Klíč k času

Vasilisa žila až donedávna se svojí babičkou a neměla ponětí o tom, že její otec je mocný mág země Eflary. Místa, kde žijí tajemní čarodějové, kteří ovládají silnou magii, díky níž mohou ovlivňovat čas. Když se pak sama ocitne v zemi časodějů a víl, netuší, jaké nebezpečí tam na ni čeká. Nikdo neví, proč se tam najednou objevila, ani kým ve skutečnosti je. Je to nešika, která nezná svůj původ, nebo špionka, kterou vyslal její otec, aby mu pomohla získat trůn? Nebo je dokonce mocná časodějka, která umí ovládat čas a může zachránit Zemi a Eflaru před nebezpečím, které se na ně řítí?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/309694/klic-k-casu-028-309694.jpg 4.3145
Série:

Časodějové (1.)

Originální název:

Часовой ключ (2011)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (49)

Přidat komentář
spidin
předevčírem

Krásně psaná kniha, určena především pro dorost, ale i pro milovníky fantasy.

Dani3
29. června

Autorka vytvořila zajímavý a originální svět, který tvoří dvě krajiny – Ostalu, kde žijí obyčejní lidé a Eflaru, svět časodějů, víl a mnoha dalších kouzelných bytostí.
Hlavní hrdinka se z obyčejného světa lidí dostane do Eflary a musí se vypořádat s mnoha nástrahami, odhalit tajemství vlastního původu a v neposlední řadě zjistit, proč se vlastně na tomto kouzelném místě ocitla.

Musím se přiznat, že i přes těžkopádný začátek mě pohádkový svět Eflary okouzlil.

Gretkaaa
08. června

Naprosto dokonalá kniha. Od začátku jsem byla vtažena do děje a hltala jsem knihu od začátku do konce. Naprosto normální holka se zaplete do jiného světa, do kterého patří a neví o tom. Čtivé, zábavné a poutavé. Konec otevřený na pokračování... Taky super! :)

Koláček11
08. června

Pěkná fantasy kniha. Ke konci knihy jsem se však zapletla v pojmech. A nelíbilo se mi jméno hlavní hrdinky. Nehodilo se to k ní

wildXchos
08. června

Líbilo se mi to, připomíná mi to knihy, co jsem četl dřív a líbí se mi jména :)

daradka
11. května

Kniha sa mi velmi páčila doporučujem , dobrodružstvo sa ešte len začína :)

petunkav
03. května

Knížku jsem vytáhla dětem z knihovny a jsem móóóc spokojená. Už dlouho jsem nečetla tak pěknou "pohádku" - řečeno nadneseně.

Ni-ka
26. dubna

Knížku som precitala hned, dej ma zaujal, aj ked miestami som sa stracala. Uz sa tesim na dalsiu cast

DracoMalfoy
14. dubna

Ať jsem se snažila, jak jsem se snažila, na 186 stránce odkládám do Nikdy víc. Svět jsem nepochopila, nikdo mi neřekl proč je Vasillisa tak strašná, a to s tou gymnastikou..? Autorka se asi nemohla rozhodnout o čem píše, protože to nebyla ani sportovní ani moderní gymnastika. Na stránce bylo Vasilissino jméno vždy minimálně pětkrát a celý ten příběh byl prostě..uh? No, tohle nepůjde.

Barik05
12. dubna

Kniha mě mile překvapila, je skvělá.

Snehulajn
29. března

Když jsem si tuto knížku vypůjčila v knihovně, varovali mě, že je to blbost a nebude mě to vůbec bavit. Ale po prvních stránkách jsem zjistila, že je to úplně jinak. Celá kniha byla okouzlující a moc ráda jsem se vžila do jejího příběhu.
A všem ostatním doporučuju: Nesuť knihu podle obalu a komentářů, nejdřív ji přečti a pochopíš co tim kdo myslel.

PrimEverdeen
23. března

Nejlepší je poslední souboj s Elenou Mortinovou.

