Stín noci

Stín noci https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154071/bmid_stin-noci-o6u-154071.jpg 4 836 158

Pokračování Času čarodějnic, literární senzace roku 2011, a druhý díl z plánované trilogie zavádí Dianu a Matthewa do temných uliček alžbětinského Londýna, v nichž se to jen hemží špióny, lstmi a úskoky, kde pátrají po čarodějnici, která by Dianu naučila lépe ovládat její magické schopnosti, a hledají stopy vedoucí k tajemnému svazku č. 782. Do hry však znenadání vstupuje mysteriózní spolek starých Matthewových přátel známý jako Škola noci a Matthew a Diana se vydávají na podivnou cestu, která je zavede až k 1500 let starému upírskému tajemství…... celý text

Literatura světová Pro ženy Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

Shadow of Night , 2011

Jenny055
12.01.2019 1 z 5

Kniha bola zdĺhavá , dej nemal spád a bola pre mňa veľkým sklamaním. Skúsim sa pustiť do tretej časti, ale asi len preto, aby som uzavrela túto trilógiu a dozvedela sa, ako to dopadne.

MaléZlo
09.01.2019 1 z 5

Když jsem četla první díl, dalo mi dost práce, abych jej dočetla. Na druhý díl jsem si zatím netroufla a mezitím vyšel seriál. Při seriálu jsem měla ráda ten pocit, že vím o co se jedná a říkala jsem si: bože, co to se mnou bylo, vždyť je to skvělý příběh! A tak jsem sáhla po druhém díle a pustila se do čtení. Bohužel musím konstatovat, že jsem knihu nedočetla. Jediná část, která mě bavila, byla s Philipem. Další část byla tak neuvěřitelně nudná, že jsem to prostě vzdala. A to já většinou knihy dočítám, ať jsou sebenudnější. Ale tato kniha... Nic se neděje, jen popisování situací, postav, pocitů, žádné akce, žádné nečekané momenty, žádné překvapení...
Knihu mám v elektronické podobě, takže mám uloženo, kde jsem skončila a doufám, že ji někdy dočtu, ale v tuto chvíli to vzdávám...

2368
06.01.2019 1 z 5

Veliké zklamání !! první díl mě nadchnul.\druhý totálně zklamal, ani jsem nedočetla a po třetím už ani sahat nebudu. Škoda.

Regger
02.01.2019 4 z 5

Prima oddech v dlouhých zimních večerech

DarylDixon
09.12.2018 3 z 5

Pro mě je to stále furt průměr. Sice se to dobře čte, ale jistá zmatennost v tom je. Navíc některé výroky jsou až zarážející. Ale zcela určitě se pustím do další knihy.

malyLibor
06.12.2018 4 z 5

Druhý díl mne mile překvapil snad ještě lepším popisem historie než byl v díle prvním. Líbilo se mi, jak citlivě a věrohodně autorka popisovala středověké prostředí, což mi v klasických historických románech dost chybí. Tam je obvykle vše buď glorifikováno, vše je dokonalé, města krásná, venkov spanilý... a nebo naopak je všude hnus, odpadky, špína a smrad. Takhle přesvědčivý popis ve fantasy knize jsem nečekal.
Děj knihy mne zaujal. Hlavní hrdinové byli i nadále uvěřitelní, přibylo zajímavých postav a přenesení děje do Prahy bylo překvapivé, nicméně když si člověk uvědomil historické skutečnosti, tak i velmi logické. Chápu, že kdo od této knihy očekává akční krvák bude zřejmě zklamán, ale komu se líbí propracovaná fantasy pracující se zajímavým příběhem a propracovaným fantasy světem a dokonalým popisem historie, ten bude jako já velmi spokojen.
Jediné, co pro mne je velký problém, je neuvěřitelně odfláknuté české vydání, obrovské množství pravopisných chyb a překlepů. Korektor a tiskárna by měli za takto odfláknutou "práci" dostat pokutu a zákaz činnosti. Ale to je bolest většiny novodobých u nás vydaných knih. Pro vydavatele je kniha jen zboží, na kterém si chce namastit kapsu a je mu jedno, jaký zmetek z ní udělá a jakým způsobem ji zmrzačí.

Lenka.Vílka
09.11.2018 3 z 5

("Face the enemy, Stare inside you, Control your thoughts, Destroy, destroy 'em all." ... Slave New World - Sepultura)

Nemám v plánu tvrdit, že jsem nudila. Jenom mě nebavilo, kam nás autorka zavedla. Taky mi to přišlo méně čtivé, zajímavé a celkově to bylo takové horší. (Ostatně délka komentáře tady dost říká. Jsem ráda, jsem dočetla. Čili, že to mám za sebou.)

Lenka_S
31.10.2018 5 z 5

Ani druhý díl mě nezklamal. Moc mě bavilo sledovat jak se příběh dál odvíjí i to co o sobě Diany zjistí a jak se s tím vypořádá.

