Nemilovaná

Nemilovaná https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16753/casteel-nemilovana.jpg 4 158 25

Casteel série

Pentalogie: Nemilovaná, Temný stín, Zklamané srdce, Příslib naděje, Pavučina snů Heaven Leight- nejkrásnější dívka z Winneroow v horách Willies v západní Virginii, a taky nejstarší z pěti sourozenců neskutečně chudé rodiny Casteelových si prožívá nejhorší dětství jaké může mít....

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Heaven , 1985

uzivatel83509
05.06.2023 5 z 5

(SPOILER) První díl pentalogie... Mám docela strach číst další knížky téhle autorky, protože mi příjde, že ráda nechává trpět hlavní postavy bez špetky radosti a mě to rve srdce.. (četla jsem Matné zlato, viděla filmy Květy z půdy a z toho Vykoupení ohněm jsem i četla..)
Jsem maminka od dětí a tak pro mě nebylo jednoduché, číst detailně popsaný příběh o tom, jak děti v té chatrči strádaly zimou a hladem.. a že to bylo opravdu bravurně popsané, člověka to úplně, do té bídy, vtáhne.. pak ten otec, jak je všechny bez mrknutí oka prodal.. ano dobře, uznávám, vypadá to, že jim tím zachránil životy, ale... uf

lenyleny
27.10.2022 5 z 5

Od autorky jsem přečetla již několik knih a musím přiznat že tato se my líbila asi nejvíce. Překvapivě velmi rychle mne vtáhla do děje, jen některé pasáže byly trochu víc popisné, ale nebylo jich mnoho, Těším se na další díly. Styl psaní této spisovatelky je velice specifický ,opravdový a pro mne strhující.

vikaa
29.05.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila asi víc než Květy z půdy. Ty jsem zvládla všechny díly, ale nevím nevím, jestli tuhle pentalogii dám taky celou:-) Je to opravdu dost depresivní čtení a bojím se sestupné tendence.

Iveta Černá
15.02.2022 5 z 5

Další smutná kniha o dětech od této autorky, není možné od knížky jen tak odejít, člověk musí neustále přemýšlet, ať je zrovna kdekoli, o drsném osudu hlavní hrdinky i jejích sourozenců, o spoustě chudoby, krutosti rodičů a hlavně ubližování dětem s tím, jak se to bude vyvíjet dál, jak to dopadne...Knížku jsem přečetla dvakrát a i teď, když na ni po deseti letech vzpomínám, se mi chce zase nějak brečet :-(. I přesto jí dávám plný počet hvězdiček, protože...poznáte sami, kdo ji teprve budete číst.

AndreaP.
10.07.2021 5 z 5

V životě jsem přečetla už stovky knih, ale tato je prostě jiná, rukopis autorky je zcela nezaměnitelný. Smutný, až děsivý příběh o chudobě, která bere dech. Nádherně vykreslené postavy i prostředí, ve kterém se odehrává. Kniha logicky musí zasáhnout. Míří přesně na cíl.

Evaho73
17.05.2021 4 z 5

Milujem knihy navodzujúce atmosféru, či už vzhľadom k prostrediu, kde sa dej odohráva, alebo k samotnej zápletke. Presne takou knihou je aj Nemilovaná vzbudzujúca rôzné pocity, či emócie.
Osamelá hlavná hrdinka so záhadným pôvodom, vyrastajúca so svojimi súrodencami v biede a v žalostnom depresívnom prostredí, vzbudzuje u čitateľov ľútosť, rozhorčenie nad jej neutešeným osudom, ale hlavne zvedavosť, ako sa jej život bude ďalej vyvíjať.
To všetko sú predpoklady, aby sa kniha stala čitateľský atraktívnou.
Jediné, čo mne osobne prekážalo, bola určitá podobnosť s knihou Kvety v podkroví, a preto dejové zápletky alebo postavy v Nemilovanej už na mňa nezapôsobili takým originálnym spôsobom, ako to bolo v spomínanej knihe.

