Čas čarodějnic

Čas čarodějnic https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92462/bmid_cas-carodejnic-cas-carodejnic-lxD-92462.jpg 4 1270 290

Historička a čarodějnice Diana Bishopová celý svůj život odmítala své nadpřirozené nadání. Očarovaný alchymistický rukopis však do jejího života vnese nevítaný příval magie a najednou se o ni zajímají nejen čarodějnice, ale i démoni a upíři. Záhy se po Dianině boku objeví i záhadný Matthew Clairmont, vědec, válečník a upír. Přestože mezi bytostmi panuje staleté nepřátelství, Diana a Matthew se jen s obtížemi brání vzájemné mrazivé přitažlivosti.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Fantasy

Vydáno: , Knižní klub

A Discovery of Witches , 2011

Salvatoreanne
Salvatoreanne
14.12.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem si opravdu zamilovala. Miluju smysl pro detaily který spisovatelka používá, které jsou zejména viditelné v druhém díle. Začátek knihy ma pomalý rozjezt, ale potom se to rozjede na plné pecky. Musím teda říct že se těším na druhou serii seriálu. Jsem jak na jehlacha čekám.

tinka1974
tinka1974
12.12.2020 5 z 5

Tak tohle byla také náhoda. Hledala jsem dárek k Vánocům a blikla na mě tato obálka. Herce znám, tak vyhrál seriál. Nicméně se mi to tak zalíbilo, že jsem si sehnala i knižní verzi. A byla jsem ráda. Bylo to pro mě čtení před spaním a líbilo se mi. Až z textu jsem pochopila, co bylo ve filmu jen naznačeno. Našla jsem nový žánr. Na nějakou dobu budou upíři a čarodějnice moji nový společníci. Už mám rozečtený druhý díl, tentokrát jsem v minulosti. Za mě plný počet hvězdiček.

marta14
marta14
19.11.2020 4 z 5

Dávám 4,5* , seriál je nečekaně ještě lepší.

Iva9
Iva9
15.11.2020 4 z 5

Na knihu nebo spíš seriál jsem narazila náhodou.. po shlédnutí seriálu jsem byla nadšená a tak jsem si hned vyhledala knihu a opravu se mi líbila. Ráda čtu knihy které byli inspiraci pro seriál nebo film..

jarmuk
jarmuk
08.11.2020 4 z 5

Upír s čarodějkou se zamilují, démon co je teplej, tety lesby. Trochu mě to vystrašilo, ale po úvodní smršti se to mění v dobrý a napínavý čtení.

stgeorge
stgeorge
08.11.2020 5 z 5

Tak trochu se stydím přidat tento komentář, protože bych řekl, že kniha je spíše cílena na čtenářky nežli na čtenáře. Jinak kniha i celá série mi přišly zajímavé a v mnoha ohledech i nápadité. Dokonce i cestování časem není plné nesmyslů a do knih dobře zapadá. Podle první knihy byl natočen i TV seriál. Ten poměrně věrně knihu kopíruje, ale herci a jejich výkony nepatří mezi ohromující.

behunka
behunka
12.10.2020 1 z 5

Je to už pěkně dlouho co jsem knihu četla. Pamatuji, že to bylo rychločtení....některé pasáže byly otřesné a tak jsem přeskakovala. Po shlédnutí seriálu / ten byl krásný, byla jsem nadšena/ jsem jí chtěla dát druhou šanci, ale to prostě nejde. Zcela výjimečně musím přiznat, že seriál je o hóódně lepší......

