Srdce času

Srdce času https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330798/bmid_srdce-casu-tMq-330798.jpg 4 311 67

Dva světy – Ostala a Eflara se nezadržitelně přibližují k sobě. Časovou propast mezi nimi může zvětšit jen legendární Šarlatový kvítek a společně vyslovené přání všech klíčníků. Vasilisa a ostatní klíčníci se proto vydávají na místo, kde tajemná květina roste, a společně čekají, až rozkvete. Mezi klíčníky však propuká nová vlna nepřátelství. Veliký duch Astragor – nepřítel hodinářů, nečekaně souhlasí, že jim pomůže uskutečnit jejich plány. Má však své vlastní zájmy, které si nechává pro sebe. Dokáže přátelství a láska pomoct klíčníkům, aby se spojili a zachránili Elfaru? Ochrání Vasilisu před strašlivou kletbou, kterou na ni uvalil Černoklíč?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Часовое сердце , 2011

CarolineAn
CarolineAn
16.03.2024 5 z 5

Tento díl byl snad ještě lepší než první! Děj pěkně odsýpal, bylo tu plno příležitostí se dozvědět více o časodějnickém světě a o klíčnících a i nové postavy jsou fajn, hlavně Zachara. Už se těším jak to bude s Vasilisou a jejími přáteli dál!

ciaram
ciaram
14.02.2024 4 z 5

(SPOILER) Moc se mi líbí vymyšlený svět. Líbí se mi, že se děti opravdu chovají jako děti, nejsou zaměnitelné, každé je osobité. Jen mi trošku vadilo směřování děje. Jsou na dětském táboře, v noci mají chodit do Zmijulanu, ale prakticky se nic moc neděje, nemyslím si, že je využitý potenciál. Vasilisa se moc ve svých dovednostech neposouvá, na to, že se má účastnit největší události v osudu Eflary a Ostaly. U otce stále není jisté, na čí straně stojí. Finále je odbyto strašně rychle a abych řekla, měla jsem v něm nakonec trochu zmatek. Pak jsou tam ale zajímavá místa, např. setkání s Eflariem (Eflariusem?). Nemůžu dát ale plný počet, naopak se to více blíží k 3,5*. Paradoxně to ale čtivé je, proto ty 4*.

EmillyT
EmillyT
12.01.2024 4 z 5

Svět časodějů mě okouzlil, protože je moc pěkně vymyšlený. Tento příběh je poutavější a má větší spád než předchozí díl. Potěšilo mě poodhalení Vasilisina původu a jsem si jistá, že černá královna ještě zasáhne do děje.

hana4834
hana4834
13.12.2023 5 z 5

Lepší díl jak první jsem zvědavá na pokračování.

Pavla79
Pavla79
13.11.2023 5 z 5

I druhý díl se mi moc líbil. :) Časodějný svět je pěkně vymyšlen. V sérii budu určitě pokračovat...

Hobitka
Hobitka
08.09.2023 1 z 5

Kašlu na to.
Dočetla jsem se na 122. stranu, a prostě tahle knížka pro mě není.
Chování postav a skákání v ději mě vytáčí tak moc, že to ty chvilky, kdy si čtení opravdu užívám, nevyváží.
Bezdůvodně se jevící výbuchy vzteku velké části postav. Úplně zbytečně vyhrocené hádky, ve kterých ani o nic důležitého nejde. Posměch místo vysvětlování pro Vasilisu... protože když nezná a nerozumí zákonitostem světa, o jehož existenci neměla do nedávna ani tušení, znamená to samozřejmě že je strašně hloupá, nikoliv neinformovaná.
Bohužel ty chvíle, kdy Vasilise (a tedy i čtenáři) někdo něco normálně vysvětluje, jsou poměrně ojedinělé. A příběh vždycky velice rychle přeskakuje někam jinam, kde na sebe postavy zase budou moct být pořádně hnusné.
Nadšeným ohlasům bych rozuměla, pokud by byl poměr mezi protivnými a vysvětlovacími částmi obrácený.

HelVall
HelVall
12.07.2023 3 z 5

Kniha čtivá, ačkoliv se tam nic nestalo. Jsou tam přesto důležité informace, které budou určitě v příběhu dále potřeba. Přesto je to dobré odpočinkové čtení. Doporučuji.

Booky84
Booky84
08.06.2023 5 z 5

Čtivá kniha, od které se nejde odtrhnout. Povedená fantasy - dobro, zlo, přátelství a možná i láska, těším se na pokračování.

