Čas odejít

Čas odejít https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248587/bmid_cas-odejit-2rA-248587.jpg 4 1215 359

Jenna se nikdy nevzdala naděje, že jednou najde svoji mámu Alici. Ta totiž zmizela, když její kolegyni v rezervaci udupal slon. Anebo to bylo celé jinak? Alice studovala chování slonů v Africe, když však poznala Jennina otce, vrátila se s ním do Ameriky, kde společně vedli sloní rezervaci. A jednoho dne, když zemřela za záhadných okolností jejich kolegyně, Alice zmizela. Jenna byla tehdy ještě maličká, přesto celé ty roky touží matku najít. Nevěří totiž, že by ji jenom tak opustila. Jde za vědmou, najme si soukromého detektiva, zkouší cokoliv, jen aby celé záhadě přišla na kloub. Někdy se však i zdánlivě jasné odpovědi mohou docela zamotat a svět nemusí být takový, jaký se zdá.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Leaving Time , 2014

novina
14.03.2017 4 z 5

Nepředvídatelný a překvapivý konec. Líbí se mi, že si autorka vybírá těžká témata.

Artep25
07.03.2017 4 z 5

Mám ráda knihy od Jodi a tato byla stejně skvělá ,jako všechny ostatní.Líbí se mi duchařina a přiznám se,že mně dějovou linkou táhla spisovatelka příběhem přesně, tak jak to měla v úmyslu .Nechci také něco prozrazovat, ale faktem je, že jsem až téměř před koncem knihy zjistila, že je vše úplně jinak .

marlenma
03.03.2017 4 z 5

Tak, a ať si někdo troufne napsat, že od poloviny knihy věděl, jak to dopadne. :)))

Janeee
20.02.2017 5 z 5

Další skvělá kniha od mé oblíbené autorky. Četlo se to samo a nutilo mě to číst pořád dál a dál. Námět duchařiny byl tady velmi zajímavý. Teprve posledních asi 50 stránek Vás úplně vyvede z omylu. ;-)

sycek
02.02.2017 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila.

Zoy
31.01.2017 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, mám ráda duchařinu a konec byl překvapivý

Deni17
18.01.2017 3 z 5

Napínavé do konce.

hanča34
11.01.2017 3 z 5

Mohla to být krásná kniha - povídání o slonech, vztahy lidí v rezervaci. Ale ta duchařina mě zklamala, to není můj šálek čaje. Takže jen 3 hvězdy. Zkusím něco jiného od autorky, protože psát umí dobře.

mařinka.vonná
05.01.2017 2 z 5

Taková hodně americká kniha.. bavil mě svět slonů, Afrika, ale trošku moc přehnané dramatiky a ta duchařina do toho.. námět pro Hollywood?

mendule
26.12.2016 5 z 5

Nádhera, krásně napsané, a vše co mám ráda - napětí, záhada, sloni, Afrika, duchovní rozměr.

wildprincess
22.12.2016 5 z 5

Krásná kniha. Takový konec jsem nečekala..ale vlastně proč ne? Má své kouzlo. Určitě si ještě přečtu další knihu od této autorky.

lusila
18.12.2016 5 z 5

Nádherná kniha. Smutná a krásna zároveň.

cie
18.12.2016 5 z 5

Opravdu krásná kniha, nejprve jsem měla pocit, že příběhy o slonech zdržují samotný příběh, ale pak jsem se na ně vyloženě těšila a knize to dodalo neuvěřitelné kouzlo...a ten konec neměl chybu, to jsem opravdu nečekala.

Layss
07.12.2016 5 z 5

Už se budu opakovat, ale Jodi Picoult je vynikající spisovatelka. Když jsem knihu četla, nezaujala mne úplně 100%, často jsem od knihy odbíhala a zase se k ní vracela. Až na konci jsem však pochopila, jak to byl vlastně zajímavý příběh a na celý děj jsem se musela podívat z jiného úhlu. Opravdu odvážný příběh - i když trochu jinačí, než na jaký jsem od autorky zvyklá.

kasavubu
28.11.2016 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Zezačátku jsem sice měla trochu problém se začíst, ale to se asi po 100 stranách zlomilo. Závěr mě velmi překvapil. Na můj vkus bylo v knize ale asi až příliš nadpřirozených věcí, to mi sedí do hororu či nějaké té duchařiny, ale ne moc v románu. Ale to je věc názoru. Co mně ještě vadilo bylo, že na to že Jenně bylo 13 let, tak se chovala až moc dospěle, mohla si např. dovolit najmout detektiva atd., což mě přišlo až trochu úsměvné. Ale důvod toho se koneckonců vysvětlí na konci knihy. Více nechci prozrazovat... Celý příběh byl moc pěkně vystavěný, všechcny postavy uvěřitelné. Jodi prostě umí psát, to se jí nedá upřít. A ty pasáže o slonech, ty byly naprosto úžasné, hodně jsem se toho o nich dozvěděla.

Zorka
18.11.2016 4 z 5

Vždycky mě překvapí, jak jiná je další kniha od Jodi Picoult ve srovnání s tou předchozí. Trošku zdlouhavé, jak již bylo uvedeno, ale na druhou stranu velmi dobře propracované téma, při němž se ze střípků vyprávění několika lidí spojí nakonec mozaika, která celý příběh vysvětlí. A navíc ti sloni... člověk si již začne opravdu vážit.

jitusbaresova
10.11.2016 5 z 5

Moc se to líbilo, děkuji za její práci

DasaN
09.11.2016 5 z 5

Čas odejít je vážně dobrá kniha, ale ten konec mě opravdu překvapil, vůbec by mě nenapadlo, že to tak skončí. Na knize se mi líblo, jak je zachycen život slonů -vždy jsem měla tato zvířata ráda, ale po přečetní této knihy je mám ještě raději.

Mini.Baby
04.11.2016 3 z 5

Knihu jsem chroustala dlouho, nebavila mě, mohla být klidně o polovinu kratší. Ale dozvěděla jsem se alespoň zajímavé věci o slonech. Konec mne velmi zklamal, čekala jsem jiné rozuzlení, cejtim se "podvedená"

26Mirka
03.11.2016 5 z 5

Úžasná čtivá kniha, moje první od paní autorky a budu se moc těšit na další, celou knihu přemýšlíte co se může stát a konec Vás naprosto dostane, taky jsmem se musela vracet abych pochopila. I po přečtení se nad ní musím pořád zamýšlet a určitě ve mě kniha hodně zanechala. Dávám 5 hvězdiček protože víc nejde :-).