Nerissa
Nerissa
29.09.2020 2 z 5

Měla jsem velký problém to dočíst. V podstatě žádný děj, hlavní hrdinka je buď protivná nebo se jí podlamují kolena, omdlévá nebo je protivná. Další díly číst nebudu.

marcus0379
marcus0379
28.09.2020 1 z 5

mně se to nelíbilo

katasokolov
katasokolov
27.09.2020 5 z 5

Tohle je další skvělá série, která mě bavila až do konce!! Kdo by se na chvíli nechtěl ztratit ve světě démonů, čarodějek a upírů !! Bože, jak já se těším na leden 2021 a na druhou řadu seriálu!! It begins with absence and desire. It begins with blood and fear. It begins with a discovery of witches. / Once the world was full of wonders, but it belongs to humans now. We creatures have all but disappeared. Deamons, vampires and witches hiding in plain sight, ill at ease, even with each other./ But in every ending there is a new beginning.

ludek.n
ludek.n
18.09.2020 3 z 5

Deborah Harknessová zabydlila svůj svět čtyřmi rozdílnými rasami - lidmi, upíry, čarodějnicemi a démony. V popředí jejího zájmu jsou pak především vztahy mezi nimi, ať už pozitivní - milostné, nebo ty z opačného konce spektra - nepřející a vražedné. Oboje dávkuje pevnou rukou, střízlivě, věcně a vyváženě. Žádné skluzy k sladkobolné cukrkandlové love story, ani k schizofrennímu psychothrilleru. Balancování na hraně se autorce daří tak dobře, že dokáže čtenáře bez problémů vtáhnout do příběhu. Byť by neškodily nějaké ty střihačské nůžky, odstraňující místy přebytečný balast a zahušťující dějovou linku, není to zase až taková darda, aby člověk autorčině bohaté obrazotvornosti nepodlehl. Harknessová vypráví svůj příběh čarodějnice Diany Bishopové s takovým zaujetím a nadšením, že jí odpustíte i otevřený konec a nezbytnost pokračovat s další knihou. Je to zajímavé, příjemné, oddechové čtení o konfliktu nadpřirozených bytostí, které nicméně mají podobné city jako obyčejní lidé.

tessa.mik
tessa.mik
13.09.2020 2 z 5

Málokdy se mi stane, že seriál se mi líbí víc než kniha. Nemůžu si pomoct, ale bylo to takové utahané, charaktery hlavních postav byly občas na facku.

Jass
Jass
12.09.2020 3 z 5

Moc nevím, co k téhle knize napsat... Vážně mě bavilo ji číst, plusové body za vědecké prostředí, pro které mám slabost. Nicméně... mi přišlo, že kniha tak úplně nevyužila svůj plný potenciál. Přišlo mi, že autorka si v některých oblastech měla udělat obsáhlejší výzkum, Diana sice je blázen do historie a autorka se snaží o různé historické narážky, humor a tak, nicméně... myslím si, že na odbornici Dianina kalibru je to pořád docela slabota... (to neznamená, že jsem neocenila to, co jsem dostala) Stejný problém mám s Mathewovou údajnou obsesí vínem, autorka sice hází nějaká jména, ale nemám pocit, že by vážně rozuměla tomu, o čem mluví... Sama nejsem expert, ale něco málo vím, Matthew neustále komentuje po jakém ovoci atd. víno chutná, ale důležitý je také typ půdy na kterém víno vyrůstá, obsah kyselinky, způsob zpracování, kupříkladu by mohl cítit typ dřeva sudu, ve kterém bylo víno nějakou dobu, ale místo toho si vybaví přesné místo, kde rostly ostružiny, po kterých víno chutná, ale které v něm nejsou? (Omlouvám, pokud se pletu... poučte mě...) Zkrátka a dobře, pokud chcete někoho prodat jako odborníka, nestačí vám znalosti hrubých základů, případně se dá taky s nějakým odborníkem konzultovat, že ano... Možná se v tom zbytečně rýpu, ale pokud strávíte takových stránek popisem vína a historickými diskusemi, měli byste to udělat pořádně...
Jinak... skutečně je to taková promyšlenější verze Stmívání, což se mi líbilo... odstranilo to některé nesmyslnosti a problematičnost. Matthew není stoprocentně pozitivní postava a to se mi líbilo, nicméně... musím říct, že "alfa chování" už začínám být v knihách docela háklivá. Proč? Proč to tak zbytečně hrotit... No nic, zmíněná scéna s antikoncepcí... No, hormonální antikoncepce je svinstvo, takže jsem předem zaujatá, ale... nepřijde mi to úplně v pohodě.
Rodinné vztahy a humor si mě nicméně získaly - milovala jsem Marcuse v seriálu (abych byla naprosto fér, za to pravděpodobně všechny zásluhy zasluhuje seriál Halcyon, kde hraje tento herec naprosto perfektní roli, i když byl po první řadě zrušen, stejně moc doporučuju, děj je v podstatě uzavřený) a miluju ho i teď (i když pravděpodobnost, že si ho někdy budu představovat jako blonďáka je nulová...). Jinak seriál a kniha jsou podle mě na dost srovnatelné úrovni, seriál zvládnul některé věci trochu uhladit, seriálový Matthew je o něco sympatičtější, nicméně místy zase přidal zbytečné drama a závěr první série byl zbytečně... no, jestli jste to viděli, tak víte a jestli ne, tak asi vědět nechcete....
Celkově mi kniha dala to, co jsem chtěla, trochu mě mrzí promrhaný potenciál, ale co už... celkově dobrá oddechovka.

