Koruna času

Koruna času https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413366/bmid_koruna-casu-Rgb-413366.jpg 5 178 35

Sága o kúzelníkoch, ktorí dokážu bojovať s časom, sa uzatvára. Všetky tajomstvá budú odhalené a konečne sa dozvieme, na čej strane je samotný čas. Feš Dragocij bez stopy zmizol, a čo čaká kľučiarov, je vo hviezdach. Otázok je mnoho. Podarí sa Vasilise zachrániť Feša? Aký osud čaká jej otca Nortona Ohneva? Kto je v skutočnosti Rodion Hardius? A aké ďalšie tajomstvá ukrýva Rozoklaný zámok? Iba Astragor si je svojím osudom istý a rýchlo postupuje k vytýčenému cieľu. Získava nových spojencov a ničí protivníkov. Osudová chvíľa sa blíži – nastáva rozhodujúci boj o trón času!... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (SK)

Часовая битва , 2014

maxx
15.04.2020 5 z 5

Skvělý konec ale skončilo to jako by mělo bejt pokračování příběhu

Nelíísek
04.03.2020 4 z 5

Krásné zakončení série celou knihu jsem si užila od začátku do konce ale.. mám prostě pár výhrad..

Na to že kniha měla být zakončení série byla opravdu ze začátku hodně natahovačná, všechno se celkem dost pomalu linulo a až na posledních 100 vše vygradovala, prvních 300 stran jsem někdy i v půlce kapitoly zaklapla knížku s tím že mě to nebaví no posledních přibližně 100 stran jsem dala na jeden zátah za jeden večer.

* SPOILER *

Jedno slovo.. jantarování, určitě mohlo být v knížce zakomponováno lépe, ne stylem "nazdar Vassiliso já nechtěl aby tě unesli .. ale znám fakt tajemné umění jménem jantarování myslím že by se ti to mohlo celkem hodit.. " No tohle prostě ne..

* KONEC SPOILERU *

Ani se mi nějak nelíbilo, to "byla jsi k tomu předurčena, mi už jsem to dávno věděli ale nemohli jsme ti to říct"

Na jednu stranu, jako u každé série která končí, jsem smutná že už to zase skončilo ale zase na tu druhou stranu, myslím si že tato série by už čtenáři neměla co nabídnout, přece jenom vymyslet takovýto svět fantastický svět muselo stát neskutečného úsilí a autorovi fantazie, a už bylo znát ubývající hodnotu.

To ale neznamená že tato série nebo poslední díl je propadák, ano má své mouchy ale naopak by jste si jí měli přečíst od začátku do konce pokud jste tak ještě neudělali protože svět Časodějů si nejde nezamilovat.

greenie05
28.02.2020 4 z 5

Já mám Časoděje fakt moc ráda, ale tenhle díl byl bohužel trochu slabší. Vím, že je to kniha určená spíš pro mladší čtenáře, ale stejně jsem čekala na konci nějakou pořádnou bitvu, nějaké úžasné zakončení, které tam nebylo. Na konci už byla pouze Vasilisa, která se mi během knih dost zprotivila. Já myslela, že se na konci ještě ukážou její přátelé a že se třeba někdo obětuje, ale samozřejmě že jsou její přátelé nejspíš úplně k ničemu. :D Takže za to zakončení musím bohužel odebrat jednu hvězdičku. :((

adelkah21
02.02.2020 4 z 5

Nejlepší ze série:)

Jana.ch
19.01.2020 5 z 5

Nejlepší kniha z celé série

karca5233
11.11.2019 5 z 5

No kde začít... Uff... Tak to jsem nečekala... Závěr této série byl pěkný i když mi jich bylo trochu líto :-(... Celou sérii doporučuji :-)

Raxas
22.08.2019 5 z 5

Super kniha!

Elizza
05.08.2019 4 z 5

Vážení, rejpal je tady zas! Pro ještě nezasvěcené: omlouvám se za spoilery, za které bude tento komentář nejspíš zase deportován do diskuze.
Zhodnotím-li celou sérii, tak paráda. Zajímavý nápad a zpracováno taky celkem dobře. Přesto bych pár výtek měla.
Předně. Kdo to proboha dělal korekturu textu? Co ty uvozovky? Vždyť tam jsou našvahané úplně náhodně. A - nejsem si jistá, jestli je to vina autora nebo překladatele - jazyk je místy nepříliš důvěryhodný. Schválně si jděte poslechnout průměrnou skupinku náctiletých, kolikrát myslíte, že někdo z nich použije slovo však, či avšak?
Postavy mi byly celkem sympatické, ačkoli některé z nich stihly během celé série vyměnit kladnou roli za zápornou hned několikrát. Místy mi přišlo, že některé věci byly domýšlené později. Například to, že dvojčata přišla z jiné paralely. To byl druhý díl, kdy Sever řešil s Marcem, jestli je něco takového možné?
Neuvěřitelná náhodovost, díky které se Vasilisa naučila jantarovat, což nakonec hodilo, přičtěme na vrub Primarovi, bez kterého by to celé šlo do kytek.
Celá záležitost s Nikol byla trochu průhledná a trochu nedotažená. Odkud neexistující dítě z jiné reality zná číselné jméno ducha? Proč hlavní hrdinka nijak nevyužije znalost toho jména? Proč není číselné jméno složené z čísel, když už se jmenuje číselné?
Konec mě trochu zklamal. Nějaká ta pořádná bitka by neuškodila. Co se týče přání v komnatě... já bych teda chtěla, aby Astragorova máma potratila. Bylo by to jistější.
Kdo se stane Časem bylo celkem jasné už od začátku, ale zrovna ideální zakončení to nebylo.
Takže nepřátelství mezi duchy a hodinářství, které je staré celá staletí... zmizí? Najednou se všichni mají moc rádi a nechtějí se zabíjet? Jen proto, že se Časem stal kluk z Ostaly? Jo, kdyby tohle fungovalo i v reálu, byl by ten svět krásnej.
A to jako budou zbytek život sedět na schodech a čekat, až a jestli někdo přijde? Obávám se, že až si jejich teď už vzájemně spárovaní kamarádi pořídí rodiny, asi budou mít i jiné starosti. Nevím jak oni, ale mě by už po pár dnech muselo začít hrabat.

