Povznesení

Scott Carey vypadá stále stejně, přesto ale neustále ztrácí na váze. Je tu také pár dalších podivností. Váží stejně v oblečení i bez něj. Se svým problémem se svěřuje doktoru Ellisovi. Kromě toho se Scott ve městečku Castle Rock, kde se odehrává celá řada Kingových příběhů, potýká s problémy s lesbickým párem, jejichž pes pravidelně vykonává svou potřebu na Scottově trávníku. Jedna z majitelek je přátelská, druhá studená jako led. Snaží se otevřít v Castle Rocku restauraci, místní komunita je však vůči homosexuálnímu páru zaujatá. Když Scott pochopí předsudečné myšlení včetně vlastního, snaží se pomoci. Nepravděpodobné spojenectví, každoroční běžecký závod a tajemství Scottova trápení nakonec probouzí v lidech, kteří sobě i ostatním „dopřávali“ tolik zlého to nejlepší....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/415603/povzneseni-MkA-415603.jpg 463

Castle rock 5.

Literatura světová, Horory
Vydáno · Beta-Dobrovský

Elevation · 2018

Kniha Povznesení

Ilirea25
včera

Nezvykle krátká knížka od Stephena Kinga. Kniha je milá, pěkná. Na konci ukápla i slzička. Milé počtení.

Blaufik
předevčírem

Spousta čtenářů bude jistě po dočtení hodně přemýšlet nad tím, jaká by kniha mohla být, kdyby se nejednalo o novelu a spousta z vás bude jistě zklamána z toho, že se nejedná o hororovou knihu. Nicméně doporučuji se od všeho oprostit a příběh si prostě užít od první po poslední větu.

Je to krátké, ale je to procítěné a milé. Věřte, že se stihnete nejednou zamyslet a po dočtení vám bude ještě dlouho ležet v hlavě. A možná, že citlivější povahy budou mít při čtení na krajíčku, stejně jako já.
Byla jsem překvapená, když se mi kniha dostala do rukou a byla tak uzounká, ale víte co? Miluju ji a rozhodně jsem ji nečetla naposledy.

louluk

Za mě velice zajímavá kniha. Z autorových děl posledních let patří rozhodně k tomu zajímavějšímu. Stephen King stále váli, i když v trochu jiném žánru a stylu

Reat

Jakožto příznivec knižního minimalismu, co se týká stránek, spolu se jménem autora nemůžu prostě hodnotit jinak než plným počtem. Je to regulérní povídka oblečená jako kniha, navíc evokující dvě mnou milované Bachmanovky, jmenovitě Zhubni! a Dlouhý pochod, ale vyzařující tak příjemnou a milou atmosférou, že mi bylo líto, že kniha končí. Vydržel bych se Scottem v Castle Rocku mnohem, mnohem déle....

Alix

Je to opravdu jednohubka a mrzí mne, že než jsem si ke kterékoliv postavě mohla vytvořit vztah, kniha skončila. Je to sice něco jiného, než co od SK čekáme, ale je to milé a takové ... něžné. Pravda ovšem je, že když Scott začal "hubnout", naprosto jsem neměla představu, jak by to mohlo skončit a pořád se mi do toho pletla kniha "Zhubni!", která je ovšem, mimo hubnutí, o něčem úplně jiném.

karol.cadex

Po přečtení mě jako přirovnání napadají ke knize jen zdrobněliny - jednohubka, novelka, roztomilá věcička a na tváři mám takový malinký úsměv.
King nemusí jen děsit na šestisetstranách.
A moje aktuálně nejoblíbenější slova? Povznesení a lesbice. :)

Pampalini

Nenápadný, až banálny príbeh so značným morálnym presahom. Krátke, stručné. Pri čítaní som si spomenul na Dlhý pochod. Pán King sa nám značne posunul vo výraze. Dnes je miernejší, slovom radšej hladí, ako zabíja. Naštve skutočnosť, že novela vychádza samostatne, kedysi by bola súčasťou rozsiahlejšej publikácie. No čo, pravidlá diktujú peniaze. Bojím sa, že o desať rokov nám knihy budú predávať po stránke...

Petra21

Dle mého názoru je to názorný příklad toho, že pouze díky značce Stephen King není čtenář příliš kritický a přijme tuto novelu jako relativně ucházející.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Stephen King
americká, 1947