Temná půle

Spisovatel z Castle Rocku Tad Beaumont se rozhodl, že překoná svůj problém psaním pod pseudonymem, a tak vzniknul imaginární George Stark. Starkovy knihy dosáhly grandiózního úspěchu, avšak jednoho dne má Tad toho všeho po krk a Starka "pohřbí". George Stark se ovšem nemíní jen tak vzdát svého práva na život. Na Tadovi vynucuje, aby pokračoval v psaní pod jeho jménem - to jediné ho může udržet na živu. A dokud ještě žije, mstí se na všech lidech , kteří způsobili jeho "smrt". Ale ne všechno je takové, jak se může zdát, protože "vrabci znovu létají"......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/266/temna-pule.jpg 4.1870
Literatura světová, Horory, Romány
Vydáno, Beta-Dobrovský

The Dark Half, 1989

Kniha Temná půle

Usire

Zajímavý námět, vhodné tempo vyprávění a dobře zapamatovatelné postavy. Začátek je mírně slabší, ale po jeho překonání si už jen užíváte příběh.

Kontryhelka
01.12.2020

Od knihy jsem čekala vše, co čekám od Kingových knih vždycky. Líbila se mi a nemám jí co vytknout.

Anushka1
13.11.2020

Musím říct, že jsem toho od knihy moc nečekala. Ani popis děje mi moc neodhalil. Jaké bylo mé překvapení, že kniha byla velmi čtivá. A King se tu docela vyřádil v popisu brutálních scén. Finální scénu jsem si dokázala úplně představit. Docela mě po přečtení láká podívat se na filmové zpracování.

Greenfingers
13.09.2020

Přestože Stephen King je autorem mimořádně plodným (napsal kolem stovky knih), v jeho produkci lze jen stěží najít něco, co by byl vyslovený propadák.
Temná půle to však rozhodně není. Líbil se mi námět románu i jeho zpracování.

terimila
15.06.2020

Takovej Kingův dobrej průměr. Napsat to kdokoli jinej, má čtyři hvězdy, ale na své největší oblíbence jsem holt přísnější. :) Temná půle je v něčem skvělá - motiv potlačeného druhého já, toho špatného, zlého a děsivého, je sám o sobě velice zajímavej, ahoj stíne z psychologie a Hello, darkness, my old friend...
No a když se to druhý já osvobodí a začne dělat všecko to, o čem jeho "hodný bratr" dosud jen psal... fuj, tak to se dějou věci. Svým způsobem je to možná nejnechutnější Kingovka, co znám, a to je zatraceně co říct. :)) Postavy ujdou, Tad je vlastně celkem milej chlapík, jeho manželka taky, dětičky se taky daj, takže to nakonec člověka dost vtáhne a v závěrečný konfrontaci si člověk může utisknout palce. Frčí to, je to skvěle napsáno, má to logiku...
... ale chybí tomu kus takové té kingovské super-originality. Mně Temná půle jaksi splynula a naprosto se propletla dohromady s Mrtvou zónou. Na delší dobu mi zůstalo v hlavě jen pár útržků a motivů, které jsou sice živé, ale nedokázala jsem je zařadit (tohle "rozpojení" mi King dělá často). Prostě... bylo to dobrý, ale ne nezapomenutelný. A pokud King má mít skvělý hodnocení, musí být nejen skvělej a hnusnej, ale i nezapomenutelnej, a to se tady prostě nepovedlo.

n.ezn.amy
08.06.2020

Další ze skvělých knih Stephena Kinga, kdy hlavní hrdina Tad je spisovatel a píše pod svým jménem tak pod pseudonymem, kdy v tomto jsou jeho knihy děsivější. Postupem času dojde k přesvědčení, že tyto knihy již psát nechce a proto nechá své druhé já "umřít". Ovšem to se nemíní nechat a proto nutí Tada dál pokračovat, jinak se pomstí na všech jeho blízkých. Výborný originální příběh, kdy mi přijde že tak trochu námět čerpá od vlastní osobnosti. Atmosféra děsu z knihy na člověka hned dolehne.

sedw
24.05.2020

První kniha od Kinga, kterou začala moje láska k němu. Zpětným pohledem to není žádná pecka, na Kinga spíše průměr, ale zábava to byla příjemná. Znovu už asi číst nebudu, ale jednoho čtení nelituji.

AlbionFoxyFox
09.05.2020

Ke knize jsem se vrátila po 15 letech v rámci čtenářské výzvy. Užila jsem si ji naplno a vůbec mi nevadilo číst ji podruhé. Výborná, napínavá kingovština :)