Čas čarodějnic

Čas čarodějnic https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92462/bmid_cas-carodejnic-cas-carodejnic-lxD-92462.jpg 4 1270 290

Historička a čarodějnice Diana Bishopová celý svůj život odmítala své nadpřirozené nadání. Očarovaný alchymistický rukopis však do jejího života vnese nevítaný příval magie a najednou se o ni zajímají nejen čarodějnice, ale i démoni a upíři. Záhy se po Dianině boku objeví i záhadný Matthew Clairmont, vědec, válečník a upír. Přestože mezi bytostmi panuje staleté nepřátelství, Diana a Matthew se jen s obtížemi brání vzájemné mrazivé přitažlivosti.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Fantasy

Vydáno: , Knižní klub

A Discovery of Witches , 2011

Cress
Cress
28.06.2020 5 z 5

Ke knize jsem se dostala díky seriálu, který jsem pořád neviděla celý, protože jsem si řekla, že v něm nebudu pokračovat dokud si nepřečtu knížky. No a o dva roky později jsem se konečně dokopala k prvnímu dílu.
Tahle knížka rozhodně není perfektní a má v sobě spoustu věcí, které mi v knížkách vadí. Například hodně očividná insta love. Autorka to všechno zvládla napsat způsobem, který mě bavil a 700 stran uteklo jako nic. Postavy jsem si zamilovala. Kniha zacházela do podrobností, takže není úplně pro každého. Něco jako u Dej mi své jméno, ne každému styl psaní sedne.
Musím říct, že mě překvapilo, jak moc se seriál podobal knize. V seriálu některé postavy, které se v knize objevily až na konci sledujeme už od začátku, což je rozhodně skvělé obohacení příběhu, ale chápu, že autorka to tak v knize neudělala. Vlastně jsem za to i ráda, protože by to v knize nefungovalo, tak dobře jako v seriálu.
No a rovnou jsem si objednala další díly, tak doufám, že mě nezklamou.

zandu
zandu
24.06.2020 5 z 5

Zamilovala jsem se. Měla jsem knihu půjčenou z knihovny a po asi sedmdesáti stranách jsem věděla, že tohle chci mít doma. Hned jsem si koupila všechny tři díly. Miluju tyhle upírské příběhy :-) zde navíc čarodějnice a démoni...dokonalé... jsem nadšená :-)

HoneyH
HoneyH
19.06.2020 5 z 5

Knihu jsem četla na popud toho, že jsem uviděla plakát seriálu. Rozhodla jsem se, že se mi nechce čekat, a chci si ji přečíst dříve než seriál vyjde. Prvních sto stránek jsem se trochu ztrácela, ale potom. Kniha se četla sama. Věřím, že si v ní každý něco najde. Je skvěle promyšlená a příběh mě fakt dostal. Vřele doporučuji celou sérii.

Kiwicatko
Kiwicatko
13.06.2020 5 z 5

Nejdrive jsem bohuzel videla serial, takze mam v hlave uz vizaz postav ze serialu. Ale serial byl pouho pouha kostricka. V knizce je to zkratka lepsi :)
Za me skvely a tesim se na pokracovani

Astonius
Astonius
12.06.2020 3 z 5

(SPOILER) Ten konec se teda už nepředstavitelně táhnul! U toho jsem rostla a celý pobyt u tet - čarodějnic bych radikálně zkrátila - tahle část příběhu shodila jednu hvězdu z hodnocení. Nudily mne ty vycpávky týkající se připravovaných pokrmů, čajů, her, opakování nastalé situace, přicházení nových "bytostí" a opakování situace jim, vzpomínání na nedůležité věci a babrání se v nich, ukládání Diany k odpočinku a všechny ty dotazy vůči ní, jestli jí není zima, jestli nemá hlad, nechce se projít atd. atd. :-) Tahle velmi dlouhá nudná část se moc nepovedla - i z hlediska charakterů postav, přišlo mi, že Matthew se začal chovat jak pod pantoflem, už z něj nečišel strach, přitažlivost a inteligence, spíš za Dianou běhal jako pejsek a jeho "gentlemanství" mi bylo protivné a působilo spíš jako pochlebování a zblbnutí z lásky. Ale jinak, do doby, než odjeli do Ameriky, jsem tomu příběhu tedy úplně propadla - a to už opravdu dlouho nejsem věkově ani výběrem čtiva cílová skupina. Nemám moc zkušeností s fantasy knihami, proto se mi to možná tolik líbilo - navíc jsem si příběh "zesilovala" postupným přehráváním seriálu, který je také velmi dobrý - hlavně vizuelně co se prostředí týče - ale kniha je kniha.... Také Matthew v mé hlavě vypadal trochu jinak, než herec, který ho představoval a kterému jsem toho vlka uvnitř moc nevěřila :-) Kniha je velmi hutná jak do počtu stran, tak do množství textu na stránce, ale zhruba první dvě třetiny se čtou samy. A jedním z jejích kladů je taky skutečnost, že čtenář se v duchu nijak nezabývá úvahami, jak moc jsou líčené skutečnosti logické a pravděpodobné, protože tady je prostě možné všechno :-) I když na konci se příběh dostal už za hranici mé ochoty akceptovat fantasy prvky, některé věci už byly vyloženě jako pohádkové výmysly pro děti. Ale za tu první část, kterou jsem neskutečně žila, má u mne kniha převažující kladné hodnocení.

