Kniha života

Kniha života https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404125/bmid_kniha-zivota-TcX-404125.jpg 4 698 128

Závěrečný díl světově úspěšné trilogie. Hlavní hrdinové a milenci, čarodějnice Diana Bishopová a upír Matthew Clairmont, se vracejí v čase z alžbětinského Londýna zpět do naší současnosti. Diana je těhotná a o to víc odhodlaná bránit se proti těm, kteří chtějí ukrást a zneužít tajemství objevené čarodějnicemi v dávných dobách a ukryté v tajemném Ashmoleově svazku. Než se však Dianě a Matthewovi podaří odhalit obsah tajného rukopisu alias Knihy života, musí uhájit i svůj zakázaný vztah.... celý text

Literatura světová Pro ženy Fantasy
Vydáno: , Laser-books (Laser)

The Book of Life , 2014

andrejci
29.09.2017 5 z 5

Konec a celá trilogie se mi moc líbila. Jenom by mne zajímalo jestli je Diana nesmrtelná

PetaZ
09.09.2017 5 z 5

Nejsem příznivcem fantazy a k trilogii jsem se dostala úplnou náhodou... Řekla jsem si, že to teda zkusím a když tak odložím, ale.... Ani náhodou, naprosto skvělé všechny tři knihy, Matthew s Dianou, Ysabeau, Marcus, Miriam, Sarah a další mi budou hrozně chybět, dokonce i ti "záporní" mimo Benjamina, ten mi nebude chybět vůbec... Chtělo by to pokračování, věřím, že i tak by bylo co číst.... Neříká, že se do fantazy zamiluju, ale určitě čas od času nějakou fantazy knihu otevřu :-)

paprika75
23.05.2017 5 z 5

Povedený závěr. Překvapivé zvraty ... opravdu se mi dlouho nestalo, abych nepředvídala děj. Fakt dobrá série. 4-5*

Hanjimka
17.04.2017 5 z 5

Krásná série, moc povedená a zaujala mě od začátku do konce. Napětí, smích. bolest, pláč. Mě se líbila a moc.

Misa25
15.03.2017 4 z 5

Konecne se mi podarilo knihu docist...zakonceni serie bylo velmi povedene, cela serie je zajimava a neotrela...bohuzel jsou knihy hodne zdlouhave a spad je jen v urcitych castech, a proto jsem mela dost problem se zacist jak do druheho, tak do tretiho dilu...ale kdyz uz se clovem prokouse ke konci, zjisti jak je to vlastne vse skvele...palec hore ;-)

mStationka
13.03.2017 3 z 5

Pořád jsem doufala, že 3.díl trilogie to všechno zachrání...moc se mu to nepovedlo.. místy jsem se přistihla, že se mi začíná víc zamlouvat Gallowglass než samotný Matthew..mno..opět jako u 1,2.dílu i 3.díl...3* z 5*..jinak to prostě nejde...Znám lepší, svižnější a upoutavější knihy o čarodějnicích,upírech atd...

martina1199
28.01.2017 5 z 5

Skvělé zakončení jedné série :)

Příběh Diany a Matthewa, jejich rodin a všech "bytostí" je úžasným spojením magie, alchymie, víry a vědy. Ne vždy se čte lehce, protože střídá pasáže, kdy se vlní líně jako široká, pomalá řeka a jindy se dere rychlostí vodopádu. Ale udrží vás napnuté až do konce. Až mi bylo líto, že už ho mám přečtený. Ale nevadí, rozhodně se k němu znovu vrátím :)

Halka2
02.01.2017 5 z 5

Ani závěrečný díl mě nezklamal. Vypracovaný do těch nejmenších detailů. Fantazie ale i kus filosofie života. K této trilogii se budu vracet, protože tam určitě najdu mezi řádky opět něco nového.

RiverSong
09.12.2016 5 z 5

Nádherný konec. Celá série se mi vážně moc líbila, atmosféra působila velmi realisticky (autorčina specializace na historii se v mnoha ohledech nezapřela, což bylo jedině dobře). Je to asi jedna z nejlepších fantasy sérií co jsem četla, krásný nápad s plně využitým potenciálem. Můžu jedině doporučit

kikies
25.11.2016 5 z 5

Podle mě se kvalita a čtivost jednotlivých dílů postupně zvyšovala (své určitě udělaly i ty prodlevy mezi vydáváním jednotlivých dílů) a Kniha života mi přijde jako opravdový vrchol. Jde o velice důstojné zakončení, možná ještě víc magičtější a ještě víc sci-fi než ty předchozí, ovšem ku prospěchu věci. Více takových knih bych možná nezvládla, ale tuto sérii jsem si opravdu vychutnala. Skvělá práce :-)
PS: ... a moc se mi líbila obálka knihy (ale to platí pro všechny díly)!

kacaaba
28.09.2016 5 z 5

Pěkné zakončení série. Moc se mi to líbilo.

Arya26
03.06.2016 5 z 5

Důstojné zakončení celé série, které stojí za to přečíst

Týnka31
03.06.2016 5 z 5

Naprosto parádní zakončení, celou knihu jsem hltala do posledního písměnka. Celá trilogie má úžasný příběh, který ráda budu číst znova a znova :)

pikacka
27.05.2016 5 z 5

Celá trilogie se mi moc líbila a určitě se k ní zase vrátím. Jelikož se knihy vydávaly celkem s odstupem tak mi vždy dělalo problém se na začátku zorientovat v postavách, hlavně na začátku třetího dílu :-). Na ten se čekalo celkem dlouho a netrpělivě. Určitě doporučuji k přečtení

maxx
20.05.2016 5 z 5

Nejlepší trilogie jakou jsem četl, poslední díl mě úplně pohltil a musím říct, že se četl od začátku až do konce jedním dechem. Nic bych na tom neměnil a určitě se vrátím abych je znovu přečetl.... Z vlastní zkušenosti jen doporučuji ...... a těším se na další knihy od této spisovatelky .....

trynitrix
21.03.2016 3 z 5

Abych řekla pravdu na začátku jsem byla mimo pořádně jsem nevěděla o co jde pak postupem příběhu mi to tak nějak došlo ale spíš jsem se u knihy nudila a nutila se číst dál klidně bych ji o 200 str zmenšila řekla bych že tam bylo plno zbytečných věcí a až za ten konec dám 3 hvězdy jelikož tam až mě o začalo bavit.

lucka8081
16.03.2016 5 z 5

Krásně zakončení trilogie. Vůbec se mi nechce s mými oblíbenými postavami loučit. :(

Lady Rock
01.03.2016

Báječný závěr,lepší bych si snad ani nemohla přát..Jen je mi moc líto Gallowgase....dovedu si představit,že muka co ho sužovala v přítomnosti Diany s vědomím,že na ni nemá nejmenší nárok a přesto ji miluje musela být srdcervoucí...

Nelly
29.02.2016 5 z 5

Skvělá trilogie - tento díl zcela naplnil moje očekávání - jen doufám, že autorka jako skvělá tkadlena nám utká další příběh, třeba o Gallowglassovi...

Kytiii
13.02.2016 5 z 5

Tato trilogie zaujme čestné místo v mé knihovně... první dva díly jsem už četla dvakrát. A po nějaké době se k celé trilogii určitě zase vrátím. Třetí díl jsem očekávala tak napjatě, že když mi jej konečně před Vánoci pošta doručila, měla jsem opravdu Vánoce. Dávkovala jsem si ho tedy opravdu po troškách... Aby mi dlouho vydržel. A nezklamal. Jedna z nejlepších knih, co jsem četla!

upíři magie čarodějnice démoni

Deborah Harkness