Čas hříchů

Čas hříchů https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/9337/cas-hrichu-9337.jpg 4 10 5

Román Čas hříchů se odehrává počátkem padesátých let v jihočeském maloměstě. Do zdánlivě idylicky ospalých prázdninových kulis - v jedné vilce se zahradou bydlí Mrzenovi, představitelé a příznivci nové doby a nového režimu, v sousední vile žijí Maštalířovi, kteří sem před novým režimem utekli z Prahy - pronikají jak skrytá dramata každodenního života, lásky, žárlivosti a trápení, tak neblahá znamení zlé doby, viděná očima dítěte - staršího syna Maštalířových. Román je napsán mimořádně krásným a bohatým jazykem a velmi ho ocenil známý spisovatel Ivan Klíma.... celý text

Romány , Literatura česká

Vydáno: , Hejkal

kopecký
09.08.2019

Hledám zpětnou vazbu a hodnocení mého nového románu Čas(bez)nadějí - Vandin příběh. Děj je situován do let 1968-1978, ale jeho kořeny vyrůstají z let padesátých. Příběh hlavní postavy se odehrává v těžkých letech komunistické normalizace, která poznamenala a zničila tisíce životů obyčejných lidí. Nejsou to ani hrdinové disentu, ani bezcharakterní normalizátoři. Víc nebudu prozrazovat, kdo má zájem si pracovní text (bez def. korektur a s možností drobnějších faktických úprav) přečíst, poslat svůj názor - a třeba se i tak trochu podílet na konečné verzi - rád pošlu pdf. Třeba prostřednictvím fbk z mého profilu, nebo na mailovou adresu hafan.agency@email.cz. A úplně nej zájemcům můžu poslat na poštovní adresu již vydané knihy Čas hříchů, Čas návštěv a Čas fízlů. Bibliofilům pak snad i Řeči, ale to už se ocitám hodně daleko, tolik (vážných) zájemců se určitě nenajde. Díky a krásné čtenářské léto. Ivan Kopecký

Katka2382
06.02.2018 5 z 5

Krásné a milé počtení,takové pohlazení po duši.

MichelleS
08.12.2017 4 z 5

Knížka, ze které sálá nostalgie dětství a lidské teplo. Svět viděný klukovskýma očima (i když vyprávěný er formou), snaha pochopit, co často nechápou ani dospělí, naivita a první dětská láska, rodinná soudržnost a stokrát viděné i podivínské lidské figurky. Celé je to nádherně napsané, plné kouzelných přirovnání.

knihovniceS
04.06.2017 4 z 5

Román se mi líbil. Styl něžného a jemného humoru mám ráda.

Blíženec
15.05.2013 5 z 5

Román z padesátých let se odehrává v jihočeském maloměstě a očima malého chlapce vnímajícího svět s dětskou přímočarostí líčí atmosféru poválečného období a její dopad na životy několika svérázných lidí z jeho okolí.Autor má velice rád český jazyk a tato kniha s množstvím metafor je toho důkazem.

Ivan Kopecký
česká, 1944