Bet.hy
Bet.hy
18.05.2020 5 z 5

Tohle je skvělé! V pubertě jsem zbožňovala Stmívání a Čas čarodějnic mi ho v něčem trochu připomíná, ale objektivně samozřejmě dokážu zhodnotit, že po jazykové stránce je tohle úplně jiná úroveň než Stmívání.
Je to pomalejší příběh plný kouzel a nadpřirozených bytostí. Zbožňuju ale postavy, prostředí knihoven i ten pomalejší způsob vyprávění, v kterém se tak nějak "koupete". Je to skvělé (mimochodem doporučuji i seriál) a moc se těším, až si udělám v klidu čas i na pokračování, kde se část bude odehrávat v Praze. Jupí!

michaella03
michaella03
14.05.2020 5 z 5

Ke knize jsem se dostala vlastně náhodou a s koupí váhala. Teď, po přečtení, vůbec nechápu proč.
Stránky mi ubíhaly pod rukama, žádné zdlouhavé pasáže - snad tedy až na kapitolu, kdy řešili DNA, to na mě bylo trošku moc :D. A navíc všechno hezky pohromadě - upíři a čarodějnice, romantika, historie, Anglie a pár nepřejícných darebáků :D.
Moc se mi to líbilo, hned jdu na další díl.
A seriál se mi taky hodně zamlouvá :).

30.04.2020 3 z 5

Děj hezky plynul a dýchla na mě historie. Zatoužila jsem se vydat do Oxfordu. Druhá polovina knihy mi moc neseděla k té první, protože se Dianini schopnosti vysvětlili trošku přestřeleným způsobem, ale to je můj názor. Neřekla bych ale, že se jedná o young adult.

Dee69
Dee69
21.04.2020 5 z 5

Priznávam, najskôr som videla seriál, ktorý sa mi nesmierne páčil, a až následne som sa pustila do čítania kníh, keďže som bola zvedavá na pokračovanie príbehu :) A samozrejme ako to už zvykom býva, seriál nesiaha knihe ani po členky. Skvele napísané, dej plynie plynule, hlavné postavy sú sympatické. Nemám čo by som vytkla :)

Beruška180
Beruška180
20.04.2020 5 z 5

Kniha, kterou jsem si zamilovala. Není v ní žádná akce, žádné zvraty, při kterých čtenáři běhá mráz po zádech a které ho nutí, aby četl dál a knihu neodložil. Což ale vůbec nevadí. Příběh nemá žádná hluchá místa, krásně plyne, skvěle se čte. NEPOTŘEBUJE neustálou akci, aby byla poutavá. Není to nudná předvídatelná kniha na odpočinek, ale zároveň není ani náročná. Po přečtení všech tří dílů mám pocit, že mi něco dala.
Abych to shrnula: konečně kniha, která nemá scénář úvod - příběh se zamotává - krize - snaha o vyřešení - velké vyvrcholení - šťastný konec. Není předvídatelná. Při jejím čtení se stanete součástí jejího světa a zabydlíte se v něm. A prožijete v něm plus mínus jeden rok.
Přestože na první pohled jde o klasickou otřepanou zamilovanou fantasy, ve skutečnosti k tomu má kniha hodně daleko. Upíři, čarodějnice a démoni jsou zde bráni tak trochu jako v magickém realismu. Fantazie se míchá s vědou. Kdybych to srovnala s filmy, nemáte pocit, že se díváte na Stmívání, ale na Doktora House.
Kniha možná není pro každého, ale je rozhodně kvalitní.

lisell
lisell
19.04.2020 3 z 5

S touhle knížkou jsem měla ze začátku trochu problém. Tak nějak jsem se nemohla dostat do děje. Vše bylo na můj vkus dlouze a nezáživně popisováno. Přiznám se, že jsem ji na pár měsíců odložila a vrátila se k ní po nějaké době a jsem za to ráda. Od poloviny knížky se konečně příběh začíná zamotávat a dostává zajímavou zápletku. Líbí se mi, že autorka pohlíží na svět démonů, upírů a čarodějnic zase jinou formou, než jsme z podobných žánrů zvyklí. Jsem zvědavá, jak se jí tajemství, které začala odhalovat v prvním díle, povede rozplést ve dvou dalších pokračováních. Pevně věřím, že už nebudu muset přetrpět zdlouhavý začátek a příběh naváže na svižné tempo, kterým končil první díl.

niva00
niva00
05.04.2020 4 z 5

Kniha je podle mě zdařile zpracovaná, ovšem je jasné, že nesedne kdekomu. Už z anotace to zavání otřepaným tématem zakázaného milostného vztahu čarodějnice a upíra. Ano, ale ve výsledku stejně jde o zpracování, ne?

