Kniha života

Kniha života https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194580/bmid_kniha-zivota-kQr-194580.jpg 4 698 128

Závěrečný díl světově úspěšné trilogie. Hlavní hrdinové a milenci, čarodějnice Diana Bishopová a upír Matthew Clairmont, se vracejí v čase z alžbětinského Londýna zpět do naší současnosti. Diana je těhotná a o to víc odhodlaná bránit se proti těm, kteří chtějí ukrást a zneužít tajemství objevené čarodějnicemi v dávných dobách a ukryté v tajemném Ashmoleově svazku. Než se však Dianě a Matthewovi podaří odhalit obsah tajného rukopisu alias Knihy života, musí uhájit i svůj zakázaný vztah.... celý text

Literatura světová Pro ženy Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

The Book of Life , 2014

Jenny055
19.01.2019 2 z 5

Napriek tomu, že som sa ťažko prekúsala cez druhý diel, táto tretia časť sa mi nezdala až taká zlá. Koniec nebol prekvapujúci, ale mám rada šťastné konce, tak som nebola sklamaná. Ale som rada, že mám "tieto bytosti" za sebou.

malyLibor
06.12.2018 4 z 5

Povedené zakončení trilogie. Autorka se pravděpodobně nechala ovlivnit voláním některých fanoušků po zkrácení příběhu. Jistě to přispělo k větší akčnosti, ovšem bohužel pro mne na úkor skvělých popisů prostředí a historie, které mne tak zaujaly u minulých dílů. Nicméně sledovat složitou logiku příběhu je skutečně radost a postupné rozplétání a vysvětlování vztahu jednotlivých "druhů" bytostí je parádní. A pro mne osobně jako pro člověka, který se trošku zabývám i horoskopy ve smyslu vlivu okamžiku narození na povahu člověka byla zadostiučením poslední kapitola. Jak jsem si v komentáři k první knize stýskal, že Dianina povaha neodpovídá povaze člověka narozeného ve znamení lva, tak teď musím říci: "Bravo, paní autorko. Povahu člověka ve znamení, v němž se narodil Mathew, jste vystihla skvěle. Takto majetničtí jsou v tomto znamení nejen upíři".

nipaaaa
19.11.2018 1 z 5

pro mě nejhorší díl série. Děj se dlouho vleče a konečné vyústění je velmi krátké a nedostatečné...

Verulesa
17.11.2018 1 z 5

Tak za mě asi nejhorší díl z celé série. Celá kniha neuvěřitelně nudná a když už se dopracujeme k závěru a nějaké akci, tak ten je tak stručný, že ani nemrknete. Dekuju, už nikdy víc :-D

Lenka.Vílka
16.11.2018 2 z 5

Mám to za sebou. Ale dobře, že je už konec. Mít to víc dílů, dávám postupně míň a míň. Takže za to dobře.

HáTa94
11.11.2018 5 z 5

Konečně kniha s tématem, které mě baví a nehemží se nadpřirozenými bytostmi v podobě teenagerů. Tohle se mi vážně moc líbilo. Celou sérii jsem zhltla během pár dní. Zatím všechny knihy tohoto žánru, které jsem četla, byly pro mladší čtenáře. Tím nechci říct, že byly horší nebo lepší, ale tohle bylo zralejší. Nebylo tam tolik afektovanosti. Diana mi byla sympatická. Ač jí může někdo považovat za nudnou, tak je důležité si uvědomit, že ne všichni lidé jsou akční a rozlítaní všude možně. Její „nudnost“ mi naopak byla velmi blízká. A Methew… jaká škoda, že to je jen postava z knihy.

Celý příběh odehrávající se v knize byl podle mě vystavěn dobře. Nápad propojit upíry, čarodějnice a démony, kteří mají s lidmi mnoho společného, byl příjemnou cestou. To, co vyšlo najevo při zjišťování tajemství knihy, mě doopravdy překvapilo. Všechny postavy v knize byly dle mého názoru takové, jaké být měly a všem jsem jejich charaktery a životy uvěřila. Ať už byli na straně padouchů nebo hrdinů. Diana poznala své schopnosti a dovednosti a přijala se taková, jaká ve skutečnosti vždy byla. Methewa mi bylo líto. Všechna tajemství, která vyplula na povrch o jeho životě. Jeho mučení i psychické zlomení, ale i rodinné štěstí, které ho potkalo a pomalu léčí jeho jizvy vzniklé z prožitých hrůz.

Po přečtení série zůstává mnoho otázek. Ale i když mě závěr překvapil, tak nejsem nespokojená. Pořád zůstávají zadní vrátka pro další pokračování příběhu, a pokud ne, pak je spousta místa pro fantazii každého čtenáře.

Lenka_S
03.11.2018 5 z 5

Uzavření celého příběhu bylo sice předvídatelné, ale přesto to byl nádherný příběh. Určitě doporučuji všem, kdo má rád Twilight ságu.

kklepkaa
29.10.2018 3 z 5

Tak a je tu konec. Bylo to neskutečných víc jak 1500 stránek, které rozhodně neberu jako promrhaný čas, ale už se popravdě ráda přesunu k něčemu jinému.
V tomhle díle bylo jen málo hluchých míst. Autorka se stále vyžívá v popisech téměř všeho, což je občas na škodu. Rozhodně je zde víc akce, závěr série bylo to nejlepší, co série mohla nabídnout. Ještě, že není pokračování... nevim jestli bych dala další postavy navíc, kterých už se mi zde zdálo až až. Opět to mělo svoje mouchy, ale co... četlo se to pěkně.

makynka911
19.10.2018 4 z 5

Konec. A já mám v hlavě prázdno. Ti dva a všichni ostatní, kteří se na příběhu podíleli, mi budou hrozně moc chybět. Nějak jsem si zvykla to s nimi všechno prožívat. Tento díl byl taky skvělý, sice ze začátku to bylo takové nudné, ale ten konec to naprosto vyvážil. Za mě určitě plnohodnotný konec série.

