Kniha života

Kniha života https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404125/bmid_kniha-zivota-TcX-404125.jpg 4 698 128

Závěrečný díl světově úspěšné trilogie. Hlavní hrdinové a milenci, čarodějnice Diana Bishopová a upír Matthew Clairmont, se vracejí v čase z alžbětinského Londýna zpět do naší současnosti. Diana je těhotná a o to víc odhodlaná bránit se proti těm, kteří chtějí ukrást a zneužít tajemství objevené čarodějnicemi v dávných dobách a ukryté v tajemném Ashmoleově svazku. Než se však Dianě a Matthewovi podaří odhalit obsah tajného rukopisu alias Knihy života, musí uhájit i svůj zakázaný vztah.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Fantasy

Vydáno: , Laser-books (Laser)

The Book of Life , 2014

katerina3368
28.09.2021 2 z 5

(SPOILER) Kniha s obrovským potenciálem, který se však autorce absolutně nepodaříl využít. Škoda. Nerozumím tomu, proč se teda museli ukrývat do minulosti, protože po nich šla kongregace ale když se vrátili, žili v domě jako by se nic nedělo a Matthew si vklidu stavěl plot. Gerbert, upír závislý na internetu, který svou vězenkyni propustí jen tak, jakoby se nic nedělo. No mělo to spoustu trhlin. Upřímně se těším na seriál, protože tam snad filmaři využiji potenciálu!

lucie5197
27.09.2021 2 z 5

První dva díly mě bavily, ale tohle byla teda slátanina. Nechápu jak se autorce povedlo to tak hrozně zvorat. Neskutečně překombinované, chaotické a nelogické..jakoby autorka sama zapomněla o čem vlastně psala v předchozí kapitole, hlavně tam Dianě nasázet co nejvíce schopností.. už jí snad chyběla jen neviditelnost.

tinka1974
29.07.2021 3 z 5

Tak a mám dočteno. Za mě to byl dost chaotický díl, ale jsem ráda, že jsem vydržela. Každopádně první dva díly se mi líbily víc. Ale poslední stránky stály za to

Fallenyard
18.07.2021 1 z 5

(SPOILER) Tak a je to za mnou. Nechci závěrečný díl hodnotit úplně jako koncentrovaný chaos, ale dělo se toho hodně a ne všechno dávalo smysl. Za mě jsou ovšem největším nedostatkem naprosto, ale naprosto zbytečné věty, jichž se autorka ještě pořád nedokázala zbavit, a některá prohlášení postav, která znějí jako naprostý blábol. "Měli bychom to udělat takhle, ale my to tak neuděláme, protože by to vlastně byla blbost, ale šlo by to." Jestli autorka chtěla, aby velmistr prastarého řádu rytířů zněl jako David Votjoubek, tak vyhjála.

Drsný, prastarý upír Gerbert se stane závislým na internetu a sice vlastní polovinu Benátek, ale nemá vůbec nikoho, kdo by mu proklepnul, jestli nemá nějaký spyware? Jeho rukojmí si odejde jen tak, protože on potřebuje surfovat na webu? Napsat dobrého záporáka a pak z něj udělat mimino, tomu říkám faux paux. A co mělo být vytváření nového upírského klanu - celou dobu se mluví jen o tom, že je "Matthew musí srovnat do latě", z čehož mi je trapně už při čtení, nemluvě o tom, co popisovala scéna v casinu. Taky mi přišlo divně odemočněné Dianino chování v čase, kdy byl Matthew u Benjamina a vědělo se, co se mu děje. Asi bych na jejím místě trochu hysterčila. Jak dopadla Satu? Čekala jsem víc. No a Bohynin šíp v Dianině těle? Nejprve pořád dokola zmiňuje, jak ji tlačí a píchá a autorka nás vysloveně připravuje na to, že je šíp cizorodé těleso s jediným záměrem, jenže nakonec má v sobě šípy nosit pořád, sv. Šebestián hadr? Uf. Poprvé v životě jsem viděla seriál lepší, než je knižní předloha. Seriál totiž využil potenciálu a věnoval se víc zákulisním intrikám, než tomu, jak kdo voní a kdo pije víno.

Luigi1
24.06.2021 3 z 5

Mrzí mě že závěrčný dil bych hodnotil slabší průměr.Očekával jsem nějaký šmrnc ale zůstalo jen u průměru.