Alinke
28.02.2021

rozhodně velmi zajímavá kniha, tématika kontrastu chudoby, kde je láska sourozenců a pocitu svobody v kontrastu, kdy je dostatek všeho k uspokojení materiálních potřeb, nenahrazuje lásku

Alienn
06.04.2020 4 z 5

Smutný příběh jedné rodiny. Zatím ale nevím, jestli se budu pouštět do dalších dílů. Styl autorky je nezaměnitelný.

lucie9998
23.03.2020 4 z 5

Vím, že celou pentalogii už nikdy číst nebudu, ale rozhodně to stojí za přečtení. Tato "série" se mi líbila ještě o trošku víc, než Květy z půdy apod.

Edona
05.08.2018 4 z 5

Poslední pentalogie, kterou autorka za svého života rozepsala. Než zemřela, napsala tři díly. Zčásti už na třetím dílu pracoval stínový autor a zbytek pentalogií (kromě Květů z půdy) již psal Andrew Neiderman. Mě osobně se Nemilovaná moc líbila a těším se na pokračování.

NathalieVerdun
20.06.2018 5 z 5

Zatiaľ som prečítala prvé 2 diely a príbeh ma mimoriadne očaril. Postavy perfektné, ale pri štýle tejto série som už tŕpla čo sa im stane.

krtica
28.10.2017 5 z 5

Opět zajímavý námět,jsem zvědavá,jak se bude příběh vyvíjet dál...

zelenoocka65
22.07.2017

Ahojte .. Precitala som 3 diely z tejto serie a velmi sa mi to pacilo. nemozem vas poprosit o dalsie 2 diely ale v elektronickej forme, prosiiiiim. Nikde som tie knihy neobjavila. Tato autora ma velmi oslovila. Moj email je ... zelenoocka@zoznam.sk

Mandy412
08.06.2016 4 z 5

Myslím, že tohle je nejlepší série. Jen u Nemilované se mi stalo, že jsem se těšila ze školy domů, až budu dál číst jak to dopadne. I dnes se k této sérii ráda vracím, což o ostatních říct nemohu.

edith79
11.05.2016 5 z 5

Jak nemilovat Nemilovanou? Krásné, zvrácené, dojemné čtení. Tohle je prostě nezaměnitelný rukopis V.C. Andrews. Srdce by vám to utrhlo, ale musíte číst dál.

Ivana255
23.04.2016 5 z 5

Super čtení. Měla jsem strach, že druhá půlka, kdy byla Heaven u "matky", mě tolik bavit nebude, ale kniha se krásně četla od od začátku do konce.
Jako první od této spisovatelky jsem četla Květy z půdy, Nemilovaná se mi líbilo víc.
Za mě pěkné, pěkné...... Těším se na další díl.

salča
25.02.2016 5 z 5

Krásné a poutavé čtení.Hltala jsem jeden díl za druhým a pak mi bylo líto,že už jsem to dočetla.

evca7271
17.02.2016 5 z 5

Velice pekne kniha a dost napinava,uz se tesim na dalsi dil

LéňaM
03.11.2015 5 z 5

Celá pentalogie se mi moc líbila. Nedá se napsat krásný příběh, příběh je moc smutný a čtivě napsaný. Hltala jsem každý díl. Okouzlil mě jeden důležitý hrdina Troy, škoda že takové lidi jsou pouze v knihách, byla to krásná čistá duše.
Tak jako všechny díla od této autorky, zvrhle a dobře napsané. Za mě doporučuji! Z příběhu jsem nadšená a je to jeden z těch co dlouho v člověku zůstanou.

Katschka
02.03.2015

Srdcová záležitost, nejen tato kniha, ale celá série. Už ani nevím, kolikrát jsem je všechny četla... Nemám co víc k tomu říct, po dočtení Pavučiny snů si každý udělá svůj vlastní obrázek.
Rozhodně nemůžu jinak, než dát pět hvězd a vřele doporučit!

Virginia Cleo Andrews
americká, 1923 - 1986