Dům na jezeře

Dům na jezeře https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379089/bmid_dum-na-jezere-Zgb-379089.jpg 4 167 50

Časová schránka série

< 2. díl

Mladá Američanka Anna žije klidným a spořádaným životem v San Francisku a o kořenech své rodiny nic netuší. Jednoho dne se však dozví šokující informaci: pochází z aristokratické rodiny, která za druhé světové války přišla o vše, a její dědeček musel na útěku zanechat v rodinném sídle jakýsi nesmírně cenný artefakt. Nyní si přeje jediné – aby milovaná vnučka ztracený poklad našla a přivezla mu ho. Jaká věc může být pro starého pána tak důležitá, a proč právě nyní? Jak to, že se o Annině původu nikdy ani slůvkem nezmínil? Anna se vydává do Německa a při hledání odpovědí se setká s Wilem, mužem, který jí pomáhá vyřešit dávnou záhadu a který ji neodolatelně přitahuje. Společně s ním zjistí, že tajemství její rodiny je úzce spjaté s opuštěným bytem v Paříži a že celá minulost je mnohem komplikovanější, než si uměla představit.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The House by the Lake , 2016

Eva193
07.02.2023 3 z 5

Příběh z minulosti je zajímavý, kdyby autorka vzala jen ten a napsala historický román, tak by to byla pěkná knížka. Příběh ze současnosti byl divný, nepravděpodobný a překombinovaný a v celé knize zůstalo dost linií příběhu otevřených. No, jednu hvězdičku přidávám za odvahu volby historického tématu, tohle je cesta po velmi tenkém ledě a autorce se to docela povedlo. A taky se mi líbí obálka.

Hakl54
23.11.2022 4 z 5

Příjemné čtení, konec příliš přeslazený.

pegasek
05.10.2022 5 z 5

Příběh velmi silný.Udelal na mě tak velký dojem . Ve chvílích kdy jsem tuto knihu musela odložit,tak jsem ji měla stale hlavě.nadherny příběh,který stojí za to precist

Emma27
31.08.2022 2 z 5

Pěkná obalka,pruměrna kniha.

mimi55
10.07.2022 3 z 5

Takový průměr, ničím mě to neokouzlilo.

Monika164
10.07.2022 5 z 5

Moc hezké, doporučuji

Lucia1989
11.06.2022 3 z 5

Pasáže z minulosti boli zaujímavejšie než zo súčasnosti. Nejako som očakávala od knihy viac. Ale ako oddychovka sa prečítať dala.

Ála1968
05.06.2022 4 z 5

Přestože jsem 1.díl nečetla,tento se mi moc líbil.Obě dějové linky byly moc hezké .

cukrovka
14.02.2022 4 z 5

Jednoduchý, ale čtivý příběh, kde se střídá minulost se současností. Plynulost čtení, ale trochu ruší rychlé přeskakování v čase. Více mě zaujala linka z minulosti, která byla smutným příběhem lásky v době nastupujícího nacismu.

cerna7151
08.02.2021 3 z 5

Nebylo to špatne čtení. Neurazí, nenadchne.

kalinka99
05.02.2021 5 z 5

Příjemná oddechová kniha. Příběh se mi moc líbil. Minulost prolínající se s přítomností, co se točí kolem jednoho krásného zámku Siegel.

xena2711
01.12.2020 4 z 5

Volné pokračování série Časová schránka. Moc hezky propracované dvě časové linie. Na konci knihy je vysvětlená zápletka z obou knih. Stojí za přečtení. Pohladí po duši po všech thrillerech...

juliesze
09.10.2020 2 z 5

Tři hvězdičky dávám za historickou část knihy, to bylo alespoň trochu propracované. Ta část ze současnosti mi přišla naprosto strašná - prvoplánové zamilování úplně nesmyslné. Zcela plytké rozhovory. Muž, co snědl všechnu moudrost světa. A pak takové ty fráze "Někdy jsme mluvili a pak i mlčeli. Jaktože mi tak rozumí?". Jedna z velmi mála knih, kde jsem ke konci přeskakovala stránky.

petronella1
16.09.2020 4 z 5

Příjemná kniha

Luciska13
11.09.2020 5 z 5

Příjemně plynoucí příběh, který člověka potěší. Zaujala mě souvislost s předchozí autorčinou knihou, vůbec jsem před čtením nevěděla, že knihy na sebe mají volně navazovat, měla jsem tak pocit, že se vracím do míst, kde už jsem jednou byla, známých, ale stále pořádně neprobádaných.

alexis818
01.08.2020 5 z 5

Volné pokračování Uzamčené minulosti a opět moc příjemné čtení.Dávám celých pět,ta kniha si to zaslouží.

Janík511
12.04.2020 4 z 5

Taková jednohubka na jedno odpoledne. Příjemně naladí a člověk si u ní odpočine. Nic náročného, což jsem teď potřebovala.

sgjoli
19.10.2019 3 z 5

Dům na jezeře je taková nenáročná jednohubka na pár podzimních večerů. Nenadchne, neurazí - aspoň tak to vnímám já. Četlo se mi to dobře, děj plynule ubíhal, napsané je to celkem solidně. Ale na můj vkus byl děj příliš jednoduchý, místy trošku naivní. Někdy trošku plytký a povrchní. Autorka se bohužel také nevyhnula patosu a otřepaným frázím. Ale její styl je jinak milý a snadno se čte.
Kniha je historickou romancí - s tím, že historie tu je spíše na pozadí a důraz se klade více na vztahy mezi jednotlivými postavami. Místy to na mne působilo jako pohádka pro dospělé.
Nejvíc mne asi bavilo to odhalování rodinného tajemství, které jsem vůbec neuhodla a které mne tak překvapilo.
Celkově tento román hodnotím jako průměr. Jako jednohubka na jedno přečtení, proč ne. Ale vracet se ke knize znovu nebudu - na podruhé mi již bohužel nemá moc co nabídnout.

P.S. Až teď jsem zjistila, že tato kniha je druhým dílem ze série. První díl jsem nečetla a nemám pocit, že by mi to nějak chybělo... :-D

zdehan
11.10.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila dobře se četla mužu doporučit.

Šánka
28.09.2019 4 z 5

Hezký a poklidně plynoucí příběh, volně navazující na předešlý díl Uzamčenou minulost ( dá se ale číst i samostatně). Je vyprávěný ve dvou časových linkách, které obě mají vazbu na starý opuštěný byt v Paříži.
Je to romantické čtení, obě dějové linky jsou pěkné a v závěru se dočkáme i rozkrytí rodinného tajemství. Z modrých čísel se knížka asi nedostane, ale pokud si potřebujete vyčistit hlavu a příjemně se odreagovat, ten příběh je tu pro vás.

pro ženy romantika historické romance

Ella Carey
britská
2018  74%Uzamčená minulost
2018  77%Dům na jezeře
2022  75%Stalo se v New Yorku
2023  79%Ztracená dívka z Berlína
2018  83%Tajomné brehy

Kniha Dům na jezeře je v