Čas něhy

Čas něhy https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87683/cas-nehy-87683.jpg 4 503 51

Která dívka by si nepřála, aby se do ní zamiloval a kvůli ní se dokonce změnil dlouho obdivovaný, krásný a oblíbený kluk? Petra je na tom stejně. Tráví třináct horkých prázdninových dní na chalupě ve společnosti staršího brášky a jeho spolužáků z gymplu i vysoké školy a do toho nejhezčího z nich se bezhlavě zamiluje. Nejprve to vypadá, že letošní prázdniny budou skvělé a ona má šanci prožít voňavou letní lásku, jenomže Ted, jak všichni říkají Tadeášovi, není právě svatoušek a dlouhými vztahy, natož pak láskou, si život rozhodně nekomplikuje. Motá se kolem něj spousta dívek, může si vybírat - a on si vybírá a užívá života plnými doušky. Kvůli nějaké holce přece jen tak nevyměkne! Petra se pouští do nerovného boje a tyhle prázdniny jsou nejen plné nových silných zážitků, ale také důležitým krokem k dospělosti. ... celý text

pestas
10.01.2018 5 z 5

Prijemne zavzpominani na divci leta travena prevazne s knihami teto autorky a snenim o lasce, ktera hory prenasi. Knizka je klasicky dobre ctivy romanek, ktery pracuje s emocemi mladi, s rozpaky a nastinuje cas pohody letnich prazdnin s partou lidi, coz jsou dle meho nejlepe travene letni prazdniny:)

Lucissia
10.11.2017 5 z 5

Přečteno s úsměvem na rtech. Takový pravý prázdninový příběh, jak píše první komentář, nic k zamyšlení, ale i takové knihy jsou třeba. A i když jsem už o generaci starší než Petra, bylo to fajn počtení. Jen je mi líto, že už nikdy takové prázdniny a čas nicnedělání a nicnemusení nezažiju. :-)

Pejuška
06.10.2017 5 z 5

Musím říct, že tahle knížka je moje srdeční záležitost, protože zatím v žádné jiné knížce jsem se ještě nenašla tak, jako v téhle.

dee101
17.06.2017 5 z 5

Jedna z prvních knížek, kterou jsem si od této autorky před mnoha lety přečetla. Vryla se mi do paměti po zbytek života.

Mišule_11
31.03.2017 5 z 5

Další příjemná oddychová od této autorky! :) Knížku jsem hltala po stranách a přečetla skoro na jednou..příběh se mi líbil, líbil se mi také Petin vztah se svým bratrem Pavlem, ale mrzelo mě to, s čím musela bojovat! Konec jako vždy mě dostal..doufala jsem, že si Ted uvědomil, že našel svou lásku a že ta smska byla od něj! :) I kdyby ne, tak má Peťa můj obdiv, jak se vypořádala jako mladší s takovou bandou "dospělejších"..! :D

Jája92
21.10.2016 4 z 5

Tuším, že to byla má první přečtená kniha od této autorky a na nějakou dobu jsem hltala všechny knihy, které se mi dostaly do rukou a nelituji :-) Doufám, že ta sms byla od Teda!

Ann98
20.07.2016 5 z 5

Je suprová. Hltala jsem stránku po stránce a najednou jsem zjistila, že další stránky už nejsou! Petra mi byla hned na začátku sympatická, zato Elis bych už dávno poslala do temných míst. Co se mi líbilo, tak byl Pétin vztah se svým bráchou Pavlem. Akorát z toho konce jsem trošku rozpačitá. Doufám, že ta SMSka byla od Teda! I kdyby ne, aspoň Peťa našla sebe samu, naučila se neschovávat, vystoupila ze svého vlastního stínu a získala krapet toho sebevědomí.

DomenicaRisa
15.06.2016 5 z 5

Asi jedna z mých nejoblíbnějších po sérii Šeptej, se kterou je propojena některými postavami blažejovské party. Petra mi byla sympatická, jsem ráda, že na konci už nebyla tou ušlápnutou a díky letní lásce se ji zvedlo sebevědomí. Mrzí mě otevřený konec, ale pokračování se už nejspíš nikdy nedočkáme.

Hřibče
18.01.2016 4 z 5

Příjemný letní příběh, který se velmi dobře četl, zvláště teď, když je za okny mráz. :) Je zajímavé, že autorčiny knihy se mi zatím stále neomrzely a s menšími či většími přestávkami mě stále baví, i když jsem už dlouho mimo cílovou skupinu. Pořád se to prostě dá. :)
Lehce otevřený konec mi nevadil, osobně doufám v tu lepší variantu a hrdince bych ji přála. :)

Sabka123
30.07.2015 5 z 5

Kniha přečtená za dva dny a jedním dechem. Příběhy od Lanczové mě vždycky tak zaujmou, že se od knihy nikdy nemůžu odtrhnout a netěším se na nic jiného. Ještě se nestalo, že by se mi nějaká její kniha nelíbila. Každá je jiná a každá je úžasná. I tahle mě přesvědčila, že u knih od Lanczové se nemusím bát, že by mě kniha nudila. Na její knížky budu vzpomínat s láskou a vždy s úsměvem :-)

bzdenca
20.06.2015 5 z 5

Krásná knížka. Ten otevřeny konec mě docela dostal. Rada bych pokračování :)

suezie
07.06.2015 4 z 5

Lenka Lanczová= celý můj teenage věk, sice po X knížkách od ní, jsou už určité situace předvídatelné, ale i tak. Miluju její knížky...A tato nezklamala ;)

MíšaK.
24.05.2015 4 z 5

Tato kniha mě mile překvapila. Miluju tyto lehké letní romány, kdy prostě vypnete. Petra byla neskutečně sympatická, zato se vůbec divím, že se celá parta s Elis zahazovala. Jinak byla celá parta skvělá. Markéta byla super číslo, kdy si prostě z narážek kluků vůbec nic nedělala. Čímž narážím na Petru, která se rozhodně nemusela tolik stydět. Pavla bych teda za bráchu brala všemi deseti. Často jsem trpěla při výbuchu smíchu (např: ,,Potřebujeme nějakou lehkou dívku, Elis?".... - no nesedlo to? :D)

sezanka
27.12.2014 5 z 5

První knížka od této autorky, kterou jsem před několika lety dostala. Jako slečna v pubertě jsem z ní byla velice nadšená a v mé knihovně se tak postupně objevilo mnoho dalších knih od Lenky Lanczové :-) rozhodně četbu doporučuji :)

1v8na
27.08.2014 4 z 5

Zajímavý a napínavý příběh.

OnlyLuss
10.08.2014 5 z 5

Nejlepší kniha, co jsem od Lanczový četla!:)

bibi 24
03.08.2014

Skvělá kniha, měla jsem ji přečtenou během chvilky:).
Chtělo by to pokračování-nemám moc ráda otevřené konce.

Veeria
05.07.2014 5 z 5

Jedna z těch od paní Lanczové, na kterou ráda vzpomínám.:)

moonchild
11.03.2014 5 z 5

Kdybych mohla,dala bych jí deset bodů z deseti.Tuto knihu miluju nadevše.Uplně mě dostala.

Paithe
25.12.2013 5 z 5

Božínku! Krásná kniha! Romantická, dojemná, plná lásky, ale i pochyb. Tyhle letní "lanczovky" miluju. :)) Kniha, kterou nemůžete nepřečíst. Byla by to chyba! :))