Stín noci

Stín noci https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154071/bmid_stin-noci-o6u-154071.jpg 4 836 158

Pokračování Času čarodějnic, literární senzace roku 2011, a druhý díl z plánované trilogie zavádí Dianu a Matthewa do temných uliček alžbětinského Londýna, v nichž se to jen hemží špióny, lstmi a úskoky, kde pátrají po čarodějnici, která by Dianu naučila lépe ovládat její magické schopnosti, a hledají stopy vedoucí k tajemnému svazku č. 782. Do hry však znenadání vstupuje mysteriózní spolek starých Matthewových přátel známý jako Škola noci a Matthew a Diana se vydávají na podivnou cestu, která je zavede až k 1500 let starému upírskému tajemství…... celý text

Literatura světová Pro ženy Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

Shadow of Night , 2011

michaella03
22.06.2020 5 z 5

(SPOILER) Druhý díl se mi líbil, ale ne tolik jako první - Oxford a Sept-Tours současné doby mají něco do sebe, stejně tak to, že to byl začátek, úvod do nového světa :).
Ale - strašně se mi líbí autorčiny popisy, ať už starého Londýna nebo staré Prahy (uchvácená jsem byla především tou Prahou :D). A líbí se mi i zasazení skutečných postav do jejího románu - královna Alžběta, Raleigh, Marlow nebo tady u nás, Rudolf II., Kelly a rabín Löw. A stejně tak se mi zamlouvají všechy ty věci okolo Dianiny magie - nejvíc jsem si lámala hlavu s tím, jak to vlastně je s tím cestováním v čase.
Už teď můžu říct, že tahle série patří k mým nejoblíběnejším. A neskutečně se těším na seriál!

P. S.: Jak strašně ráda bych poznala Philippa!

daza.dt
12.05.2020 5 z 5

ani druhý díl nezklamal, krásný popis staré Prahy - až tedy smekám, jak to měla autorka připravené a načtené. Knížka se četla velmi dobře a hurá na 3 díl.

lisell
05.05.2020 4 z 5

Druhý díl trilogie se mi četl mnohem lépe, než první kniha. Děj mi přišel rychlejší a autorka upustila od dlouhého popisování míst a postav. Bavilo mě Dianino postupné učení, jak nakládat se svými schopnostmi. Oceňuji propojení minulosti do současného života ostatních postav.

Ivulka90
20.04.2020 5 z 5

Dva díly jsem zvládla dost rychle za sebou a teď je čas je shrnout. První díl byl zajímavý svým nápadem, nevadil mi počet vědeckých termínů, ale občasné nelogičnosti. No nic, s tím se musí počítat. Podstatně větší problém jsem měla s reáliemi v tomto 2. díle. Vím, že jsem asi hnidopich (ale s tím nic nenadělám - historii mám vystudovanou, takže občas trpím), ale vadil mi popis sv. Víta - autorka popisuje něco, co v 16. století neexistovalo, neexistovalo to dokonce ani v 19. století. Autorka popisuje moderní podobu svatostánku, která je zhruba v této podobně až od roku 1929. Místy byly popisy zbytečně rozvleklé, chvílemi to evokovalo dost lacinou červenou knihovnu....
Každopádně - vzhůru na 3. díl, ať zjistím, jak to autorka domyslela....

Katka24796
15.04.2020 3 z 5

Druhý díl mě docela zklamal. Při nejlepší vůli nemůžu ocenit snahu narvat tam za každou cenu maximum význačných osobností a historických "faktů" třeba popis tehdy ještě neexistujících věží Svatovítské katedrály si autorka mohla odpustit). Časem začíná nudit i fakt, že hlavní zásluhu na stavitelství snad všeho, nač si vzpomenete měl mít Matthew. Přesto zajímavý a originální námět, byť místy byl dojem snižován mimo jiné i pocitem, že čtu lacinou harlekýnku.

Talys
01.04.2020 4 z 5

Opět čtenářský zážitek. Chvílemi jsem se sice ztrácela v množství postav, ale na druhou stranu jsem si užívala další vývoj vztahu mezi Dianou a Matthewem i to, jak Diana za krátkou dobu dokázala rozvinout své čarodějnické schopnosti. Konec mě svým smutným laděním překvapil a zároveň navnadil na poslední díl. Minus jedna hvězdička za rozvláčnější plynutí děje.