Percabethka
20. března

Po prvních 20 stránkách jsem chtěla Časoděje odložit. Čekala jsem nějakou YA fantasy a 12letá hlavní hrdinka mě docela odradila. Pak jsem si ale řekla, že Harry Potterovi, ke kterému tuhle sérii všichni s oblibou přirovnávají, bylo v prvním díle stejně a tak jsem dala knize ještě šanci. A ještě že jsem to udělala.
Asi po padesáti stránkách jsem zjistila, že se od příběhu prostě nemůžu odtrhnout a přestat večer číst jednoduše nešlo.
Já osobně bych Časoděje nepřirovnala k Harry Potterovi, přestože tam nějaké ty společné znaky jsou (12letý "sirotek" je odveden od svých opatrovníků a má být přijat na čar/sodějnickou školu). Připomíná mi to spíš takové ty dětské fantasy plné dobrodružství a záhad, které jsem jako malá úplně zbožňovala. Například knížky Kaie Meyera nebo všechny možné "Brány času" a podobně.
Ačkoli je podle mě tahle série spíš pro mladší čtenáře, nepochybuji, že i ti starší budou unešení z její "pohádkovosti", kouzelného světa a úžasného vypravěčského stylu. A připravte se, že jinak, než na jeden zátah, se to přečíst nedá :D

Vencio
08. března

Celá dosavadní série je velice povedená, oddechová fantasy. Děj má rychlý spád a není zde příliš mnoho postav, takže se v nich člověk nijak neztrácí. Čarování, kdy čas má hlavní slovo, pro mě osobně bylo nové a neokoukané, byť jsem občas byl z předložených časových paradoxů poněkud konsternovaný :D Nesouhlasím ale s kolegy níže, kteří poukazují vyloženě na "časové nesmysly".

Pro někoho může být lehce těžkopádný začátek první knihy, ale dál už není určitě nic co vytknout :) Překlad je také velmi zdařilý.

Určitě se přečtu i další díly, až vyjdou (4. díl by měl vyjít na konci března).

dancav28
27. února

Do knihy se mi ze začátku moc nechtělo, ale asi po 40 stránkách jsem si knihu zamilovala. Četla se sama a už se těším až si přečtu pokračování. Kniha je dobrodružná a nikdy nevíte co se stane. Takže knihu doporučuji. A hned si jdu přečíst další díl :)

ame
24. února

Časodějové mě nijak zvlášť neohromili, hlavní postava má až moc nepřátel a jak se děj vyvíjí chápete knihu čím dál míň a míň. Myslím si že určité věci jsou nepochopitelné i pro někoho kdo knihu miluje a přečte ji za jeden den. Fantasi mám osobně moc ráda a děj s časem je hezké téma, ale kniha není oddychová. Musím uznat že je dokonale promyšlená a nějaké to klišé tu sice je, ale je buďto nepodstatné nebo tak maličké že si o člověk téměř nevšimne, vtomto jsem velice spokojená a druhý díl si přečtu

asodomkova
16. února

od této knihy jsem mnohé nečekala, ale nemohla jsem od ní odtrhnout oči. Když jsem četla začátek říkala jsem si ,, No jsem zvědavá jak se budu překousávat do konce", ale pak ... WOW. Četlo se samo. Nádhera! Rychle na další díl!!!

Ekiara
03. února

Knížku jsem nedočetla z důvodu, že mě to vůbec nechytlo. Nemohla jsme se začíst, knížka mi přišla nudná a prostě přes nějakých 100 stránek jsem to prostě číst přestala.
Knížku mi sice dlouho doporučovala kamarádka, která tu sérii úplně žere, hltá každou postavu a moment... Asi je to tím, že mě prostě neoslovil tento druh žánru, kde jde hlavně o ten čas.
Jinak se mi moc líbí obálka, ale to je asi to jediné.

SweetClaire
27. ledna

Kniha byla hezká. Jenže jsem se musela opravdu hodně přemáhat, abych se dostala přes začátek. Jsem sice ráda, že se mi to podařilo. Ale rozhodně nehodlám číst další díly. Postavy se nechovaly na svůj věk. Byla jsem dost překvapená, když jsem zjistila, že hlavní hrdinka je mladší než jsem jí tipovala. Kniha se mi docela líbila, avšak vracet se k ní nebudu.

Viki0
17. ledna

Úžasná kniha, která mě bavila od začátku až do konce. Děj byl napínavý. Autorka vymyslela dokonalý svět, který je propracovaný do posledního detailu, postavy mají svůj charakter.
Musím říct, že než jsem knihu začala číst, tak jsem od ní čekala něco trochu jiného, ale kniha mě příjemně překvapila. Doporučuji všem, kdo mají rádi fantasy. Už se těším, až vyjde 4. díl.

Lianica
05. ledna

Super příběh, který mě bavil od začátku do konce. Tenhle typ knih mám nejraději. Člověk u toho vypne a odreaguje se a ponoří se na 100% do děje.