Vendy1993
28.05.2021 5 z 5

bože, tohle je fantasy podle mého gusta...fakt že jo ;) celou sérii jsem měla poměrně rychle přečtenou a musím říct, že si nevybavuju slabou chvilku...fakt ne....miluju knížky i seriál ;)

milena8281
15.05.2021 4 z 5

V tomto dílu se toho událo opravdu hodně - porod dětí, vytvoření nové rodiny, boj s Benjaminem, jednání s Kongregací. Oba hlavní hrdinové se s tím poprali opravdu skvěle a navíc tím vyzrál i jejich vztah, vzniklo partnerství. Mně se to moc líbilo a vychutnala jsem si každou stránku. Za mě by příběh mohl klidně ještě pokračovat. A moc se těším na pokračování seriálu, jsem zvědavá, jak se s tím rozsáhlým dějem poperou.

JankaK
13.05.2021 3 z 5

(SPOILER) V porovnání s prvním dílem se autorčina stylistika zlepšila (a s ní i překlad, i když to stále není 100%), ale chaotické a nelogické chování postav zůstává. Paradoxně se kniha čte dobře, ale jen za předpokladu, že se nepozastvujete nad každou kravinou, kterou autorka vymyslela. Při některých scénách jsem si téměř klepala na čelo a samotný závěr vlastně tak nějak vyplynul sám od sebe, kdo čeká velkou bitvu, bude zklamaný.

Suma sumárum, autorčin styl psaní se zlepšil, přesto se nejvíc těším na poslední sérii seriálu, jehož scénáristé umí předlohu skvěle uhladit a udělat ji velmi koukatelnou. Díl o Marcusovi si možná přečtu spíš ze zvědavosti než z neovladatelné touhy po dalším spisovatelském umění D. Harkness. :)

Lucieve
28.03.2021 2 z 5

Viděla jsem pár dílů seriálu a proto mě zaujala kniha - ale je na mě příliš přeslazená a myslím si, že by mohla být i lépe napsaná. Námět se mi líbí a některé postavy (např. Baldwin, Gallowglass ...) jsou zajímavé, ale bohužel se o nich nedozvídá moc a když už něco, tak to většinou nebývá nic důležitého či podstatného. Diana se mi zpočátku líbila, protože byla velice inteligentní, zajímavá, sofistikovaná a krásná akademička, ale postupně se to během knihy scvrklo na klišé - že její život bez Matthewa nemá smysl. Už mě trochu unavuje tento podle mě již vyčerpaný motiv - on tajemný, silný, majetnický s nějakým problémem, na který může najít lék jen ONA. Ale toto je jen můj názor a podle předcházejících komentářů si kniha našla mnoho fanoušků :).

girdi
13.03.2021 5 z 5

Může být! Já si přišla na své. Asi trochu balancuji mezi tím, že samotná finální bitva mohla být určitě dramatičtější a tím, že bylo vlastně super, jak to odsýpalo a drželo tvar. Dozvuky mám jako čtenářka ráda, takové to zklidnění po bouři, užila jsem si to moc. A extrémně se těším na třetí série seriálovou (na té první jsem si dost ujela:-)) - potenciál to má myslím ohromný, tak uvidíme, jak se s tím autoři poprali ;-) PS: Spin off - nebo jak to vnímat - Syn času mě moc neláká, ale kdo ví, třeba se k němu jednou propracuju.

jinbr
09.03.2021 5 z 5

Zatím velmi povedené zakončení série, uvidíme, jak bude vypadat poslední díl. Podívala jsem se i na seriál, zezačátku mě to trochu mátlo, některé věci jsou samozřejmě jiné než v knize, evidentně jim prezident nedovolil natáčet na Hradčanech. A také jsou samozřejmě ve filmu omezení časovými a myslím finančními možnostmi. Natočit děj tak, aby nepůsobil příliš násilně nebo neuvěřitelně (i vzhledem k námětu) také není jednoduché. Ale jinak určitě super. (jo a Matthew byl samozřejmě mňamózní)

EtELINKA23
28.02.2021 4 z 5

Ke knize jsem se dostala poprvé po shlédnutí seriálu. Natolik mě to pohltilo že jsem si šla knihy hned objednat. Knihy jsou krásné, jak obálka tak děj. Totálně mě to pohltilo. Hltala jsem každé slovo, každý kousek knihy. Těšila jsem se co bude dál. Bohužel i přesto všechno jsme byla na konci trochu zklamaná. Asi jsem očekávala trošku víc. Jak ze záchrany Matthewa, tak z boje Diany a Petera Knoxe až po předstoupení Diany v Kongregaci. Podle mě to mohla autorka více rozvinout a ne šup šup a konec. Rozhodně i přes to si u mě kniha našla své místo a jsem ráda že jsem ji přečetla.