Kniholenka9
Kniholenka9
02.09.2020 4 z 5

Pěkná oddechová kniha, ale po tolika kladných recenzích jsem čekala o trochu víc.

JessieEx
JessieEx
28.08.2020 4 z 5

3,5*
Tak tuhle jsem četla dva měsíce! Od počátečního nadšení to šlo z kopce, bohužel ale šnečím tempem. Moc mě zaujala a nadchla atmosféra knížky, knihovna plná starých rukopisů, Oxford. Diana mi byla zpočátku velmi sympatická. Jenže brzy se na scéně objevil upír Matthew. V této knize jsem si potvrdila, že číst o upírech, mě narozdíl od čarodějnic nebaví. Pokaždé jsou vylíčení jako alfasamci ve stylu Ch. Graye a z toho já mám osypky... (Mimochodem, stejně jako Christian i Matthew sehnal a koupil své milé antikoncepci, což je úplně nejvíc blé a vrchol manipulace :D) Matthew je zvyklý, aby bylo všechno po jeho, je nechutně bohatý, dominantní, panovačný, sebevědomý až domýšlivý a chce mít všechno pod kontrolou. A nejhorší na tom je, že jsem mu ani tu jeho lásku k Dianě nevěřila. Na mě jeho náklonnost k Dianě působila spíš jako touha vlastnit a ovládat. Co jsem v knížce mimo jiné fakt hodně nepobrala (asi SPOILER): Když Diana mluvila o Matthewove upířím synovi jako "náš syn". A když začala pít bylinky, které by ji "zbavily" nechtěného těhotenství a pak si lehla k Matthewovi do postele a když ji objal, pomyslela si, že je to jakoby chtěl chránit jejich nenarozené děti... (pardon ale wtf?!) KONEC SPOILERU
Celkově mi přišlo, že Diana moc chytrosti nepobrala. V celé knize se řeší stále dokola tyto věci: zakázaná láska Diany a Matthewa, s tím související čarodějnice vs. upíři, Matthewova minulost a to, jak si Diana nedokáže poradit se svými schopnostmi. Naštěstí se konec zase trochu rozjel, tou dobou už jsem ale knížku vůbec nebrala vážně... Škoda, našlápnuto měla skvěle. Další díly si raději dopřeju už jen ve formě seriálu. Nedokážu si představit, že se zase prokousávám podobnou bichlí s neskutečně dlouhými kapitolami a skvělým námětem, který byl ubit zpracováním. Jo a překladatelka by si měla ujasnit, zda v 5.pádu bude Mathewovo jméno skloňovat, nebo ne (Matthew/Matthewe), střídala to, jak ji zrovna napadlo...

MayaBu
MayaBu
27.08.2020 3 z 5

Mno, ještě v polovině jsem si říkala, jak slibná oddechovka to je, ale po dočtění si už úplně nejsem jistá.

