Klíč k času

Klíč k času https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309694/bmid_klic-k-casu-028-309694.jpg 4 564 135

Vasilisa žila až donedávna se svojí babičkou a neměla ponětí o tom, že její otec je mocný mág země Eflary. Místa, kde žijí tajemní čarodějové, kteří ovládají silnou magii, díky níž mohou ovlivňovat čas. Když se pak sama ocitne v zemi časodějů a víl, netuší, jaké nebezpečí tam na ni čeká. Nikdo neví, proč se tam najednou objevila, ani kým ve skutečnosti je. Je to nešika, která nezná svůj původ, nebo špionka, kterou vyslal její otec, aby mu pomohla získat trůn? Nebo je dokonce mocná časodějka, která umí ovládat čas a může zachránit Zemi a Eflaru před nebezpečím, které se na ně řítí?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Часовой ключ , 2011

Cari
09.01.2019 5 z 5

(SPOILER) Ano, je vidět, že je kniha dost inspirovaná Harrym Pottrem, ale stejně se to čte jedním dechem. Autorka do příběhu vložila něco svého a tak je svým způsobem originální. Upřímně, nejvíc se mi líbila část, kdy se hrdinka přestěhovala ke svému otci a sourozencům. Sourozenecká válka byla napínavá a přitom tak nějak úsměvná. V knize se pořád něco děje, takže se čtenář nenudí. Mimochodem, Elena je super záporák! Myslím, že jim ještě ukáže, co dokáže. :D A ty obálky jsou perfektní, působí strašně luxusním dojmem. Knihy Natalji Ščerby mně vytrhly z čtenářské krize, po dlouhé době mě něco bavilo číst. Autorka má čtivý styl a super smysl pro humor. :)) Těším se na další díly.

Maylow
28.12.2018 5 z 5

Nikdy se mi nestalo že by mě nějaká knížka natolik zaujala. Ta kniha vás vtáhne do děje a už nepustí. Rozhodně doporučuji. (Zajímalo by mě kdo to opravdu čte až od 11 let?)

natalia4259
07.12.2018 5 z 5

ž dlho sa mi nestalo aby ma kniha natoľko zaujala aby som sa nevedela dočkať ďalšieho pokračovania.
Celkovo mi síce niečím pripomína Eragona a jeho charakterového vývinu počas deja, ale aj tak je to jedna z najlepších kníh čo som čítala za posledné mesiace.
Vrelo odporúčam a netrpezlivo čakám na pokračovanie.

Kikulka97
23.09.2018 3 z 5

První knížka docela povedáná. Docela mě ale štvalo, že jsem časodějnému světu rozuměla asi tak jako hlavní hrdinka - to znamená vůbec. Musím ocenit krásnou obálku a dobrý nápad. Co mě překvapila - že hlavní hrdinka neskončila v psychiatrické léčebně, i když kdo ví, jaké problémy z toho bude mít v budoucnosti :D

Panínoci
19.09.2018 5 z 5

Tuhle sérii podporuji už od dob, kdy se teprve připravovalo její vydání, což je už skoro dva roky. A pořád ji miluji!

any333
15.09.2018 5 z 5

(SPOILER) Knihu jsem typovala jako určenou pro mladší, takže když jsem k ní přistupovala, neměla jsem příliš velké nároky, jen mě zajímalo, jak autorka vylíčila jiný magický svět. A v konečném výsledku vidím, jak moc mě to chytlo. Kniha byla čtivá, našlo se v ní spoustu ojedinělých prvků hlavně v ohledu časodějnictví, složení společnosti Eflary a také mě docela ohromil Feš. A přestože se tu tak lehce objevuje jakýsi trojúhelník, co nebezpečně balancuje nad hranicí přátelství a něčeho víc, myslím, že z jedné strany to u toho kamarádství asi už nadobro jen zůstane.
Vasilisina rodina mi pila krev, s dívkou jsem soucítila a docela mě zarazil přístup jistých osob k těm, u nichž se nic neprojevilo. Pak, když se na Eflaře setkala s kluky a ti ji ještě s někým jiným vzali do jiné části časodějné planety, tušila jsem, kdo byla ta osoba, co ji navštívila. Ale řekla bych, že zrovna v tomhle ještě bude nějaký háček.
Jinak už mám za sebou i druhý díl, takže mě docela překvapilo, kam se pak cesty některých hrdinů pohnuly, co se odkrylo a jak to dopadlo s klíčníky a obecně s šarlatovým kvítkem. Takhle, kdybych už tak pozdě nepřidávala komentáře, bych se rozhodně sama sebe ptala, na čí přání je to kam zanese.

Nelíísek
14.09.2018 5 z 5

Od knihy jsem byla nesčetněkrát dlouho odrazována, nakonec jsem v knihovně viděla všechny 4 pohromadě tak jsem se do nich pustila.

kniha se mi opravdu dosti líbila i když pár nedokonalostí by se našlo, naopak líbí se mi celý kocept té magie, tedy časodějnictví, vše je promyšlené a autorka Vám prozradí pouze to co je nezbytně nutné, i když se to nezdá je v první dílu hromada informací jak už ke světu nebo k časodějnictví či k čemukoliv jinému, autorka to ale tyto informace dávkuje šikovně, a díky tomu je děj nádherně plynulí.