Alethea_k
22.02.2021 4 z 5

Konečně jsem se po letech dozvěděla, jak to vlastně dopadlo. Pro tuhle sérii budu mít vždycky slabost. Nicméně konec mě vlastně zklamal, i když byl velkolepý a v mnohém se nejednalo o klišé. Čekala jsem možná ještě něco víc? Nevím. Každopádně se jedná o jednu z těch lepších a originálních fantasy, kde zůstává pro mě jako čtenáře mnoho otázek nezodpovězených.

Sabushenkaxx
17.02.2021

Jako první jsem viděla dvě řady seriálu a nechtělo se mi čekat na třetí, sáhla jsem po knihách a dobře jsem udělala. První kniha mě vtáhla do děje a i když jsem věděla co mám od příběhu čekat, autorčin styl psaní mi učaroval a není překvapení, že knihy jsou mnohem bohatší než seriál. První kniha je dost svižná, druhá mě překvapila svou historií a dokonalým zpracováním reálných historických postav, třetí kniha byla svým způsobem nejvtipnější a zároveň nejvíc zvrácená, to žeru! ????????

baru_lienka
15.02.2021 5 z 5

▶Báječné zakončení báječné série! Deborah Harknessová je jasným důkazem, že fantasy pro dospělé se dá napsat "se vší vážností". Zakázána láska mezi čarodějnicí a upírem asi zní jako klišé, ale tento příběh tak rozhodně nepůsobí.
▶I v tomto díle se podíváme na různá místa po celém světě. Mým favoritem je Dianin dům Mayfair v Londýně, hned bych se tam nastěhovala!
▶ Velice by mě zajímalo, kolik si toho autorka musela nastudovat a vyhledat, aby celou sérii napsala. Její fantazie, historické podrobnosti, detailní popisy budov, míst a všeho možného mě nepřestane udivovat a bavit- já se totiž ráda nimrám v detailech. Jestli ale víte, že vás popisné části v knihách moc nebaví, možná pro vás Čas čarodějnic nebude to pravé ořechové...

iveta1294
12.02.2021 5 z 5

Ani třetí kniha nezklamala. Za mě opět super. :-):-)

Cress
11.11.2020 5 z 5

Skvělé zakončení celé série. Brečím, směju se a zapomínám, jak skládat věty. No jednoduše řečeno si tuhle trilogii musíte všichni přečíst.

AniDi
03.11.2020 5 z 5

Shrnu dojmy z celé série. Po předchozí nedokončené sérii o čarodějnicích, se mi nechtělo tento svět ještě opustit, tak jsem si našla Čas čarodějnic. První díl byl pro mě dost zamotaný ale čtivý, celkem rychle mě chytil, druhý díl jsem brala jako dobrou komedii už díky faktům z historie ale přesto mě bavila, třetí závěrečný díl už jsem četla jedním dechem. Konec super, překvapivě neroztahaný ale byla jsem ráda, že jsem u konce. Teď jen přemýšlím, jestli nejsem taky částečně upír, když se mi občas vaří krev....

katasokolov
27.09.2020 5 z 5

Tohle je další skvělá série, která mě bavila až do konce!! Kdo by se na chvíli nechtěl ztratit ve světě démonů, čarodějek a upírů !! Bože, jak já se těším na leden 2021 a na druhou řadu seriálu!! It begins with absence and desire. It begins with blood and fear. It begins with a discovery of witches. / Once the world was full of wonders, but it belongs to humans now. We creatures have all but disappeared. Deamons, vampires and witches hiding in plain sight, ill at ease, even with each other./ But in every ending there is a new beginning.

lucye007
22.09.2020 3 z 5

Takže. První díl byl naprosto skvělý. Druhý díl takový MEH a třetí něco mezi. Kniha života je dobře, ačkoli zdlouhavě napsaný příběh. Některé části vůbec neutíkaly, byly nudné. Konec super. Na další díly stejnojmenného seriálu se těším a doufám, že budou lepší než druhá kniha.

upíři magie čarodějnice démoni

Deborah Harkness