Aki12
23.12.2017

Jsem velice šťastný, že nám do naší malé země, překládají i knihy z Ruska! Kdyby se tak nestalo, přišli by jsme o skvělou perličku mezi fantasy literaturou pro mládež!
Kniha přináší spoustu akce, napětí a intrik. Libí se mi postupné uvádějí do nového kouzelného světa, který je opravdu skvěle promyšlený. A když jsem v poslední kapitole zjistil, že děj je otevřený, byl jsem moc šťastný! (Ale moje peněženka asi ne, protože si ihned jdu koupit další díl :D.)

anonym411
08.12.2017

Začatek knihy není moc zajímavy,ale kdyz se Vasilisa dozvídá víc o svém tatovi napětí rozrusta.Kolem ní se shromažduji ruzne zahady,ktere se vysvětlují v dalsích knihach ale největší rozlouštění je v poslední knize,snaží se jich všechny pochopit.Ze začatku se mi zdála naivní a hloupa holka,ale v pulce knihy se mi názor změnil.
Doporučiji pro 11lete až 14lete mladež

Toldist
06.12.2017

Nechápu humbuk kolem této knihy. Ne jen že mi neseděl styl vyprávění ale žádnou z postav jsem si neoblíbil, což je v tomhle žánru hodně špatně. Chtěl jsem to vyzkoušet protože autorka o té knize mluvila v Praze velmi poutavě, ale fakt jsem měl problém to číst a to fantasy děsně miluji. Problém je, že tolik časových nesmyslů jsem ještě nikdy nečetl, což nedávám za vinu knize, jen pro ně určena fakt nebyla

Vasilek
19.11.2017

Když jsem tuto knihu začínal číst, konkrétně, když jsem četl prolog

Paulle
13.11.2017

Kniha velice povedená.
Mě se to líbilo!

parvitas
17.10.2017

Jednotku som mala našťastie požičanú z knižnice, aj spolu s druhým dielom. Odporúčam to čítať za sebou čo najskôr, inak stratíte niť. Odporúčanie od vydavateľa je pre vek 11 a vyššie, ale úprimne, občas som mala pocit, že sa v tom strácam. Nejasné štylizácie (je na vine preklad?), roztodivne použité časy (aká irónia v knihe o časodejníctve (inak povedané čarodejníctve, ktoré sa týka času) , kde sa napríklad jedna postava vyhráža druhej, ale tak, že keby tá druhá nezareagovala, tak mám pocit, že opisuje len tak mimochodom predstavy a sny.
O čom to je? Dve planéty, dva svety, kde jeden (to sme akože my, technicky založení ľudkovia a nejaké tiene) a druhý, ktorý sa pred vekmi časovo odlúčil a tam ostala mágia, podivné živočíšne druhy a víly - tak časom sa majú zraziť a treba im v tom zabrániť. A áno, všetko sa to točí okolo času. V podstate ten druhý svet objavujeme cez osudy mladej gymnastky, Vasilisy (chce sa mi dodať "Premúdrej", ale fakt sa jej ten prívlastok nehodí), ktorá zo dňa na deň zistí, že má otca, súrodencov a musí podstúpiť akýsi tajomný obrad. A možno aj pri tom zomrie. Juhúúú!

dqenisa
06.10.2017

Tak páni tenhle příběh je super. Už se těším na další pokračování. Jen ten závěr knížky byl takový slabší ale jinak výborné, velmi čtivé a zajímavý námět.

Claire13
01.08.2017

Tahle knížka je velice zajímavá svým dějem i nápadem autorky.Příběh je velice dobrý dobře se čte.Hlavní postavou tohohle příběhu je Vasilisa , která vlastně v novém světě neví co jí má čekat, najde si kamarády ,ale také pozná své nepřátele. Nechci moc prozrazovat,protože jsem četla i druhý díl který doporučuji ňáký věci se tam vysvětlí a je tam i víc časování.Tuhle knížku doporučuji je velice originální.

Athena
30.07.2017

Četla se dobře, měla spád, propracovaný děj , ALE chování postav mi často přišlo nelogické, ne úplně všechny části světa byly dotažené a k tomu bylo v textu docela dost překlepů a chyb.Štítky

čas

Autor a jeho další knihy

Natalja Vasilevna Ščerba

Natalja Vasilevna Ščerba
ruská

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených7x
v Přečtených194x
v Čtenářské výzvě17x
v Doporučených28x
v Knihotéce83x
v Chystám se číst205x
v Chci si koupit66x
v dalších seznamech6x