Postavy byly hezky promyšlené a měly charakter, který dával i smysl vzhledem k jejich minulosti a - řekněme - postavení. Možná u Matthewa to sem tam zakolísalo, ale líbilo se mi, že neztratil svou náladovost, jakmile se dali s Dianou dohromady.

Co se týče děje, nejedná se o jednu holou dějovou linii, ale je to docela rozvětvené. Někdy jsem si říkala, jestli daný problém má vůbec nějakou souvislost s tím, co řešili pár stránek nazpátek. Nakonec to ale bylo všechno propojené. Jelikož tam nebylo moc akce, děj plynul pomaleji. Díky tomu se ale spisovatelka zaměřovala na podrobnější popisy ať už s historickým kontextem, s nímž má zkušenosti, nebo s genetikou, kterou si pro své potřeby nastudovala. Oceňuji, když člověk píše o tom, co zná, a není to pak nic povrchního.

04.04.2020 3 z 5

Byl to moc dobře vymyšlený svět, ale první polovina knížky byla dost zdlouhavá, o práci Diany na univerzitě, hodně hezky vykreslený Oxford. Ovšem potom, jakoby se autorka snažila všechno dohnat v druhé polovině, kde začala Diana objevovat až příliš mnoho věcí, no a třeba ty DNA pokusy se tam vůbec nehodily. Takže mě neláká si přečíst další díly.

Baru1236
Baru1236
27.03.2020 2 z 5

Opravdu nevím, co si o téhle knize myslet. Nápad sám o sobě je fakt skvělý ale kniha mým očekáváním nedostála.
Za prvé mi chvilku trvalo než jsem se vůbec začetla. Autorčiny všudypřítomné popisy všeho a všech mě poněkud iritovali už od začátku a potom jsem je už rovnou přeskakovala. Samotná kniha obsahuje až přehnaně moc vědeckých frází. Aspoň teda pro mě.
Chápu, že to má asi dodat na autentičnosti, ale v polovině knihy mě to přestalo bavit. Kdybych chtěla číst o vědě, koupím si učebnici.
Co se týče příběhu, oproštěného od všech těch vědeckých vsuvek, připomíná mi spíše fanfikci. Všechno je rychle a hned, na nic se nemusí vykládat přílišné množství práce. O změnách v chování a povahách postav raketovou rychlostí ani nemluvě.
U některých pasáží jsem se doslova ošívala a několikrát jsem se musela podívat, abych si ověřila, kolik vůbec autorce je.
Vztah hlavních postav mi nepřišel věřitelný. Na to jak neustále mluvili o lásce i jak si ji "dokazovali", prostě to nevypadalo opravdově.
Jak se na to teď dívám trochu s odstupem, začínám si uvědomovat, že ani samotné hlavní postavy mi příliš nesedli. Není na nich nic, s čím by se čtenář sám pokusil nějak ztotožnit.
Ke konci mě Dianino chování začínalo lehce rozčilovat. Na to, že se má jednat o dospělou ženu s doktorátem mi občas spíše připomínala zamilovanou puberťačku, která se neohlíží na nic a na nikoho. A Matthew byl většinu času buď naštvaný nebo ze sebe chrlil jednu historickou poznámku za druhou.
Možná kdyby se autorka věnovala víc ději než zdlouhavým popisům dopadlo by to lépe.
Docela zklamání.

katallinka
katallinka
25.03.2020 4 z 5

Prvních 150 stran bylo pro mne naprostým utrpením a četla jsem je tak půl roku. A pak se najednou vše změnilo a dostala jsem nádherný, skvěle propracovaný příběh. Hlavní postavy jsem si zamilovala a nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Co nejdříve se pustím do dalšího dílo nemůžu se opět dočkat světa upírů, čarodějnic a démonů v historických souvislostech. V této knize se propojují moje oblíbené knižní žánry romantika-fantasy-historie.

Michelle22B
Michelle22B
14.03.2020

Knihu jsem přečetla během nekolika dnů, kromě příběhu mě zaujaly vědecká a historická fakta který knize dávají něco navíc. Těším se na další díl.

majdalenka6756
majdalenka6756
02.03.2020 5 z 5

Kniha byla úžasná ❤️ zhltla jsem ji během tří dnů

Ishir
Ishir
25.02.2020 5 z 5

Kniha byla zajímavá. Těším se na další díl.

Roux
Roux
11.02.2020 2 z 5

Zdlouhavé, místy až nudné. Jsem lehce zklamaná a neustále přemýšlím jestli mi za to stojí druhý díl.

Fifth Element
Fifth Element
07.02.2020 5 z 5

Tak trochu jsem přemýšlela, jestli Deborah vykradla Stephenii anebo to bylo naopak, ale i přesto, že příběh a postavy jsou v jistých ohledech totožné, kromě jmen, kniha se mi líbila a dobře se i četla. Takze za mě ano :)

upíři láska magie čarodějnice démoni zfilmováno – TV seriál

Deborah Harkness