Casanova a jeho utajená žena

Casanova a jeho utajená žena https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371902/mid_casanova-a-jeho-utajena-zena-wyI-371902.jpg 4 19 7

Kateřina Capretová byla nevinná čtrnáctiletá dívka, když upoutala pozornost nejslavnějšího svůdce – Giacoma Casanovy. Opojena divokou vášní se za Casanovu provdá. Šokující zrada, které se Casanova dopustí, ji však donutí k činu, který ji navždy poznamená. O dvacet let později se Kateřina postará o mladou ženu, jejíž příběh lásky se podobá jejímu vlastnímu. Dívčina přítomnost však v Kateřině vyvolává nepříjemné vzpomínky na bouřlivou minulost, a tak odhaluje příběh muže, na něhož nikdy nezapomene… Svěží vyprávění o lásce, touze a životě plném nebezpečí odkrývá nepříliš známý portrét Giacoma Casanovy jako mladého muže.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Historické romány

Vydáno: , Brána

Casanova's Secret Wife , 2017

speciale88
speciale88
30.07.2021 5 z 5

Super odpočinkové čtení. Přečtení jedním dechem.

KáťaM.
KáťaM.
25.01.2021 3 z 5

Casanova a jeho utajená žena pro mě byla spíše zklamáním, přestože knize dávám poměrně vysoké hodnocení. Očekávala jsem erotické scény a více ze života proslulého svůdníka, místo toho nám autorka předložila příběh dvou žen, které v mladém věku dost naivně otěhotněly. Na druhou stranu oceňuji, že jde o příběh z klášterního prostředí, ty jsou pro mě určitým způsobem podmanivé a autorka dokázala tu atmosféru vykreslit. Moc se mi líbilo se teď v zimě ponořit do příběhu z Benátek, byť ten děj byl trochu plytký, snadno odhadnutelný. Vyzdvihuji i to, jak se hlavní hrdinka prala s odpuštěním sama sobě, to je v životě taky velmi složité, proto knížku hodnotím jako lepší průměr, i když jsem od ní nedostala zdaleka to, co jsem čekala a asi i chtěla, když jsem sahala po knížce s tímto jménem a obálkou.

zuzka5372
zuzka5372
07.06.2020 5 z 5

Krásný historický román.

marimari
marimari
10.05.2020 4 z 5

Romantický příběh o celoživotní lásce mladičké dívenky k muži, pro kterého věrnost, oddanost, ohleduplnost, pevnost charakteru a zdrženlivost moc neznamená. Kateřina trpí výčitkami svědomí za pokus otrávit svoji rivalku a až po dvaceti letech dojde k svému osvobození, smíření a radosti a optimismu k dalšímu životu.

katka134
katka134
26.08.2019 5 z 5

Tak to bylo opravdu nádherné čtení s dojemným koncem. Dlouho na tento příběh budu vzpomínat. Stojí za přečtení.

orinka3
orinka3
20.09.2018 5 z 5

Pro mě velmi příjemné překvapení. I když znám Casanovovy Memoiry a leccos o něm vím, nenapadlo mi, že by mohl být schopen skutečné dlouhodobější lásky. V knize je jeho vztah s naivní milenkou vylíčen tak, až by člověk málem uvěřil, že nebýt protivenství v rodině, mohlo by to dopadnout happy endem. Kdo ví?

zuzana2599
zuzana2599
29.04.2018 4 z 5

Pěkné to bylo! Příběh z historie, odehrávající se v Benátkách a v klášteře na ostrově Murano, v němž hlavní roli hraje známý svůdce a milovník žen Giacomo Casanova a čtrnáctiletá dívka Kateřina z bohaté benátské rodiny.
Oddechové, nenáročné čtení oživující minulost, poučné a s krásnou obálkou.
P.S. Ten příběh lásky se prý opravdu stal. Posaďte se do gondoly a vydejte se do Benátek roku 1753 ...

Autorovy knížky

2018  78%Casanova a jeho utajená žena

Kniha Casanova a jeho utajená žena je v