V první řadě to je romantika s prvky fantasy, nikoliv obráceně (což čtu častěji). Upřímně příběhy s upíry nevyhledávám a u tohoto jsem se ke konci nemohla zbavit dojmu, že čtu jakousi drsnější a drobet promyšlenější verzi Stmívání pro dospělé... Některé postavy (dívám se hlavně na tebe, Matthewe) mají tendenci postrádat ve svém chování a rozhodnutích logiku nebo svou povahu měnit pomalu odstavec od odstavce. Přidejme k tomu ještě neustálé (až zbytečné) odhalování nových a nových informací o tom, jak mimořádná a vyvolená je hlavní hrdinka... Uznávám ale, že se jakmile jsem si zvykla na autorčin styl, četlo se to dobře a v hlavních rolích příběhu vidím vědce ráda. Nemám tušení, jestli půjdu i do druhého dílu, ale určitě se chystám na seriál (už proto, že herecké obsazení vypadá slibně).

lucye007
lucye007
03.08.2020 5 z 5

Trošku mě mrzí, že už neseženete knížky v původních přebalech, protože ty seriálové se mi moc nelíbí. Každopádně to nic nemění na mém názoru. Knížka byla neuvěřitelná. Byla čtivá, měla spád. Sice má přes 620 stránek, ale na každé se něco děje. Je hrozně těžké napsat takhle dlouhou knížku, aby se u ní čtenář nenudil, ale spisovatelce se to povedlo a není to naposled, co jsem jí četla. Už jsem se vrhla na druhý díl, který zatím vypadá slabší, ale uvidíme.

Alethea_k
Alethea_k
14.07.2020 5 z 5

Mám stejný názor jako ostatní. Zpočátku je obtížné přijmout autorčin styl psaní, do čtení jsem se trošku nutila, jelikož nemám ráda popisné pasáže. Ovšem od poloviny knihy je to dle mého jízda, ani ne tak po dějové stránce, jako spíš po té emoční. Nechápu, jak celá zápletka/příběh autorku napadly. První a druhý díl čtu již podruhé a snad se tentokrát také dozvím, jak to celé dopadne. Jsem ráda, že jsem se k sérii vrátila. Opravdu za to stojí, stejně jako seriál.

Dearbooklife
Dearbooklife
12.07.2020 4 z 5

ze začátku bylo docela těžké se začíst. knížka mi tu ležela a nechtělo se mi číst dál. jakmile ale do děje plně vstoupil Matthew, četlo se to samo. přišlo mi, že s ním ta knížka začala být zajímavá, čtivá a plná akce. jsem ráda, že jsem knížce dala nakonec šanci :D

Ms.Floyd
Ms.Floyd
04.07.2020 4 z 5

Přidávám se ke Cress - i já jsem se dostala k Času čarodějnic díky stejnojmennému seriálu a tedy hlavně díky představiteli Matthewa :) Nutno podotknout, že seriál se opravdu vydařil a musím říct, že se snaží zůstat co nejvěrnější knižní předloze. Ano, v seriálu jsou odchylky od knížky, ale myslím, že k nim bylo přistoupeno citlivě a hlavně tak, aby šel ten seriál vůbec natočit. Ono totiž, co si budeme povídat, Čas čarodějnic je dlouhá a ze začátku hodně rozvláčná knížka, co je za mě jedna hvězda mínus. Opravdu některé pasáže mohly být kratší, případně vypuštěny. První čtvrt až polovina knihy má takový pomalejší rozjezd, kdy vás to občas může nutit přeskakovat pasáže. Ve druhé polovině máte problém se od knihy odlepit, protože vás to neustále nutí jít dál a dál, abyste se dozvěděli, jak to teda dopadne :D Za mě tedy druhá polovina knihy naprostá pecka.
Hlavní postavy jsou výborné. Diana je sice na můj vkus taková trošku nevyzpytatelná a Matthew zase "lehký" neurotik (oproti jeho ztvárnění v seriálu, ale třebas se tam ještě projeví), ale i tak jsem si je oba zamilovala a stejně tak i ostatní upírské (Ysabeau), démonské (Hamish) i čarodějnické (Sarah) postavy.
Myslím, že milovníci fantasy neudělají s touhle knížkou, a troufám si říct i sérií, chybu :)
Doporučuji všem a já se jdu vrhnout na druhý díl.

upíři láska magie čarodějnice démoni zfilmováno – TV seriál

Deborah Harkness