Čas psanců (11 povídek)

Čas psanců (11 povídek) https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28044/cas-psancu-28044.jpg 4 14 3

Stateční hrdinové, ladné křivky dívek, čarodějnické praktiky, krvelační upíři, ostré čepele, rozžhavené hlavně, zhoubná radiace. Vše od historické fantasy až po postkatastrofickou sci-fi, od akčních naturalistických příběhů plných krvavé romantiky (pro někoho i romantické krve) po odlehčená dobrodružství plná bizarních nápadů a humoru. První z plánované řady antologií Sf&F povídek vychází ke 4. výročí serveru Fantasy Planet. Proto zde mj. najdete i tři nejlepší povídky, které byly v tomto internetovém magazínu publikovány. Sestavil Ondřej Jireš.... celý text

Literatura česká , Sci-fi , Fantasy

Vydáno: , Triton

Miro.slav
Miro.slav
26.10.2017 5 z 5

Príjemná antológia mapujúca slovensko-českú fantasy tvorbu. Čítal som to už dávnejšie, no doteraz si pamätám tri príbehy: (1) smutnú "ALG Alg alg", ktorá vás bezpodmienečne dostane; (2) hutné a nevyhnutné "Černé srdce" Červenákovho medveďodlaka; (3) úsmevná poviedka "Smeťonoš". Odporúčam.

trudoš
trudoš
02.01.2017 4 z 5

Čas psanců představuje práce deseti českých a slovenských spisovatelů. Jde převážně o fantasy povídky, v nichž (jak již název napovídá) hrají prim společenští vyvrženci. V tomhle ohledu knize bezkonkurenčně vévodí Desítka Alexandry Pavelkové, která má báječnou atmosféru i vtipnou pointu. Dalšími favority pak pro mě byli Juraj Červenák s krvavou řežbou v duchu příběhů Roberta E. Howarda a bojem nabitá, jen o trochu vážnější, povídka Ivany Kuglerové z postkatastrofického světa budoucnosti. Opomenout však nemohu ani okultní hříčku Leonarda Medka, krutý výlet do středověku Františky Vrbenské nebo hackerskou romanci Richarda Šusty.
V důsledku nezklamal nikdo. Ondřej Jireš sestavil velmi kvalitní antologii, představující známé autory a seznamující s jejich tvorbou. Jsou tu sice texty, které už publikovány byly, ale vzhledem k tomu, že ve většině případů došlo k přepracování, druhé čtení nijak neurazilo. Jako průřez různorodou českou fantastikou tak kniha splňuje svůj účel naprosto bezchybně.

Atropa
Atropa
13.09.2013 5 z 5

Ačkoli se říká, že sbírky povídek jsou méně oblíbené než romány, u mě to bude právě naopak. Tahle sbírka se řadí k mým nejoblíbenějším titulům, a to z toho důvodu, že si pokaždé vyberu to, na co mám náladu. Čas psanců je o to lepší, že je rozdělena na tři části: Čas byl, Čas je a Čas bude, podle toho o jakou fantasy se jedná, takže mi věřte, že každý milovník tohoto žánru si v jakémkoli rozpoložení příjde na své.
Dalším bonusem je průřez českou a slovenskou fantasy tvorbou, která mi stále příjde jaksi nedoceněná a leckdy opovrhovaná. Takže prosím, překonejte svůj odpor a sáhněte po téhle knize, nejspíš budete překvapeni :)