Cujo

Cujo https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261/bmid_cujo-uGf-261.jpg 4 2239 320

Příběh se odehrává v Castle Rocku v létě roku 1980. Jeho zdánlivý pokoj naruší bernardýn nakažený vzteklinou. Z milého a přítulného psa se stává hrozná bestie, která terorizuje Donnu a jejího syna Tada uvězněné v rozbitém autě, a kolem není nikdo, kdo by jim pomohl...

Literatura světová Horory
Vydáno: , Gemini (ČR)

Cujo , 1981

slawa.cap
06.09.2018 5 z 5

... aneb sonda do mysli nemocného psa. Poslouchal jsem jako audioknihu... a to mistrně načtenou Hanou Makovičkovou. Dospěl jsem k závěru, že jako rodič už zřejmě nemůžu číst/poslouchat knihy tohoto brilantního psychopata (záleží, jak douho mi to vydrží - možná do konce měsíce :)) Kniha je to výborná, jako většina Kingových knih. A má i poměrně spád, což u některých jeho knih chybí. Jako u všech jeho knih jsou tu do detailu vykreslené všechny postavy, což je někdy trochu zbytečné, na druhou stranu potom člověku připadá, že příběh se odehrává někde v sousedství. Děj má poměrně dost linek, ale většina z nich se protne a nebo těsně minou. Přeskakování postav je někdy trochu zmetané a občas jsem se v tom na chvíli ztrácel. Jako "druhý díl" Mrtvé zóny je to mnohem živější a větší a ne tak unylé. Je příjemné, kolika happyendy kniha končí, což u Kinga není vždycky zvykem, ale žádný z nich nezastíní události, které předchází závěru.

MatoZu
31.08.2018 3 z 5

Na téhle knize mi opravdu hodně vadilo přeskakování mezi vyprávěním z pohledu Donny a vyprávěním z pohledu Vica a Rogera. To, co se odehrávalo v autě bylo zajímavé, děsivé a napínavé, ale když se vyprávění točilo kolem Rogera, přeskakovala jsem řádky (a nic podstatného mi neušlo). Kdyby jen měla kniha kratší úvod a byla větší část knihy odvyprávěna z pohledu Donny...

Blondebookdevil
22.08.2018 4 z 5

Nesvedla jsem ji přečíst za den, jak jsem měla v úmyslu, ale dokázala mě napínat celou dobu, přesně, jak jsem čekala. King mě dokáže vyděsit i obyčejným psem. Prostě je nemám ráda, a touhle knížkou jsem si ještě přilila do ohně. I když mě trochu zamrzela nečekaná smrt v závěru, 4* dát musím. Mimochodem, jak se to jméno správně čte? Asi budu říkat španělsky [kucho], ale na YT jsem slyšela anglické [kudžo].

jfialova
22.08.2018 4 z 5

Další povedená kingovka. Moc se mi líbí, jak autor dokáže s naprosto banálního a jednoduchého příběhu udělat třísetstránkovou knihu, která se navíc dá číst, a to hodně dobře. Opět jsem se nemohla odtrhnout.

jakafe
21.08.2018 5 z 5

Po dočtení jsem si - a to jsem těžkými osudy knižních hrdinů celkem zocelená - musela dát panáka.
King hlavní postavy a jejich motivy, jak je jeho zvykem, opět mistrně psychologicky vykreslil, tentokrát tedy i včetně Cuja. Myslela jsem si, že nesnáším jen tu parodii na psa, která za němého přihlížení své paničky v našem vnitrobloku několikrát za den neuroticky blafe. Ale při čtení sílil i můj odpor ke Cujovi, abych na konci byla autorem usazena tak, aby mi i toho zabijáckého hafana bylo svým způsobem i líto.

Anushka1
27.07.2018 5 z 5

Ze začátku mi chvilku trvalo, než jsem se začetla. Ale jakmile se rozjel hlavní dej knihy (matka se synem zavření v autě a venku číhá pes), tak jsem se nemohla odtrhnout. Nejvíce líto mi stejně bylo Cuja, protože za nic vědomě nemohl :(

Janicga88
22.07.2018 5 z 5

opět vyborná kniha..

aneta2290
19.07.2018 4 z 5

Kniha rozhodně super, ale ve filmu jsem měla toho ukňouraného kluka plné zuby už po půl hodině filmu...

RendysStrange
18.06.2018 5 z 5

Teprve třetí kniha, kterou jsem od Kinga četla. Knihu jsem přečetla "jedním dechem". Doporučuji!!!

