co nabídnout, ale než se k nemu dostaneme musíme se prokousat pro mě nudnymi a zbytečnými pasážemi.

Nikkaa
23.04.2020 4 z 5

Za mě spokojenost, trošku zdlouhavé ale svůj účel splnila, pokud narážím na další knihu ráda si ji přečtu

Nany_cz
21.04.2020 4 z 5

Takhle kniha mě příliš neoslovila. Anotace nezněla špatně, ale děj byl příliš roztahaný. Kniha by mohla mít klidně o 100 i více stránek méně. Autorka zbytečně natahuje některé scény a to mě přinutilo několikrát knihu odložit. Nápad na příběh to nebyl vůbec špatný, ale odrazovalo mě to zbytečné natahování. A navíc jsem četla daleko napínavější thrillery, tuto knihu bych řadila spíše k detektivkám.

Janík511
16.04.2020 4 z 5

Právě dočteno a nechápu tak nízké hodnocení. Za závěr zvyšuji hodnocení, netrpělivě jsem čekala, jak to celé dopadne. Kdyby měla kniha o stovku stran méně, byla by ještě lepší, ale i tak je potřeba vydržet do konce. Možná si časem přečtu i další díl, ale těch detektivních sérií je už tolik, že je nestíhám zaznamenávat, ani číst.

eva3992
10.04.2020 4 z 5

Příběh Cat, která jako malá tatínkova holčička svého otce přistihla, jak flirtuje se sedmnáctiletou Maryanne, která pár dní na to zmizela.
O osmnáct let později pracuje Cat jako detektiv a musí vyšetřit vraždu Alice, jejíž tělo bylo nalezeno poblíž hospody, kterou provozuje právě její otec.
Mohou tyto případy spolu souviset?

Tak tahle knížka mě fakt bavila. První kapitolu jsem si sice musela zvyknout na styl psaní, ale jakmile jsem se do knížky ponořila, tak mě naopak to, jakým způsobem je napsána, moc bavilo. I když se vyšetřuje vražda a řeší se vážná témata, knize nechybí humor a prostřednictvím hlavních postav na Vás dýchne lidskost. Hlavně v případě řešení rodinných problémů, ve kterých se spousta z nás může třeba i najít. Navíc v knize nenajdete žádné brutální popisy obětí, takže je vhodná i pro slabší povahy.

Příběh byl příjemně „zamotán“ a za celou dobu jsem neodhalila, kdo je vrah anebo proč to kdo udělal. Nemám ráda knihy, kde čtenář zná vraha dřív než detektiv, takže tato kniha mi moc vyhovovala.

Jelikož to je thriller (detektivka), tak u tohoto žánru upřednostňuji méně stránek, aby děj měl větší spád. 430 stran už je moc a určitě bych to o sto stránek zkrátila.

Každopádně se mi kniha moc líbila a rozhodně si nenechám ujít ani pokračování s detektivem Cat Kinsellovou.

Knižní střípky
06.04.2020 3 z 5

Do onoho osudného léta, které rodina Cat trávila v Irsku u babičky, byla naše hlavní hrdinka tatínkovou holčičkou. Jednoho dne se ztratí místní sedmnáctiletá dívka Maryanne, kamarádka Catiny sestry Jacquin. Když se policie zeptá Catina otce, zda o jejím zmizení něco neví, ten popře, že by vůbec dívku znal. Cat ovšem ví, že to není pravda. A od té doby již není tatínkovou holčičkou. Z milé a hodné holky se stává rebelující teenager, která za vše, co se jí stane, co provede, proč to provede, viní svého otce. A tak je to v podstatě až do současnosti.

Nyní, skoro osmnáct let po oné výše zmíněné události, je Cat londýnskou policistkou na oddělení vražd. Spolu s kolegy začnou vyšetřovat vraždu mladé ženy Alice. Šok pro Cat nastane v okamžiku, kdy vychází najevo, že by ona mrtvá žena mohla mít něco společného s dávno zmizelou Maryanne. V tomto okamžiku se pro Cat tento případ stává osobním, byť se tuto spojitost snaží za každou každou cenu utajit.

Cat je typickým prototypem v dnešní době tolik oblíbené (thrillerové, detektivní) hlavní hrdinky. Nese si sebou nějaké trauma, rodinné vztahy na bodu mrazu, její soukromý život v podstatě neexistuje atd. Paradoxně i přesto všechno mi Cat nevadila. I když nemohu na druhou stranu říci, že by mě místy dost neštvala, nemohu zde napsat čím konkrétně, abych Vám něco nevyspoilerovala, ale občas jsem měla sto chutí s ní zatřást.

