Čas mezi šitím

Čas mezi šitím https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202898/bmid_cas-mezi-sitim-uvn-202898.jpg 4 261 78

Strhující román o zdánlivě obyčejné ženě, která využije svůj talent a odvahu, aby se proměnila v prestižní krejčovou a později v tajnou agentku pracující pro Spojence za druhé světové války. Mladá švadlenka Sira Quiroga opustí Madrid těsně před začátkem španělské občanské války s mužem, kterého bláznivě miluje, ale sotva zná. Spolu se usadí v marockém Tangeru, exotickém, pulzujícím městě, kde se může člověku přihodit cokoli, dokonce se může stát i obětí zrady a být ponechán svému osudu. Opuštěná Sira, která se topí až po krk v dluzích, se přestěhuje do Tetuánu, hlavního města Španělského protektorátu v Maroku. Za pomoci lží a přátel s pochybnou pověstí se jí podaří začít nový život a otevřít si módní salon, kde přijímá klientky cizokrajného původu a podivuhodných osudů. Po vítězství fašistů v občanské válce ve Španělsku a pod hrozbou vypuknutí války v Evropě se život fiktivní protagonistky nečekaně protne s osudy skutečných historických postav, mezi kterými vynikají Juan Luis Beigbeder, záhadný a málo známý ministr zahraničních věcí v první Frankově vládě, jeho milenka, excentrická Angličanka Rosalinda Foxová, a námořní atašé Alan Hillgarth, šéf britských tajných služeb ve Španělsku za druhé světové války. Společně Siru přesvědčí, aby přijala riskantní úkol, při němž se látky, stehy a střihy její krejčovské dílny promění ve viditelnou fasádu něčeho mnohem temnějšího a nebezpečnějšího. Úchvatnou prózou napsaný Čas mezi šitím se řítí nezadržitelným tempem po mapách a nostalgických vzpomínkách; z legendárních koloniálních enkláv v severní Africe nás přenese do proněmeckého Madridu na začátku druhé světové války a do kosmopolitního Lisabonu plného špionů, oportunistů a válečných uprchlíků.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Jota

El tiempo entre costuras , 2009

Šánka
03.06.2015

Nevím, kdy se mně naposledy stalo, že jsem nedočetla knihu.Tady končím, přečteno 300 stran, to je podle mě dostatečný počet na začtení se a vtažení do děje. Zdlouhavé, nudné, nebavilo mě to. Anotace úplně matoucí, s módou a šitím to má společný snad jen název! Tak jsem si pro klid přečetla epilog, což nikdy předem nedělám a nelituji, že knihu ráda vrátím do knihovny. Ale věřím, že si své čtenáře najde, má to skoro 700 stran!!!!! A to jsem se bála, aby kniha nebyla na způsob španělské telenovely, kdyby aspoň!

Alizon
18.05.2015 5 z 5

Mam rada modu, romany z doby druhe svetove valky, exotiku a Spanelsko - takze knizka pro me jako delana. Libila se mi doba pobytu v Maroku, trosku me zklamalo kdyz se dej premistil do Madridu a nektere postavy proste zmizely, ale brzy toto zklamani prehlusil napinavy dej.
Celkove se mi knizka moc libila, at uz sceny ze salonu, tak napeti okolo.
Jen konec byl opravdu trosku uspechany - skoda.

Elisa.Day
31.03.2015 4 z 5

I přesto, že má necelých 700 stránek, je to jedna z těch celkem nenápadných knížek, která by si klidně zasloužila více pozornosti. Děj je skvěle propracovaný, nechybí mu napětí, pořádné zvraty a sem tam nějaká ta náhoda. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí a ráda si někdy zase přečtu něco podobného. Jen toho uspěchaného konce je prostě fakt škoda...

weberda
19.02.2015 5 z 5

Krásný román, který stojí za přečtení. Skoro 700.stran, ale čte se samo. Doporučuji

jana14
16.01.2015

Kniha se mi líbila, ale skvělý je i stejnojmenný seriál španělské televize ¨- "Tiempo entre costuras".
Nádherná výprava /to vynikne nejvíce v dílech z Tetuánu/, okouzlující představitelka Siry i další výborní šp. a portugalští herci. Kéž by seriál koupila a kvalitně nadabovala naše televize´. Ty, co nadchla kniha by seriál nezklamal. Mrzí mě, že je v naší televizi stále méně dobrých pořadů z Evropy. Mládež už sleduje skoro pouze věci z USA.

kusma
12.01.2015 4 z 5

Pěkný příběh s příjemnou hlavní hrdinkou a zajímavým prostředím. Nejvíc se mi líbila poslední část, kdy tam bylo nejvíc špionáže. K přečtení bych jí určitě doporučila. Jen škoda toho rychlého závěru. Na to, kolik stránek člověk o těch lidech přečetl, by si podle mě zasloužil dozvědět se trošku víc.