Rihatama
10.06.2018 5 z 5

Nemám slov...
Děj se rozvíjí velice pomalu, jenom postupně nabírá na rychlosti, takže si téměř až na poslední chvíli všimnu, že mě King úplně převálcoval. Už zase. Tak neskutečně skutečné. Tak hluboce přesvědčivé. Tak příšerné. Jsem fakt ráda, že jsem se konečně nechala očkovat i proti vzteklině. Děj se co děj, psovi už se do očí dívat nebudu. Jen tomu svému.
Jestli ho někdy budu mít.

ditul
04.06.2018 5 z 5

Krásný, jak autor se vžil do všech postav a dokázal se procítit i do psa, kterého mi bylo líto stejně jako chlapce..

Enthu
10.05.2018 4 z 5

I když mi zprvu trvalo navyknout si na styl, mohu říct, že tohle bylo fakt něco. To napětí, kvůli kterému jsem se posunula o pár stran dopředu a rázem se zase vrátila, protože jsem si nechtěla nic vyzradit, bylo neúnosné. A jako Cuja mi bylo opravdu dost líto, hlavně když jsem věděla, co si myslel.

ChristineDaee
15.04.2018 5 z 5

Úvod je dlhý, pomalý a zložitý, ale na rozdiel od väčšiny komentárov, ma veľmi zaujali a pobavili aj časti o reklamnom biznise Donninho manžela a celá aféra s malinovočervenými vločkami. Manželské problémy sú o niečo menej pútavé. Zápletka o matke a dieťa uväznených v aute kvôli besnému psovi je realistická a nepríjemná. V poslednej tretine sa dej rozbehne míľovými krokmi. čitateľ je schopný predať svoju dušu, aby uľahčil tím dvom v utrpení alebo k nim aspoň dostal mobil. :) Ustavične sa objavujú nové možnosti záchrany, ktoré rovnako rýchlo zlyhávajú. Za najdesivejšiu časť knihy považujem ,,netvora'' v Tadovom šatníku. Tiež máme v spálni veľkú skriňu a v noci sa okolo nej pohybujem veľmi opatrne. :) Zaujímavé je, že teda za útokmi inak veľmi dobrosrdečného Cuja nie je len besnota, ale aj niečo väčšie a temnejšie, niečo ako Hotel v Žiarení alebo niečo ako TO. Prastaré ZLO.

povi
13.03.2018 5 z 5

Nevim,jak mi mohla tahle knizka uniknout,ctu Kinga uz 20let a porad jsem si rikala-"Pch,nebudu cist o psovi."Clovek se stale uci.Tohle je typickej King.Lehce uveritelny,realny.Mam dceru ve Veku Tada.Predstava ze se neco takovyho stane mne je desiva.King to proste umi.

radka8970
11.03.2018 5 z 5

Příběh o jednom chlupaté miláčkovi, který se změní v zabijáckou bestii. Bravurně zde autor naladil atmosféru hned od prvních stránek. Knihu jsem zhltla jedním dechem až jsem litovala, že nemá více stran. Konec příběhu mně fascinoval.

koprnda
05.03.2018 5 z 5

Díky této knize jsem objevil autora S. Kinga.

Dáduše
30.01.2018 3 z 5

Nevím, chtěla jsem se hodně bát! Zmlsaná Řbitovem zvířátek jsem se těšila, že nebudu moci hrůzou spát. A přitom si jen nějaká paní poseděla v rozpáleném autě:)

Ajrad1981
18.01.2018 4 z 5

Mně bylo toho hafana líto. Jen si to představte, je vám blbě, hůř a ještě hůř a vy nevíte proč, máte žízeň, ale vadí vám voda, světlo vás bodá do očí, každičký zvuk, i bzučení čmeláka, vám trhá uši a do toho nějaký blbec mlátí dveřmi od auta, mačká klakson, túruje motor - řekněte, nechtěli byste ho zabít? :-)

Ale vážně. Já jsem nejvíc litovala chudáka bernardýna. Byla to v celém příběhu nejsympatičtější bytost. Teda nejdřív. A pak už to byl jen chudák nemocný pes...

Bublinaaa
18.01.2018 4 z 5

Působilo to na mě jako trochu jiná "kingovka", nežli je klasika. Neohromilo, ale ani neurazilo. Mrazivý nepříjemný pocit se dostavil i tak, přece jenom - tohle by se vážně mohlo stát. ))

cat5
10.01.2018 4 z 5

Hoodně dobrá kniha. Velmi dobrý nápad, v podstatě úplně "obyčejný", ale to napětí bylo boží. Jen mě trochu nudily pasáže s manžílkem v pracovní krizi. Jinak super.