Čas odejít

Čas odejít https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248587/bmid_cas-odejit-2rA-248587.jpg 4 1215 359

Jenna se nikdy nevzdala naděje, že jednou najde svoji mámu Alici. Ta totiž zmizela, když její kolegyni v rezervaci udupal slon. Anebo to bylo celé jinak? Alice studovala chování slonů v Africe, když však poznala Jennina otce, vrátila se s ním do Ameriky, kde společně vedli sloní rezervaci. A jednoho dne, když zemřela za záhadných okolností jejich kolegyně, Alice zmizela. Jenna byla tehdy ještě maličká, přesto celé ty roky touží matku najít. Nevěří totiž, že by ji jenom tak opustila. Jde za vědmou, najme si soukromého detektiva, zkouší cokoliv, jen aby celé záhadě přišla na kloub. Někdy se však i zdánlivě jasné odpovědi mohou docela zamotat a svět nemusí být takový, jaký se zdá.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Leaving Time , 2014

Páájinka
24.01.2020 5 z 5

Tahle knížka mě totálně dostala. Nejen kvůli životu slonů, který je tady perfektně popsán, ale i kvůli tomu, jak je všechno jinak, než se zdá. Je to opět mistrovské dílo.

Skřítek77
23.01.2020 3 z 5

Knihy od Jodi Picoult mám ráda, protože jsou velmi čtivé, ale nevyhýbají se závažným a často morálně kontroverzním tématům. Tahle kniha je ale na můj vkus rozkročená příliš široce, jakoby se nemohla rozhodnout, zda je detektivkou, ekologickou agitkou, rodinným dramatem či knihou o posmrtném životě (postava věštkyně). Takto dohromady je to podivný mix, který příliš nefunguje.

juliesze
06.01.2020 2 z 5

Slon je moje nejoblíbenější zvíře a proto se mi tohle beletrické cestování a jejich popis líbil. I to přirovnání v závěru celé knihy, kdy je to vlastně všechno naopak a úplně to otočilo, kdo teda koho nakonec opustil. Ale něco tam nesedlo tak, abych dala lepší hodnocení. Možná byl prostě zážitek z knihy jenom takový prchlivý a jak rychle se dostavil, tak rychle odešel.

Jana-Marie
05.01.2020 1 z 5

Začátek mě nadchl; velkým přínosem byly informace o životě slonů. Druhá část už byla ale bohužel slabší; závěr knihy byl pro mě velkým zklamáním a pokazil dojem z celé knihy.

morava
04.01.2020 4 z 5

Krasny pribeh, zakoncen pro me necekane, prekvapive, a troufam si rict, ze nejsem jedina, kdo takovy konec necekal. Ale nakonec si rikam , proc ne ? O tom, ze je Jodi Picoult skvela vypravecka, a ze umi ctenare vtahnout do deje, o tom se vice nemusim rozepisovat.Co me na teto knize uchvatilo asi nejvice, jsou kapitoly, kde jsou popisovany stripky ze zivota slonu, a bylo toho hodne o cem jsem nemela ani potuchy, a jsem moc rada, ze jsem se dozvedela o techto velkych a krasnych zviratech vice . Ja si cteni uzila.

kacenka72
03.12.2019 4 z 5

Výborně postavený příběh s překvapivým závěrem. Na mezihry se sloními příběhy jsem si do půlky knihy zvykala.

BlackFun
01.12.2019 2 z 5

Za mě bohužel zklamání. Jsem ráda, že konečně v nějaké autorčině knize nefiguroval soud, ale konec mě zklamal. Čekala jsem všelicos, ale tohle ne..

dark.ma93
22.11.2019 2 z 5

začátek teda určitě vtáhl, ale pak… Očekávala jsem osobní zpověd dívky, kterou opustila matka a co z toho vyšlo mě zklamalo. Konec byl zklamáním, to přiznám.

vladka321
16.11.2019 5 z 5

Velmi zajímavý námět. Konec jsem opravdu neočekávala a musím říci, že mě rozuzlení neskutečně překvapilo a vehnalo mi slzy do očí. Jak mě Jenna trochu štvala tím, že vše organizovala jako 13ti leté děvče, tak závěr byl dokonale propracovaný a opravdu dojemný.
Často jsem i přemýšlela nad chováním slonů. Mnohé jsem se o nich dozvěděla, o jejich zvyklostech, o jejich rituálech, o jejich duši. Jsou to krásná zvířata a z jejich citlivosti bychom se měli učit. My všichni, my na tom pomyslném žebříčku inteligence nejvýše...!!!

elissa14
05.11.2019 4 z 5

Velmi silná a čtivá kniha. Pasáže o slonech mě bavily a skvěle doplňovaly děj. Závěr knihy je opravdu překvapivý, standardně to není úplně můj šálek čaje, ale do této knihy to bylo vpasováno citlivě. Doporučuji :)

2509
01.11.2019 5 z 5

Jsem ráda, že ke mě tato kniha "přišla". Můj žánr, ale do poslední chvíle, i přes nápovědy, jsem netušila.

dlabikk
24.10.2019 2 z 5

Po knize Prostá pravda jsem se těšila na další příběh, který z anotace zněl velmi zajímavě. Nicméně tento mě vůbec nebavil a nezaujal. Do půlky to šlo, od půlky se mi to vleklo. Chtěla jsem knihu dočíst na základě komentářů a čekala jsem, že si sednu na zadek, ale pro mne to bylo zklamání. Nechci spoilerovat, ale tento žánr není můj oblíbený. Každopádně ale konec byl opravdu překvapení :o)

Janík61
17.10.2019 5 z 5

Moc hezky napsaná kniha, kromě poutavého pátrání malé Jenny po své zmizelé matce jsem se dozvěděla mnoho zajímavých informací o slonech. Doporučuji si přečíst.

kuky921
09.10.2019 5 z 5

Parádní kniha, která vtáhne do děje a nechce pustit. Konec je velmi překvapující, nic není tak, jak se zdá. Výtečné.

iva2111
05.10.2019 5 z 5

Velice zajímavě a čtivě napsaná a ten konec...nic tak překvapivého jsem nečekala, měla jsem až husí kůži :) a ač jsou to skoro tři dny, co jsem knížku dočetla, pořád na ni musím myslet.

LusSyNDA
29.09.2019 5 z 5

Dechberoucí příběh. Mladá Jenna chce zoufale najít svojí matku. "Najme" si vysloužilého detektiva a neúspěšnou vědmu, která, jak se nakonec ukáže není zas tak neúspěšná. Brilantně sepsány příbeh, poslední část knihy jsem musela dočíst na jeden zátah. Opravdu krásná kniha!
A navíc je o slonech! :-)

Lucie401
28.08.2019

pěkna kniha az na ten konec..

janamaxik
20.08.2019 4 z 5

Super kniha, ale konec mě asi dost zklamal

martisko3
17.08.2019 5 z 5

Pěkně napsané, překvapivý konec a mnoho zajímavých informací o životě slonů.

Agnesita
16.08.2019 4 z 5

Pozor, SPOJLER! Nesuď dne před večerem. :)) Celou dobu mi šlo myslí, jak to, že si Jenna tolik pamatuje. Velké překvapení, díky, Jodi!