Scathia
10.02.2020 4 z 5

První knižní série, kromě Draculy (ten stále a navždy vede), kdy upír má daleko k romantickému, zamilovanému princi... byla bych pro, aby se Mathew ještě méně měnil a více si prosadil své zvyky, dalo by to příběhu ještě větší šťávu.

RMarkéta
28.01.2020 5 z 5

Oceňuji, že příběh začíná přesně tam, kde první skončil. To je fajn. Souhlasím, že první půlka příběhu je trošku zdlouhavější. Chvilku mi trvalo, než jsem se tím prokousala, ale pak to stálo za to. Bála jsem, aby nešlo jen o výplňkový díl před velkolepým finále. Takových už to totiž bylo. Ale tenhle díl funguje samostatně velmi dobře. Potěšil mě výpis postav, kde jsou uvedeny jak ty skoutečné, v té době žijící a ty vymyšlené. Je vidět, že si paní spisovatelka dala opravdu práci a vykouzlila zajímavý svět, který mám moc ráda. Už se těším na ten poslední. O seriálu to platí samozřejmě taky.

Čtenářka025
15.01.2020

První půlka docela zdlouhavá, než našli správnou učitelku. Ale celkově prima, dobře napojené na první díl a hezky začlěněné do historických souvislostí.

cori
14.11.2019 3 z 5

Diana a Matthew se ocitají v roce 1590 a pátrají po Knize nejen v alžbětinském Londýně, ale i v rudolfinské Praze. Diana se naučí používat své schopnosti, získává ochránkyni Corru a s Matthewem tvoří jedno tělo, jednu duši. Pobavila mě představa autorky, že Petr Parléř byl nezkušený začátečník a de facto katedrálu sv. Víta jeho jménem stavěl Matthew, původně francouzský kameník. Královna Alžběta, Matthewem zvaná familiárně Lízinka, je náladová stará bába a Rudolf II. nadržený chlípník.

kachnat
16.10.2019 4 z 5

Druhý díl je malinko zdlouhavější, i tak je příběh hezký, navazuje na první díl.

Nika431
03.10.2019 4 z 5

Druhý díl opět nezklamal, děj byl místy rozvláčný, ale líbila se mi čast, když byli v Praze. Oceňuji propojení s minulostí.

DianaTicha
05.09.2019 5 z 5

Druhý díl stejně napínavý a zajímavý jako ten první. Cesta do alžbětínské doby a na trůn Rudolfa II. do Prahy byla velmi poutavá.

Vztah obou hrdinů se velmi rozvíjí. Líbí se mi především reálný výkres vývoje jejich vztahu.

Doporučuji!

petrakočárová
03.09.2019 5 z 5

Doporučuju!

Jennkie
01.09.2019 4 z 5

Stále je laťka nasazená vysoko. Děj byl zajímavý, i když se to už místy zvrhlo v nějaký druh historické antropologie o zvycích raného novověku, takže děje tam bylo trošku méně nebo se schoval do popisů prostředí, v němž se děj odehrává. I tak se ale Stín noci povedl.

caldap
12.08.2019 4 z 5

Tento díl mi připadal slabší, ale i tak to byl čtivý příběh. Celkově mi na knize vadilo docela dost překlepů.

DragonflyT
05.08.2019 5 z 5

Druhý díl byl trochu rozvláčnější, ale i tak se mi líbil. Potěšilo mě, že se část odehrává v Praze. Celkově je mi sympatická propojení s tou historií a historickými osobnostmi. Je vidět, že autorka u psaní této knihy opravdu přemýšlela a dělala si nějaký historický průzkum. Místy teda moje představivost pokulhává - konkrétně u tkaní zaklínadel.

Medasek
04.08.2019 5 z 5

Druhý díl se mi líbil asi mnohem víc než první. Nejenže docela dobře popisuje život v alžbětínské Anglii, ale objevuje se tu i popis Prahy a části Francie.

postrach
28.07.2019 5 z 5

Co dodat?Napsano,uz bylo vse.Doporucuji cist.

iv.kohoutova
18.07.2019 5 z 5

Druhý díl byl snad ještě lepší než první. To propletení s historií. Velmi čtivé.