PS: Určitě by se mi líbila třeba kniha nebo povídka o Marcusovi a Pheobe nebo Gallowglassovi, kterého mi bylo opravdu moc a moc líto :(

Emičkazknihy
08.10.2018

Poslední díl, jak jsem se těšila až si ho přečtu. TAjemství z této knihy jen odkapává a je naplněno něčím, čemu se říká oběť. Kdo umí hrát šachy možná celou partii odhalí dřív než ostatní, ale jen možná. Jelikož brzy přijde na to že nemůže přemýšlet, jen hltat slova, jedno za druhý. nechcete jíst ani spát jen číst a číst a číst. Někdy si říkám že umět pár kouzel by se hodilo, ale s takovou mocí není radno si hrát. Láska už vrcholí, ale i plány zlotřilého zatím neznámého, vrcholí podobně rychle jako vše. nemohu říct že by kniha šla hrk frk, ale moc jsem si její četbu užila,někdy jsem byla v pokušení začít křičet, někdy brečet a někdy se smát.

MiraiYume
07.10.2018 5 z 5

Skvělé zakončení a nejlepší kniha celé série. Ačkoliv pár výhrad bych taky měla, nic to nezmění na tom, že jsem se od ní jen těžko odtrhávala. Satu si podle mě zasloužila horší trest, na druhou stranu i tak to stačí. Konec byl víc otevřený, ale zase dal prostor fantazii, takže proč ne. Bylo to fajn počtení.

nikolpangracova
05.10.2018 4 z 5

Super zakončení série. I když pro mě mohla být kniha o něco delší, příběh šel dosti rychle k závěru. Z konce jsem trošičku zklamaná tím, jak byl otevřený. Ráda bych věděla, zda Diana nakonec zvládla zařídit, aby byli s Matthewem spolu navždycky. Zda objevila tajemství nesmrtelnosti, dlouhověkosti, či si nakonec zvolila být manjasang. Vím, že to by se protivilo její podstatě, ale po tom všem by si určitě oba zasloužili více než jen řekněme 50 společných let.

kikizubik
20.08.2018 5 z 5

Nečekala jsem, že jsi tuhle serii tak moc oblíbím. První díl se mi líbil, ale neřekla bych, že bych si ho tak oblíbila. Vše přišlo se čtením dalšího dílu. Moc se mi líbilo, jak to měla autorka všechno promyšlené a ke všemu to spojila i s historickými postavami. Poslední díl se mi moc líbil. Po tom, co jsem očekávala, že tam moc krvavých střetů nebude jsem si to velice užila! Jsem zvědavá na seriálové provedení této série.

MíšaS.
08.05.2018 5 z 5

Přiznám se, že nevím pořádně, co napsat, napadají mě samá - Páni, Super, Wau, Hustý, Boží apod.
Ale jedno musím říct, obdivuji paní spisovatelku za všechny informace, které do knihy napsala. Ať už o DNA a různých genetických odchylkách, válkách, politických situacích, o umění, o knihách. Rešerše jí i lidem kolem ní musely dát zabrat a skloubit to do zajímavého příběhu... Jak píšu nahoře Páni, Super, Wau, Hustý, Boží, apod. :)

MonaKusa
01.04.2018 4 z 5

Protože se mi druhý díl moc nelíbil, tak jsem neměla velká očekávání a asi proto se mi kniha líbila :) Přišlo mi,že se konečně začalo něco dít a nebylo to jen plácání o ničem. Bylo divné, že se Diana v kouzlení tolik zlepšila, když ještě v minulém díle nedokázala ani rozklepnout vajíčko a tady se pokouší o vyšší magii. :)

ame
08.02.2018

zvrat, akce, krutost, magie a láska co víc si lze přát, vyjítečné hlášky, milé scény a dojemné postavy a je tu Jack, další zvrat, tahle byla asi nejvíce vyvedená z celé série
: )

Veronicess
15.01.2018 4 z 5

Po tom čo ma druhý diel série až tak veľmi nebavil, som bola z tejto knihy milo prekvapená. Všetky príbehy a deje sa pekne pouzatvárali, kniha bola zaujímavá, dobre sa čítala a vôbec som sa pri nej nenudila.

keiko33
24.12.2017 5 z 5

Pekne zakoncenie serie. Hoci niektore veci okolo carovania som velmi nepochopila, ako tie uzly. Pacilo sa mi, ze hlavne postavy boli dvojica a nebol tam ziadny trojuholnik. Od zaciatku az po koniec si boli verni, bez ziarlivostnych scen . A koniec super, velka stastna rodinka. Seria super, ale ubrala by som na obsahu, bola dost obsiazna.

Ryorka
09.12.2017 5 z 5

série má skvělou, tajemnou a napínavou zápletku. Proto jsem byla na konci trošku zklamaná.....to vysvětlení mi přišlo nějaké moc jednoduché a nedotažené. Nicméně i když bych vytkla přílišné obsáhlé popisy ( člověk na konci nevěděl, co je vůbec popisováno na začátku ), tak příběh je skvělý a silný. Líbilo!

ht.lenicka
08.10.2017 4 z 5

Občas to bylo dost zdlouhavé, ale ve výsledku se mi celá série opravdu líbila a určitě si ji za nějakou dobu znovu ráda přečtu.

upíři magie čarodějnice démoni

Deborah Harkness