Čas noc

Čas noc https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409970/bmid_cas-noc-PPV-409970.jpg 4 10 2

Výrazně expresivní text fascinuje svou stylistickou dokonalostí, rychlým spádem a otevřeností. Zápisky ústřední postavy, básnířky Anny Andrijanovny, zachycují krutou bídu života v pozdní sovětské éře, která se promítá i do rodinných vztahů. Před čtenářem se odehrává souboj vypravěčky s ostatními členy rodiny i s vlastní existencí. Tato konfrontace je bezohledná a plná zákeřných úderů, čtenář však v knize vedle naturalistických scén nalezne také notnou dávku nadhledu a černého humoru.... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Pistorius & Olšanská

Время ночь (Vremja noč) , 1992

bosorka@
30.09.2022 5 z 5

Fascinující. Strhující. Ženské čtení. Lidskost, vnímavost, upřímnost, vášeň k životu. Syrovost. Rusko.

Ronny
09.11.2019 5 z 5

Nemohla jsem se od četby odtrhnout. Zpočátku jsem se neorientovala, v monologu vypravěčky se zmiňovaly události z různých časových rovin, taky trvalo než jsem si ujasnila kdo je kdo. Po prvním přečtení jsem četla ještě jednou. Škoda, že je tak knížka tak útlá. Připadá mi, že autorka čerpala něco i ze svého života, velmi velmi nuzného po materiální stránce a trýznivého po stránce osobní. Ale vyprávění je protkáno černým humorem, takže jsem se i zasmála. Prostě i život plný útrap je třeba prožít! Pro mně čtenářská pochoutka a jednohubka.