Čas žít, čas umírat

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Oproti románu Na západní frontě klid se tentokrát posouváme v čase do II Světové války, ovšem dějová linie je skoro totožná - voják na frontě, potom na dovolence a zase zpět na vojnu. Ernst Graber jako německý voják prošel Francii, octl se v Africe na tažení, potom na východní frontě v době ústupu vojsk před Rudou armádou, zpátky domů a když už se zdá, že spolu se svou ženou Alžbětou může začít nový život a budovat domov, je povolán zpět na frontu, aby ještě zachránil německou říši před finálním koncem. Vyšlo v Edici Klub Čtenářů svazek 463 jako druhé vydání, v překladu Evy Pátkové první....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40699/big_cas-zit-cas-umirat-AC7-40699.jpg 4.51383
Žánr:
Literatura světová, Romány, Válečné

Vydáno: , Odeon
Originální název:

Zeit zu leben und Zeit zu sterben, 1954


více info...
Nahrávám...

Komentáře (138)

Kniha Čas žít, čas umírat

strana1-100
04. června

Zdá se, že většina lidí, s nimiž jsem si kdy povídala o knížkách, má nejen dávno načteného Remarqua, ale je z něho i nadšená (čemuž ostatně odpovídá počet a výše hodnocení u jeho děl). Nakonec jsem tedy - procházejíc kolem naší police s klasikou a prokrastinujíc od jiné, velmi dlouhé knihy - sáhla po titulu, který jsme měli doma... a ačkoli se knihám o válce, v posledních letech tak populárním, vyhýbám, bylo mi jasné už na první stránce, že tohle je kvalita, kterou stojí za to číst.
Oceňuji, jak Remarque staví do příběhu nejrůznější typy lidí, z nichž každý má ke stejné situaci jiný postoj odpovídající jeho zkušenosti, takže válku vidíme z pohledu lidí, kteří ztratili domov, nacistického pohlavára, Žida na útěku, frontových vojáků... A myšlenky každého stojí za to.

Kabuky
29. května

Čte se samo.


katushah
26. května

Tenhle spisovatel prostě uměl! Tak detajlní a barvitý popis, tak šílené doby. Měl by ho číst každý.

Patapuf
26. května

Není to veselé čtení... ale je to o válce tak tam ani nic veselého nečekejte.... chvíli to bylo i o naději na lepší zítřky, ale autorovi knížky většinou skončí blbě, takže opět nezklamal....

Landys
23. května

Tahle knizka si rozhodne zaslouzi vice jak 5 hvezd. V pameti mi utkvela jedna veta - Snad bychom meli min valek, kdyby jeden druheho nechtel porad tak durazne presvedcovat o sve vlastni pravde. Bohuzel to plati i v dnesni dobe.

helenkan
09. května

Před čtyřmi roky jsem tuhle knížku četla a zanechala ve mě nesmazatelnou stopu. Což Remarque se svými příběhy umí. Teď o víkendu jsem měla možnost vidět film a byl skvělý. A znovu si uvědomila jak jsou lidi nepoučitelný. Válka je hrozná mrcha.

andrii24
09. května

Když Amor podlehne Moraně, čeká ho už jen srdce plné flóry černé, smuteční romance.

DenisaMue
25. dubna

čirá literárí krása, ke které není potřeba nic dodávat.

1 ...