Klíč k času

Klíč k času https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309694/bmid_klic-k-casu-028-309694.jpg 4 564 135

Vasilisa žila až donedávna se svojí babičkou a neměla ponětí o tom, že její otec je mocný mág země Eflary. Místa, kde žijí tajemní čarodějové, kteří ovládají silnou magii, díky níž mohou ovlivňovat čas. Když se pak sama ocitne v zemi časodějů a víl, netuší, jaké nebezpečí tam na ni čeká. Nikdo neví, proč se tam najednou objevila, ani kým ve skutečnosti je. Je to nešika, která nezná svůj původ, nebo špionka, kterou vyslal její otec, aby mu pomohla získat trůn? Nebo je dokonce mocná časodějka, která umí ovládat čas a může zachránit Zemi a Eflaru před nebezpečím, které se na ně řítí?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Часовой ключ , 2011

Paluska
20.02.2022 4 z 5

Koupit si knížku podle obalu... takové bylo mé seznámení s Časoději.
Příběh je čtivý, nicméně by mohl být více propracovaný. Za krásnou obálku dávám hvězdičku navíc.

Ailee
03.12.2021 4 z 5

Příjemné počtení, ke kterému se nejspíš někdy ještě vrátím, přestože už dávno nejsem cílovkou. Ano, postavy občas byly trochu hloupé nebo naivní, ale zas je jim okolo třinácti, takže se vlastně chovali přiměřeně svému věku, což je velké plus. Asi jdu rovnou na další díl vzhledem k tomu, jak to skončilo.

nai.ivka
29.11.2021 3 z 5

První díl - litovala jsem, že jsem si to začala kupovat. Od druhého dílu se to zlepšilo. Celá série u mě za 3,5 bodu - není špatná, ale vždycky čekám na poslední třetinu knihy ať už se konečně něco děje. Přípravy jsou sice informativní, ale moc dlouhé.

MichaLela
23.09.2021 3 z 5

I když už nejsem cítlovka, tak YA literaturu si ráda přečtu. Ale tohle mě tedy neuchvátilo. Hlavní hrdinka je malé dítě, její rozhodnutí a činy jsem moc nechápala. O čarodějnictví se toho čtenář moc nedozví a celkově mi to přišlo takové ploché. Další díl si nepřečtu.

kuruteku
29.07.2021 3 z 5

Ano, je to pro děti, ale Ilka Pacovská je lepší.
Ano, je to fantasy, ale linie s časem a vzdělávání časodějů je jen lehce nastíněno.
A hlavní hrdinka je tak strašně naivní a manipulovatelná, až se to skoro vymyká uvěřitelnosti. Asi tuto ságu minu, přidaná hodnota je pro mne příliš malá.

jajsemenyk
08.07.2021 4 z 5

Začátek knihy mě poměrně nudil, ale pak se děj celkem rozjel a dal se číst.

Nelly
05.07.2021 4 z 5

Výborná dětská knížka, i když má své maličké mouchy. Doufám, že hrdinka postupně dospěje a autorce se podaří vytvořit skvělou fantasy sérii - i pro dospělejší čtenářky.

Bětužka
06.06.2021

Tuhle knihu doporučuji spíš holkám.

Andi
14.05.2021 3 z 5

(SPOILER) Tahle kniha dokázala něco, co žádná jiná už dlouho ne. Neskutečně mě na*****. Totiž, byla jsem naštvaná na ty padouchy, na ty záporáky za to, co hlavní hrdince prováděli. Za to, jak se k ní chovali, cítila jsem tu bezmoc, protože ona ještě časodějovat neumí že jo ... Jinak jsou tam taky postavy, které z té holky dělají bůhví co. Takže buď jsou tam lidi, kteří ji mají rádi, nebo ti, kteří ji nenávidí. Nikdo nic mezi tím nebo tak. Ale tak knížka je to pro děti, jsou tam pohádkové motivy, ale i přesto dokáže být neskutečně přímá a "netaktní" k dětské duši.