Kniha je pro ty, kteří mají rádi klasické britské detektivní příběhy (nemohu si pomoci, ale thrillerem bych tuto knihu fakt nenazývala) s pomalejším tempem vyprávění, nejsou zde žádné brutality. Já jsem spokojená a asi se hned pustím do dalšího příběhu.

Ivuska.09
19.03.2020 4 z 5

Já jsem tedy příjemně překvapená. Možná jsem se nechala ovlivnit některými názory na knihu, které tu jsou, takže jsem moc velká očekávání neměla, ale mě se příběh líbil. Neodhadla jsem závěr, takže pro mě měla překvapivé momenty a bavilo mě to. Druhá autorčina kniha ze série má ještě lepší hodnocení, tak jsem moc zvědavá, jaká bude.

dencazrnu
19.03.2020 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale že bych z ní byla úplně unešená se říci taky nedá. Nějak mi tam chyběla zápletka, která by mne vtáhla do děje a nutila mne číst dál.. Cca po 50 stránkách jsem knihu odložila a vrátila jsem se k ní až po měsíci. Cat jako vyšetřovatelka je sympatická a milá, ale celkově knihu hodnotím jako průměrnou. Hrozně mi tam chyběl ten wow efekt, u kterého bych si řekla super, tohle mě fakt bavilo. A ještě nevím zda je to chyba u mě, ale měla jsem šílený problém, zapamatovat si všechna jména. Přišlo mi, že se všichni jmenují snad stejně a pořád jsem se vracela o stránky zpět, abych si uvědomila, kdo je vlastně kdo. Pro další knihu od této autorky rozhodně hned nepoběžím - možná někdy časem.. :-)

L.Helena
22.02.2020 4 z 5

Zpočátku jsem se nemohla pořádně začíst, taky mi vadila až přehnaná snaha o vtip a sarkasmus v dialozích. Časem jsem si buď zvykla, nebo to pak nebylo až tak přehnané, tudíž jsem se mohla víc soustředit na příběh, který byl postupně čím dál zajímavější. Takže nakonec dávám čtyři * a doufám, že pokračování mě nezklame.

Lavender756
31.01.2020 2 z 5

Dávám knize 50 stran, jestli mě zaujme..a nezaujala. Autorčin styl psaní mi nesedl, příliš přeskakuje, jako lousknuti prstem a jsme jinde..bez valného vysvětlení. Nelze upřít humor, ale hl hrdinka je nesympatická, pro mě lehce mimo, i když samozřejmě prožila co prožila...ale u policie by být neměla ani náhodou. Vedoucí týmu a jeji trapné poznámky..a to pouze do 50. strany, jsem nemohla vystat. Tři ženy..a to do 50. strany, se jmenují Cat, Kate, Karen+ několik dalších detektivů, u kterých si nezapamatujete ani jediné jméno, protože není šance se s nimi postupně dostatečně seznámit. Bohužel nafouknuté nic, zklamání!

AnneH7
22.01.2020 2 z 5

Nejsem si uplne jista, kam knihu zaradit. Zprvu mi trvalo delsi dobu zacist se do pribehu, pletly se mi nektere postavy, i kdyz jich v pribehu nebylo mnoho. Nadruhou stranu byl namet velmi zajimavy, jiny. Kniha me zacala bavit az tak od pulky, kdy se pribeh zacal vyvijet, nicmene konec me opet zklamal stylem vypraveni. Takze celkove hodnotim tak na pul, kniha zajimava, ale autorcin styl psani mi nesedi.

Dopi70
19.01.2020 3 z 5

Zápletka zajímavá, ale měl jsem problém se do knihy začíst. Asi mi nesedl styl psaní autorky. Spád dostala kniha trochu až v poslední čtvrtině, ale rozuzlení mě opravdu zajímalo, tak jsem knihu dočetl a nelitoval jsem. Přiznám se, že kdyby bylo v půlce knihy jasné jak dopadne, tak bych ji s klidem odložil a pustil se do jiné, které čekají na přečtení.