Garous110
13.07.2019 5 z 5

Neuvěřitelné a skvělé zakončení série!

Barik05
25.06.2019 5 z 5

Čekala jsem trochu jiný konec a je pravda, že některé věci nebyly tak úplně dotáhnuté do konce. Ovšem to nic nemění na tom, že kniha byla naprosto úžasná! Stejně jako předchozí díly série. Moc jsem si tuto sérii oblíbila a těším se na další knihy od této autorky. Rozhodně 5* ale upřímně konec jsem si vážně ještě nedokázala srovnat v hlavě. Ale nebudu tady nic víc psát, protože bych mohla prozradit moc z děje. Takže můžu jen říct že rozhodně doporučuji.

Jana65
23.06.2019 5 z 5

Tak, kniha dočtena a opět nezklamala, moc se mi líbila. Už se těším na další knihy od této autorky a doufám, že jich bude hodně. :-)

superleontynka
08.06.2019 2 z 5

Počkat. Cože? Jak může mít tahle kniha hodnocení 95%? Vždyť... uh, nevadí.
Myslím, že už jsem asi vyrostla z věku, kdy jsem sprintovala do knihkupectví, abych si stihla koupit druhý díl této knihy, v den kdy vyšla. Časodějové nejsou Harry Potter, abychom si rozuměli, nerostou s dítětem a jsou prostě cílené na těch devět/deset let. Myslím, že by se mi to v zmiňovaném věku kniha líbila, ale série se táhla skoro přes čtyři roky, takže jsem změnila úhel pohledu a asi už začínám očekávat lepší věci.
Čekala jsem epické zakončení. Nebo alespoň adekvátní zakončení, které konečně vyřeší problémy, které jsme měli v minulé knize. Ovšem, hned po pár prvních kapitolách mi bylo úplně jasné, že to se dít nebude. My sbírali nějakou střelu? Ehm, to je teď absolutně jedno, zapomeneme na ní. Maar mi měl pošeptat do ucha? Pff. Kdybych to četla v těch devíti, desíti letech, asi by se mi ta kniha šíleně líbila, ale teď už tam vidím chyby. Když konečně vlastně pochopíte pravidla Tikkeru a časodějnické střely, tak zničehonic autorka vymyslí jantarování, které čirou náhodou vyřeší všechny problémy. Celá věc s Nikol je také celkem průhledná a jediné, co mě trošku překvapilo byl Rodion, ale ani ne zas tak moc. A konec... To budou po zbytek života sedět prostě... v zámku?
(Btw., autorka za celou knihu nevysvětlila co všechno může střela dělat, takže se zdá, že můžou jednoduše odtočit čas a změnit minulost, zabít Astragora ještě předtím, než udělal to co udělal)
Ano, mapka a obálka (jediný důvod proč si ty knihy nepůjčuji z knihovny, ale kupuji) jsou krásné, ale víc dílů už prosím ne. Nebo, klidně, ale ať už nejsou o Vasilise, Zahaře či Fešovi, o těch ty knihy co jsou stačí.

Čtenář1234
21.05.2019 5 z 5

Začal bych zhodnocením vzhledu . Tak samozřejmě jako každá kniha od autorky byla i šestka nádherná , navíc se vevnitř nacházela krásná mapa !
Celý příběh byl velice promakaný a promyšlený . Bylo zde plno zajímavích prvků a hlavně skvělých zvratů s kterými jsme se po celou sérii potkávali . Tohle autorka prostě umí , někdy se v knize objevil takový zvrat, že jsem jen zíral s otevřenou pusou .
Celkově byla celá série skvělá a hodnotím ji samozřejmě 5 *

Každý díl byl výborný a 6. díl na tom nebyl jinak . Parádní konec , který mě nadchnul . A za co jsem nejvíc rád do posledního okamžiku se mi ho nepovedlo odhadnout což se často u některých knih stává .

Autorka je velice nadaná a věřím , že se od ní máme ještě na co těšit a mnohokrát o ní uslyšíme . Tleskám paní Ščerba !

Ivuska.09
03.05.2019 5 z 5

Skoro mě mrzí, že je tohle poslední díl. Já bych ještě nějaké pokračování rozhodně zvládla. Celá série je skvělá, tentokrát se dozvíte i pořádné rozuzlení včetně odahlení zbývajících tajemství. Doporučuji všem, kteří mají rádi magii a cestování časem.

DancerAnnBooks
25.03.2019 5 z 5

Úplně tuto sérii miluju. Je to opravdu zábavná , vtipná , dobrodružná a zajímavá kniha . Strašně moc doufám , že bude další díl , kde se Vasilisa a Feš snaží vypořádat s úkolem , který dostali . Je mi ale jasné , že dalšího dílu se asi nedočkám , nebo aspoň ne hned . Do této série jsem se prostě tak začetla jako do žádné jiné . Líbí se mi jak autorka popisuje všechno tak , že je mi úplně jasné jak postavy a prostředí vypadá . Upřímně bych velice ocenila další díl o časodějích , kde přátelé řeší problémy jako byl Astragor . Za mě prostě nejlepší knihy , které jsem kdy četla .

Natalja Ščerba
ukrajinská, 1981