Luigi1
14.05.2021 5 z 5

Nejdříve nic moc,ale pak to čarodějové roztočili a bylo to pěkné čtení.

veru1367
04.04.2021 5 z 5

Krásna kniha i série. Asi moje nejoblíbenější. Knihu bych doporučila spíše mladším.

standadanda
15.03.2021 2 z 5

Průměr. Nesmyslné a hloupé dialogy.( Děti nejsou tak hloupé) To urputné nepřátelství téměř všech postav proti Vasilise bylo dost iritující. Děj je občas zmatený a nesmyslný.

zirafinec
13.03.2021 5 z 5

Krásná kniha, celá série je má nejoblíbenější ( i když... Takových já mám několik ;-)).

Také mi nešlo si zvyknout na jméno Vasilisa, ale to za chvilku přešlo.

Té holce jsem každou chvíli říkala, jak je pitomá a za okamžik jí zase chválila, že se s tím dobře vypořádala. A tak to má být. Líbí se mi, že Vasilisa není ten typ hlavní postavy, které všechno jde, všechno zná, má vytříbené chování a je neomylná.

Má rezavé vlasy. Naprosto neobvyklé, že? Přírodní rezavou hlavu znám jen jednu, v knihách má rezavé vlasy každá druhá. To mě pěkně rozčiluje.

Myslím, že kniha není pro děti od jedenácti let, já jsem to poprvé četla před dvěma roky a dostala jsem to od kamarádky k devátým narozeninám. Kniha mne naprosto pohltila i v tom věku. Celou sérii jsem už četla třikrát, naprosto mě dostala.

Líbí se mi nepředvídatelnost jednotlivých postav.

Asi SPOILER!!! Mendejra se mi neskutečně líbila. Její arogantní chování při Vasilisině zasvěcení mě naprosto dostalo a nemohla jsem se vynasmát. Zasvěcení celkově mi přišlo zajímavé, akorát jsem nepochopila důvod názvu skály Měsíc.

Autorka si se zrzky nedá pokoj! Tím mně Sergej dost pořádně namíchnul.

Země příběhů 6, Chris Colfer. Nepřijde vám ta srážka světů trošičku podobná? KONEC SPOILERU.

Neskutečně doporučuji.

P.S. Také si myslíte, že se Vasilisa jmenuje podle autorky? Vasilisa - Vasilevna :D

tomas9591
04.03.2021 3 z 5

Knížka je to dobrá a rychle se čte. Možná Vás zaskočí délka, ale určitě se začtete a má velké písmena. Ze začátku bylo v novém světě spousta věcí k objevování a vše mělo svůj vlastní název, ale spousta názvu se opakovala v průběhu příběhu a dalo se to zapamatovat.

Booky84
25.11.2020 5 z 5

Skvělá fantasy kniha, lehce se četla a jsem moc zvědavá, co bude v dalších dílech.

Verunka4444
06.11.2020 5 z 5

Autorku jsem vůbec neznala a jak je u mě zvykem,dostal se mi do rukou třetí díl,který nedával ani trochu smysl,ale pak jsem chybu napravila a celou sérii zhltala za víkend :)

Kniholenka9
03.11.2020 5 z 5

Nádherná kniha pro děti, krásně se čte. Dokonalé zpracování celé knihy. Jen jedna malá vada - velmi dlouho jsem si zvykala na jméno hlavní hrdinky (Vasilisa).

greenie05
26.10.2020 5 z 5

Tuhle sérii prostě miluju. Nemám co vytknout, rozhodně doporučuji.

Knihomolka2812
24.10.2020 5 z 5

Skvělá kniha určitě doporučuji

Kristulda
04.09.2020 4 z 5

Knihu si půjčil v knihovně syn nečtenár, a samozřejmě jen přečetl 2 strany a nic. Tak mi to bylo líto vracet nepřečtené a začala jsem číst. Není to úplně můj šálek kávy, ale četlo se to pěkně, bylo to zajímavé, neotřelé. Jen mi vadily jak už tady bylo zmiňováno, ty negativní vztahy v knize. No každopádně mám z knihovny půjčené další 2 díly jelikož musím přece přečíst celou sérii, když už jsem začala. ????