Košišta
02.01.2015 5 z 5

Strhující knížka, napínavá, druhá světová válka z jiného ( španělského úhlu ) jenom za mě malinké mínus za konec, abych nevyzradila pointu, konec mě zklamal, nějak jsem chtěla vědět víc...

sport.puma
27.11.2014

Nádehrná kniha,..strující,..doporučuji všem po dlouhé době jsem byla opravdu příjemně "zasažena" :-)

Helena431
08.11.2014 3 z 5

Pro mě moc špionážní a zdlouhavé

Tyeen
22.10.2014 5 z 5

Sice nemám v lásce slovo "strhující", ale u této knihy ho s radostí použiji. Jde o opravdu strhující příběh, sice mi chvíli trvalo se do knihy začíst, protože autorka celkem obšírně popisuje krajinu, modely šatů i politickou situaci, ale příběh mě naprosto pohltil a získal si mě. Hlavní hrdinka projevuje svou odvahu, strach, skrývá pocity, učí se hrát dvojí roli a svými chybami se zdokonaluje ve všech ohledech. Trochu mě zklamal závěr, mám ráda jasně uzavřené konce, nikoliv takové, kde si čtenář může zvolit, jak to dopadne, ale na druhou stranu aspoň není zklamaný, pokud závěr není dle jeho představ. Doporučuji všem, kdo mají rádi napínavé i romantické čtení se ženou v hlavní roli a kdo se chtějí dozvědět něco z historie druhé světové války.

VePe
17.10.2014 5 z 5

Skvělá kniha, napínavý příběh, který jsem hltala. Mám ráda módu, takže jsem se snažila si uváděné modely/módu představovat (škoda, že nebylo pár obrázku, kreseb, které by to oživily), hlavní představitelka mi byla sympatická a její vyprávění mě opravdu zaujalo. Na můj vkus tam bylo trochu moc historických popisů, ale to připisuji své neznalosti nebo spíše nižšímu zájmu o historii (což bych měla tedy změnit).
Těším se na další knihu této autorky, zatím je v angličtině, co jsem si našla..

Hakri
07.10.2014 5 z 5

Zajímavý příběh, moc dobře se četl. První část když byla Sira chudá švadlenka byl o něco zajímavější.

pavlinda
27.09.2014 5 z 5

Přestože je kniha obsáhlá,každá věta v ní má smysl,na rozdíl od většiny jiných tlustospisů.Velice čtivá,srozumitelně popsaná občanská válka ve Španělsku.

soukroma
07.09.2014 4 z 5

Pro mě tak nějak "střídavě oblačno": skoro nejvíce se mi líbila první část knihy, která byla jak romantická, tak napínavá, a kde si hrdinka sáhla hodně na dno. Pak následovaly více či méně stručné popisné pasáže o vývoji dění ve Španělsku a Maroku, které mi ne vždy připadaly dostatečně jasné a vstřebatelné. Činnost hrdinky jako začínající špionky po návratu do Madridu se mi nezdála dostatečně věrohodná ani zajímavá. Klíčová postava Angličanky mi nesedla vůbec. Celkově byl dle mého příběh zbytečně dlouhý a nestejnoměrně zajímavý a čtivý.

bookcase
02.09.2014 5 z 5

Výborná kniha, zajímá mě doba, ve které se odehrával její děj (40. léta). Dozvěděla jsem se spoustu věcí o Španělsku té doby a taky něco o módním šití :). Některé pasáže byly sice trochu zdlouhavé, celkově je to dobře namíchaný mix několika žánrů.

Azi
20.08.2014

Děj zajímavý, pohled na občanskou válku a WWII ve Španělsku, místami trochu zdlouhavé a závěr mi přišel rychle utnutý.

debe
05.08.2014 5 z 5

Milé překvapení, nečekala jsem mnoho a byla jsem příjemně překvapená. Jen tak mimochodem byl sdělen vcelku silný příběh ústy jedné mladé statečné dámy, které jsem věřila všechno. Mohu jen doporučit.

ivousekk
01.08.2014 5 z 5

Skvělé, skvělé a zase skvělé :) velice povedený historický román, který popisuje osudy chudé švadlenky na její cestě životem, který je plný různých zvratů a nečekaných situací a nutí otáčet další a další stránky.
mám ráda historické romány, kdy se na pozadí příběhu dozvím něco zajímavého z historie a zase si tak trochu rozšířím obzory. a to splnila tahle kniha víc než dobře.
moc se mi líbily popisy cizích měst, jejich obyvatel a života. živě jsem si to představovala a být na chvíli součastí toho nóbl života za protektorátu v Maroku, projít se ulicemi exotického Tetuánu by byl jistě parádní zážitek.