lucifess
08.01.2020 4 z 5

Mnoho čtenářů ve svých komentářích psalo, že by knihu zkrátilo, že se v první třetině/polovině/části/dvou třetinách nic nedělo. Já bych knihu nezkracovala, nechala bych jí tak, jak je. Díky tomu jsem se pak více dokázala vžít do pocitů, které hlavní hrdinka Cat prožívala poslední část knihy. Pochopila jsem její jednání a všechna rozhodnutí pro to či ono.
Rozuzlení příběhu bylo překvapením. Někdy u detektivky už od začátku víte, kdo je vrah nebo Vás ve finále odhalení zase až tak moc nepřekvapí. Zde byla překvapivá odhalení až do závěrečných stran.
Kniha nebyla rozhodně špatná, ale chvilku dám tomu čas, než si přečtu další příběh s detektivkou Kinsellovou.

cornetka
01.01.2020 5 z 5

Tahle knížka mě chytla hned od začátku. I presto, jak Cat nenáviděla svého otce, ve finále ho dokázala krýt. Konec byl obzvlášť napínavý.

ctenarkaEva
08.12.2019 2 z 5

Čekala jsem napínavý thriller a toto očekávání se mi bohužel nesplnilo. Zdlouhavý, natahovaný začátek mě málem odradil od dalšího čtení. Vydržela jsem, ale nijak nadšená jsem z této knihy nebyla a nevím, jestli budu chtít číst pokračování.

MíšaS.
25.11.2019 1 z 5

Kniha by chtěla minimálně o půlku zkrátit. Nic se tam neděje a pár stránek před koncem najednou bum a rychle rychle všechno vysvětlit...

crazyslunicko
25.11.2019 4 z 5

Moc pěkná knížka. Příjemné počtení, ale je fakt, že tak první dvě třetiny se nic moc neděje. Policistka chodí k psychologovi, protože je moc citlivá a všechno bere moc vážně. Její vztahy s rodinou jsou na bodu mrazu, protože jako malá viděla něco, co neměla. To ovlivnilo její celý život a vztah k otci. Otce vidí jako sukničkáře, který podváděl její mámu. Přistihla ho několikrát při lži a prostě už mu nevěří a nebude mu věřit. Najednou se všechno, ale až moc zamotá. Cat se snaží zachovat chladnou hlavu a hlavně se do ničeho nenamočit. Postupně rozkrývá obří byznys, který ji šokuje. Snaží se zachránit co se dá.

Konec je opravdu velmi neuvěřitelný a šokující. Celou dobu jsem si myslela úplně něco jiného, ale to co přišlo vše předčilo. Knihu jsem nepřečetla za den, ale nějaký týden mi to trvalo.

JessieEx
12.11.2019 5 z 5

Zase jedna z moc povedených londýnských/britských detektivek. Naposledy mě zaujala Tatérka a Malé sladké lži nejsou o nic horší! Mezi tak ostřílené autory, jako jsou Bryndza, Marsons a spol., tento debut Caz Frearové nejen že zapadne, mně je dokonce milejší.
Cat je jako detektivka moc sympatická i když má své mouchy, ráda si otevře jen tak víno, dá si k němu jointa a své psycholožce se nepřizná, že má potíže se spánkem. Sympatická mi byla i její nadřízená Steelová, měla skvělý smysl pro humor.
Napsáno je to všechno neskutečně čtivě, na to, že má knížka přes 400 stran, tak to utíká hrozně rychle! Asi ani nemám co vytknout...
Moc doporučuji!

Sabča92
23.10.2019 3 z 5

Od knihy jsem měla asi jiná očekávání. Prvních více než sto stran se nic moc neděje.. autorka se snažila napsat detektivní příběh a propojit ho se zajímavým osudem hrdinky.. ale bohužel si myslím, že kdyby se věnovala jednomu tématu pořádně, knihu tak o sto stran zkrátila, pak mohla napsat dobrou detektivku. Zde mě zklamali i vyšetřovatelé, kteří u ohledání mrtvoly byli naprosto neschopní. Závěr si zachránil reputaci ale v sérii asi nebudu dále pokračovat. Bohužel za mě zklamání.

koki.veru
17.10.2019 5 z 5

Zajímavá knížka. Začátek byl takový zdlouhavější, a nějakou dobu se téměř nic nedělo, ale postupně kniha dostávala spád. Celkově se kniha ale četla velice dobře a rozuzlení bylo zajímavé.

thrillery pro ženy

Caz Frear
anglická
2019  68%Malé sladké lži
2020  74%Mrazivá krutost

Kniha Malé sladké lži je v