Hodinová veža

Hodinová veža https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353766/bmid_hodinova-veza-nmj-353766.jpg 5 243 46

Tretí diel ságy o kúzelníkoch, ktorí vedia čarovať s časom, zavedie kľučiarov do časovej priepasti… Vasilisa usilovne študuje na časodejníckej škole. Život jej však strpčuje riaditeľka školy a zradná priateľka jej otca Elena Mortinová, ktorá ju napriek jej schopnostiam zaradila medzi úplných začiatočníkov. Oveľa väčšie nebezpečenstvo však Vasilise hrozí od Astragora, mocného ducha Ostaly. Podarí sa dievčine zachrániť začasovanú kamarátku Dianu a získať časodejnícku strelu, bez ktorej nemožno prebudiť vílu z večného spánku? Dokáže pomocou modrej iskry, ktorá sa usídlila v jej srdci, vrátiť čas do Eflariusovho legendárneho zámku?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (SK)

Часовая башня , 2012

Ivuska.09
08.04.2019 4 z 5

Mám trošku dojem, že tento byl o něco méně akční než předchozí dva (to zásadní se odehrálo celkem rychle až téměř v samotném závěru), ale přesto jsem se ani chvilku nenudila. Hned se vrhám na pokračování!

martineknatasa
27.03.2019 5 z 5

Moc pěkné těším se na další díl.

DancerAnnBooks
23.02.2019 5 z 5

Pár anglickými slovy : LOVE IT

Maylow
28.12.2018 5 z 5

Prostě úžasná kniha.

knihomolkaluna
31.10.2018 5 z 5

Třetí díl byl pecka. Za mně zatím nejlepší díl série.

Barik05
05.10.2018 5 z 5

Úžasné, nemohla jsem se od knihy odtrhnout a těším se na pokračování.

Kikulka97
23.09.2018 3 z 5

U posledního dílu jsem se bavila. Tyhle knížky jsou neskutečně čtivé, ale od druhého dílu mám pocit, že to autorka natahuje. Kdyby tomu ta nebylo, série by mohla mt s klidem tři díly. Jak se dívám, tak už jsme na pěti.
Co se mi líbí, že jsou zde stále věci, které nelze předvídat a čtenáře stále spousta věcí překvapuje.

Panínoci
19.09.2018 5 z 5

Tak tenhle díl si mě prostě dostal, jinak to nejde napsat. Bezvadný, doufám, že poslední díl bude vypadat podobně! Napínavé a rychle vtáhne do děje!

Nelíísek
14.09.2018 5 z 5

Mnohem lepší než druhý díl.

Nemám co víc dodat tento díl mě prostě bavil a měla jsem ho za 3 dny přečtený ale připadalo mi že schody byli "ukradené" z Harryho Pottera ..

Koláček11
14.09.2018 5 z 5

Nevím proč ale po druhém díle jsem se do knihy opravdu zacetla a zamilovala. Když jsem nečetla cítila jsem abstinenční příznaky a do postele jsem chodila brzo s vizí že si přečtu jednu kapitolu a usínala jsem okolo desáté hodiny

lia236
08.09.2018 5 z 5

myslím že z časodějů je to jeden z nejlepších dílu opravdu jsem se u toho moc bavila

ladaol
20.08.2018 4 z 5

Mezi 2. a 3. dílem jsem měla delší pauzu, ale do děje jsem se snadno znovu dostala, jenom Astarius a Astragor se mi neustále pletou, škoda, že autorka nezvolila více odlišná jména, protože jeden je hodný a jeden zlý, a když se mi pletou, tak z toho mám občas guláš.

Dani3
24.07.2018 4 z 5

Třetí díl se mi líbil, je akčnější než dvojka. Vasilisa tu toho musí opravdu hodně stihnout. Nejen, že nastupuje do časodějnické školy, ale musí se pokusit zachránit svou kamarádku vílu a ještě navíc se musí mít na pozoru před svými sourozenci a některými klíčníky, kteří jí neustále znepříjemňují život.
Navíc musí být obezřetná i k Astragorovým plánům při hledání Rozeklaného zámku v časové propasti, protože mu v minulém díle zhatila jeho velké plány při záchraně eflarského světa a získala si tak mocného nepřítele.

wildXchos
19.06.2018 2 z 5

Díl mě nebavil tak jako předchozí. Spousta věcí byla neoriginálních, a právě originalita předchozích dílů mě zaujala. Tady se objevily motivy z Alenky v Říši divů a Harryho Pottera. Také tam bylo málo akce, vždycky se o všem dlouho mluvilo, probíhala dlouhá příprava, ale samotná akce nebyla delší než dvacet stránek.

maxx
19.05.2018 4 z 5

Opět napínavý děj, ale řekl bych že stálé šikanování Vasilisi mě trochu odrazovalo....

dancav28
18.03.2018 5 z 5

Další úžasný díl z této série. Děj je napínavý a čtivý. Asi mě bavil nejvíce ze všech třech dílů. Stále se zde řeší nějaká rodinná "dramata". A jak už psali ostatní tak i moje názory na některé postavy se stále mění. Autorka určitě nezklamala. Konec je otevřený a já už se nemohu dočkat čtvrtého dílu. Snad bude tak dobrý jako ty předešlé :)

Aki12
10.03.2018 4 z 5

Hodinová věž si i potřetí zachovala svou kvalitu. Kniha opět nadchne svým fantastickým světem plným napětí, přátelství, intrik, nástrah, ale hlavně hrátek s časem. Celkový svět, který autorka vymyslela je fantastický a i přesto, že by onen nápad mohl být mnohem lépe využit, stále stojí kniha za přečtení.

Viki0
10.02.2018 5 z 5

Opět další napínavý díl z této úžasné série. Bylo tu podle mě více akce než v předchozím, opět se tu řešily nějaké rodinné vztahy a další odkrývání celého děje. Můj názor na některé postavy se stále mění. Děj byl opět dobře promyšlený a napínavý, ale musím uznat, že předchozí se mi četl o trochu lépe.

Readwoman
10.02.2018

Miluji Časoděje!!! Četba této knihy stejně jako předchozích dílů mě opět okouzlila a nadchla. Z otevřeného konce vyplývá, že zřejmě bude další díl. Všem moc knihu doporučuji a na další díl se nemůžu dočkat!!!

Tetis
20.01.2018 5 z 5

Autorka nezklamala. Opět úžasná kniha s napjatým otevřeným koncem. Nemůžu se dočkat, až vyjde další díl - rozmezí půl roku je dost dlouhá doba! Taky doufám, že Vasilisa vyvázne ze všech nástrah a bude jim to v řádu přátelství klapat :-)

Natalja Ščerba
ukrajinská, 1981