Cujo

Příběh se odehrává v Castle Rocku v létě roku 1980. Jeho zdánlivý pokoj naruší bernardýn nakažený vzteklinou. Z milého a přítulného psa se stává hrozná bestie, která terorizuje Donnu a jejího syna Tada uvězněné v rozbitém autě, a kolem není nikdo, kdo by jim pomohl...

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/261/cujo.jpg 4.21560
Literatura světová, Horory
Vydáno, Gemini (ČR)

Cujo, 1981

Kniha Cujo

monushka
06. listopadu

Sto stran po rozečtení knihy jsem myslela, že jí odložím nedočtenou, jak jsem pořád čekala na "něco" a ono to stále nepřicházelo. Ale když jsem se poté konečně dočkala, nemohla jsem se od čtení až do konce odtrhnout.

oleg121

Prekvapivo zaujímavé podanie, z popisu som nečakal, že nám autor podá príbeh v takejto podobe. Chválim najmä dobre vykreslené postavy, s ktorými sa dá sympatizovať. K úplnej spokojnosti mi ale predsa chýbalo trochu viac. Dej nebol zas až tak napínavý a záver je tiež trochu slabší, no našťastie nie je prestrelený, ako to u Kinga býva zvykom.

de_baques

Zpracování velmi průměrné, v příběhu nic moc nepřekvapí, napětí mnoho nebylo a chvílemi se spíše zdálo, že předpokládaná hlavní dějová linie vzteklého psa je jaksi na pozadí chorobných vztahů mezi hlavními postavami.

klaraj093

Neskutečná topka opět.. Vůbec jsem nebyla zklamaná, King je pro mě stále pan spisovatel.. Četla jsem na dovče a během 3 dnů bylo po knize.. Doporučuji.

Zemiakol

Poměrně drsný příběh, ale to jsem od Cuja očekával. V knize se neobjevuje vůbec žádné nadpřirozeno, i přesto se jedná o skvělý horor. Strach a hrůzu nemusí představovat jen duchové a démoni... Doporučuji k přečtení.

Terezulina

no......teda když pominu to, že sama mám syna a ta beznaděj.....fuj, nechtěla bych zažít.....ale napsáno výborně, pana Kinga mám prostě ráda

ddkk

Děs a pocit absolutní bezmoci, ohrožené malé dítě a útočící příšera...skvělý horor. Navíc opět jeden z těch, v nichž se King obešel bez nadpřirozených jevů. Při čtení závěrečných kapitol vám naskakuje husí kůže a ani se neodvažujete dýchat. Horečnatě přemýšlíte, co byste v kůži nebohé Donny dělali vy...Moc dobré počtení. Doporučuji.
Á propos - ve stejnojmenném filmu (který si opět pozměnil konec příběhu) vyslovují Američané jméno bernardýna Kudžo, v audioknize - a podle mne správněji - Kucho.

Dyaebl

Kniha, v níž se kromě základního hororového prvku objevuje taky propracovaná psychologie postav a dokonce i samotného Cuja, což bylo asi nejzvláštnější a já sám jsem tyto pasáže považoval minimálně za stejně zajímavě napsané, jako části hororové. A opět se zde objevuje stejný aspekt děsivosti, jako u jiných Kingových knih.
Něco zde popsaného se totiž nemusí odehrávat pouze na stránkách knihy...

A nakonec jediná výtka, jež se bude týkat zbytečné roztahanosti, která je ovšem u autora nejspíše zvykem, avšak subjektivně si zkrátka neužívám podrobný popis a zákoutí reklamního průmyslu.