RHorse
29.10.2018 3 z 5

Tak už to nebylo tak čtivé jako první díl, ale za to bych řekla, že víc propracované. První polovina se mi zdála zdlouhavá, ale druhá část mě potěšila, obzvlášť detaily z Prahy. Akorát stále mám pocit, že v knížce chybí některé pasáže, občas prostě děj poskočí a nikdo nic nevysvětlí. Jsem z vědavá na třetí díl, ale dávám si teď na chvíli pauzu na nějaké náročnější čtivo.

kklepkaa
24.10.2018 3 z 5

Kolikrát jsem se bohužel dost nudila. Hlavně první polovina knihy by si zasloužila dost pokrátit. Ale jelikož zbožňuji historii, tak mě výlet do minulosti jinak vcelku bavil. Výprava do Prahy byla taková třešnička na dortu, pro české čtenáře jak dělaná. Jednička mě ale bavila tak nějak víc. Chtěla jsem už číst taky něco jiného, ale asi mi to nedá a pustím se do trojky.

Houty
19.10.2018 5 z 5

Krásné pokračování úžasné série.

makynka911
19.10.2018 4 z 5

Stejně dokonalá jako předchozí díl. Výlet do minulosti se mi moc líbil, alchymie s Mary, Matthew a jeho společníci (i ti otravní). Zasazení do Prahy, postavy z naší historie, to všechno dávalo knize správný náboj, a jak napsala LiLLu, u této série nemůže být žádný díl samostatný. Dvojka skvěle navazuje na první díl a celkově se mu vyrovná. A taky se mi líbí, že od začátku se všechno mění, pokaždé jsem měla nějakou teorii a pak mi ji autorka na dalších stranách vyvrátila.

Za mě skvělé čtení, doporučuji :)

Emičkazknihy
08.10.2018 5 z 5

Jsou světy, které nevidíme. V jednom z nich přímo uprostřed společnosti žije skupina upírů, čarodějnic a démonů. Tam se také zrodila Diana, opomíjená čarodějka, která neví co dělat, když ji život přivane záhady pod nos, musí se vydat do tajů minulosti a oběvit vše co ukrývá. V pasážích kdy se smějete si myslíte že tohle už není ani drama a pak najednou, se zajíknete, vytřeštíte oči a snažíte se vzpamatovat. Možná bych vás měla varovat, není zaručeno že se do postav šarmantních nezamilujute a nebudete se po nocích modlit aby jste také mohli trpět bolestí a strázněmi s takovou odměnou, jako jsou vtipy a smích a hlavně romantické momenty. Samozřejmě jsou fáze, kdy se láska a drama vyostřuje a všichni si přejeme abychom nebyli tak nenasitní a neotáčeli stránku za stránkou, abychom dočetli do konce. pokud jste odhodlaní vžít se do života pozoruhodného a zvláštně milého jen čtěte dál.

MiraiYume
07.10.2018 4 z 5

Opět skvělá kniha, místy se ale trošku táhla a některé pasáže jsem měla chuť přeskakovat. Přesto - všechno dávalo smysl, děj (ačkoliv místy pomalejší) byl zábavný a vůbec jako celek se mi příběh líbil. Část z Prahy byla takovým malým zpestřením. Úplně se to nabízelo, vzhledem k pověsti Rudolfa a jeho okouzlením vším tajemným.

nikolpangracova
05.10.2018 5 z 5

!POZOR SPOILER!
O la lá! Knižní jízda pokračuje! A smekám před pasážemi z Prahy, málokde se objeví tak skvělý popis města a málokdy se najdou tak výborně popsané postavy a výjevy z české historie, ještě hůře se hledají ve fantasy knihách, o těch zahraničních nemluvě. Na konci minulé knihy jsem byla trošku nejistá, jak se autorka popere s cestováním do minulosti, ale byly to ode mě zbytečné obavy. Prostě paráda!

helena1147
04.10.2018 5 z 5

Do knihy jsem se bohužel nedokázala začíst, byla pro mne zdlouhavá a místy nezáživná.

MíšaS.
06.05.2018 5 z 5

Jsem naprosto uchvácena. Kniha je výborná, čte se lehce a musím sklonit hlavu před spisovatelkou a její fantazií

ame
08.02.2018 5 z 5

zajímé pokračování, ale ten majtnický put byl mírně přehnaný, nevím ale zdálo se mi že bylo řečno že var krve rozšiřuje vše a všude a pak se stane že je postava normální a nebo až ledově chladná ve věčině pocitů, kniha vyjítečná, ale pár věcí by šlo zlepšit : )

Veronicess
15.01.2018 3 z 5

Tento diel mi prišiel najslabší z celej série, celé sa to strašne tiahlo a prestávalo ma to baviť. Hlavne tá časť v Londýne bola pre mňa také jedno nekončiace utrpenie. Ale druhá časť knihy mi už prišla fajn, dej sa pozbieral a znova to začalo byť zaujímavé. Veľmi sa mi páčili časti kde bol Philipe a tiež tie s ostatnými čarodejnicami. Myslím že keby si autorka odpustila toľko zbytočnej omáčky okolo, bola by to oveľa čitateľsky príjemnejšia kniha.

keiko33
11.12.2017 5 z 5

Aj tato cast super, pacila sa mi viac ako prva, hoci tiez mohla mat o par stran menej. Skoda len, ze v knihe neboli fotky doboveho oblecenia, bolo by to velke plus. Na zaciatku ma bavilo podpichovanie medzi clenmi skoly noci. A oblubila som si Philippeho, skoda ze mu bolo pridelenych, len par stran. Zaujimave bolo aj zakomponovanie postavy Shakespeara a Alzbeta s Rudolfom mi strasne liezli na nervy.