Hatshepsut
Hatshepsut
10.04.2023 5 z 5

Druhý příběh časodějů si drží laťku stále vysoko. Vasilisa se dozvídá více o svých schopnostech a jako i v první díl i tento má akční závěr. Objeví se nová postava Astragor, který je temným duchem a nepřítelem země Elfary a určitě jsme o něm neslyšeli naposledy. Jsem ráda, že nemusím čekat na další díly a mohu se pustit do čtení hned! Je to čtivé a návykové. :-)

E_Lan
E_Lan
12.03.2023 2 z 5

Nějak se nám ten druhý díl nelíbil. Jak dětem, tak mě. Přehršel postav, skoky tam a zpět tak nějak beze smyslu a určitě nedostatečně zpracovaný či využitý rozpor Eflery a Ostaly. Škoda, ještě ten další díl rozmyslíme

Anor505
Anor505
10.03.2023 4 z 5

Vrátila jsem se v čase o 20 let zpátky... =) Na knize mě hodně bavilo, že se celý příběh mohl odehrávat i u nás, na jakémkoliv letním táboře z mého dětství. Tenhle pocit u knih od anglicky píšících autorů obvykle nemívám. Autorka s přehledem udržela laťku nastavenou v prvním díle, časování, časové paradoxy, chování dětí na táboře... Super. Jediná vada na kráse byla, že jsem se do knihy nedokázala úplně ponořit, přece jen je určená spíš pro děti. Proto jsem ji občas odkládala, ale velmi ráda jsem se pak ke čtení vracela.

Sauron
Sauron
02.07.2022 2 z 5

Skvělé nápady, vztahy se rozvíjí a... A krátký konec a stejně jako v jedničce marná snaha překvapit čtenáře nějakou událostí nebo nečekaným zvratem, novou postavou. To už známe. Ano, je to napsané tak aby to v tu chvíli překvapivé bylo, ale je moc podobných knih aby to nebylo jednoduché předvídat. Ale ano, konec byl nepředvídatelný a časové paradoxy mně fakt bavili. Čtyři hvězdy s hodně odřenýma ušima.

Paluska
Paluska
20.02.2022 3 z 5

Obal knihy je prostě nádherný!
Příběh by mohl být lépe propracovaný, některé scény mi přišly příliš chaotické a rychle se od nich upouštělo a pak se příběh zase vlekl dál.. Konec knihy byl v rychlém a čtivém sledu.
Takže za mě lepší 3 hvězdičky.

Ailee
Ailee
27.12.2021 4 z 5

Tento díl byl o něco slabší než první. Dost se řešili blbosti místo důležitých věcí. Alespoň já bych se zajímala o jiné otázky než Vasilisa. Konec uspěchaný, škoda. Navíc hrát si s časem v knize je těžké a já si nejsem úplně jistá, že se autorce podařilo myšlenku dokonale vypylovat. Čas je moje oblíbené téma a přes to nejede vlak. Uvidíme, jak si povede dál.

Nelly
Nelly
18.09.2021 3 z 5

Lepší tři hvězdičky - ubírám něco dolů za nezajímavé události na táboře (i za ten tábor jako takový, který mi vzhledem k rusismům ve jménech evokoval pionýrské tábory z mého dětství). Stále si nejsem jistá, jakému čtenáři je kniha vlastně určena - ano, hrdinka je dívenka, její projevy a chování jsou dětské, pochopitelné, ale neustále mne překvapuje jakási nečitelnost záměrů hlavních dospělých postav (to se jistě v dalších dílech vyřeší, ale pro mladšího čtenáře to může být matoucí). A pak ty hrátky s časem a časovými paradoxy - chápe to vůbec dětský čtenář?

Luigi1
Luigi1
14.05.2021 5 z 5

V pěkné jízdě z kopečka pokračovala i tato kniha.

zirafinec
zirafinec
12.05.2021 5 z 5

Tak-tohle-je-prostě-BOMBA! Úžasně napsané, postavy nejsou ploché, děj je skvělý... Do postavy jsem se vžila, spolu s hrdinkou nesnášela Severa, Dejlu, Maryšku a Marka, smála jsem se Žábovi,... Jediné negativum je, že hlavní zápletka je na tři stránky. Prostě doporučuji, doporučuji, DOPORUČUJI! Pokud jste to ještě nečetli, tak to rozhodně udělejte, protože se musí líbit všem. Ještě jednou - doporučuji.

veru1367
veru1367
04.04.2021 5 z 5

Opět krásné čtení a nádherná obálka. Líbí se mi, že děj probíhá hlavně na letním táboře. Je to asi můj nejoblíbenější díl z celé série.

Kniholenka9
Kniholenka9
03.11.2020 5 z 5

Druhá kniha ze série Časodějové. Opět pěkné a napínavé čtení a nádherná obálka knihy.

Knihomolka2812
Knihomolka2812