SarahRoyalAss
08.08.2018 3 z 5

Na knížku jsem se těšila tak 50/50. Cestování časem není moje parketa. I tak mi překvapilo, jak byla kniha čtivá. Dokonce i téma s časem mě bavilo. Knížka je malinko drsná k hlavní hrdince a hodně jsem jí litovala. Líbilo se mi, jak jsou zde vykresleny 2 odlišné světy.
První polovina mě opravdu bavila! Pak přišlo takové to bum... Wtf? Věděla jsem, že čtu knížku pro mladší čtenáře, ale najednou to bylo i pro mě moc pohádkové. Víly, jednorožci (tenkorožci)...
I tak si ale hodlám přečíst celou sérii a těším se na to.

spidin
16.07.2018 4 z 5

Krásně psaná kniha, určena především pro dorost, ale i pro milovníky fantasy.

Dani3
29.06.2018 5 z 5

Autorka vytvořila zajímavý a originální svět, který tvoří dvě krajiny – Ostalu, kde žijí obyčejní lidé a Eflaru, svět časodějů, víl a mnoha dalších kouzelných bytostí.
Hlavní hrdinka se z obyčejného světa lidí dostane do Eflary a musí se vypořádat s mnoha nástrahami, odhalit tajemství vlastního původu a v neposlední řadě zjistit, proč se vlastně na tomto kouzelném místě ocitla.

Musím se přiznat, že i přes těžkopádný začátek mě pohádkový svět Eflary okouzlil.

Gretkaaa
08.06.2018 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha. Od začátku jsem byla vtažena do děje a hltala jsem knihu od začátku do konce. Naprosto normální holka se zaplete do jiného světa, do kterého patří a neví o tom. Čtivé, zábavné a poutavé. Konec otevřený na pokračování... Taky super! :)

Koláček11
08.06.2018 5 z 5

Pěkná fantasy kniha. Ke konci knihy jsem se však zapletla v pojmech. A nelíbilo se mi jméno hlavní hrdinky. Nehodilo se to k ní

wildXchos
08.06.2018 4 z 5

Líbilo se mi to, připomíná mi to knihy, co jsem četl dřív a líbí se mi jména :)

daradka
11.05.2018 5 z 5

Kniha sa mi velmi páčila doporučujem , dobrodružstvo sa ešte len začína :)

petunkav
03.05.2018 5 z 5

Knížku jsem vytáhla dětem z knihovny a jsem móóóc spokojená. Už dlouho jsem nečetla tak pěknou "pohádku" - řečeno nadneseně.

Ni-ka
26.04.2018 3 z 5

Knížku som precitala hned, dej ma zaujal, aj ked miestami som sa stracala. Uz sa tesim na dalsiu cast

DracoMalfoy
14.04.2018 1 z 5

Ať jsem se snažila, jak jsem se snažila, na 186 stránce odkládám do Nikdy víc. Svět jsem nepochopila, nikdo mi neřekl proč je Vasillisa tak strašná, a to s tou gymnastikou..? Autorka se asi nemohla rozhodnout o čem píše, protože to nebyla ani sportovní, ani moderní gymnastika. Na stránce bylo Vasilissino jméno vždy minimálně desetkrát a celý ten příběh byl prostě..uh? No, tohle nepůjde.

Barik05
12.04.2018 5 z 5

Kniha mě mile překvapila, je skvělá.

Snehulajn
29.03.2018 3 z 5

Když jsem si tuto knížku vypůjčila v knihovně, varovali mě, že je to blbost a nebude mě to vůbec bavit. Ale po prvních stránkách jsem zjistila, že je to úplně jinak. Celá kniha byla okouzlující a moc ráda jsem se vžila do jejího příběhu.
A všem ostatním doporučuju: Nesuť knihu podle obalu a komentářů, nejdřív ji přečti a pochopíš co tim kdo myslel.

Percabethka
20.03.2018 5 z 5

Po prvních 20 stránkách jsem chtěla Časoděje odložit. Čekala jsem nějakou YA fantasy a 12letá hlavní hrdinka mě docela odradila. Pak jsem si ale řekla, že Harry Potterovi, ke kterému tuhle sérii všichni s oblibou přirovnávají, bylo v prvním díle stejně a tak jsem dala knize ještě šanci. A ještě že jsem to udělala.
Asi po padesáti stránkách jsem zjistila, že se od příběhu prostě nemůžu odtrhnout a přestat večer číst jednoduše nešlo.
Já osobně bych Časoděje nepřirovnala k Harry Potterovi, přestože tam nějaké ty společné znaky jsou (12letý "sirotek" je odveden od svých opatrovníků a má být přijat na čar/sodějnickou školu). Připomíná mi to spíš takové ty dětské fantasy plné dobrodružství a záhad, které jsem jako malá úplně zbožňovala. Například knížky Kaie Meyera nebo všechny možné "Brány času" a podobně.
Ačkoli je podle mě tahle série spíš pro mladší čtenáře, nepochybuji, že i ti starší budou unešení z její "pohádkovosti", kouzelného světa a úžasného vypravěčského stylu. A připravte se, že jinak, než na jeden zátah, se to přečíst nedá :D