Čas čarodějnic

Čas čarodějnic https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92462/bmid_cas-carodejnic-cas-carodejnic-lxD-92462.jpg 4 1274 290

Historička a čarodějnice Diana Bishopová celý svůj život odmítala své nadpřirozené nadání. Očarovaný alchymistický rukopis však do jejího života vnese nevítaný příval magie a najednou se o ni zajímají nejen čarodějnice, ale i démoni a upíři. Záhy se po Dianině boku objeví i záhadný Matthew Clairmont, vědec, válečník a upír. Přestože mezi bytostmi panuje staleté nepřátelství, Diana a Matthew se jen s obtížemi brání vzájemné mrazivé přitažlivosti.... celý text

Literatura světová Pro ženy Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

A Discovery of Witches , 2011

eliska3098
05.02.2017 4 z 5

zajímavé, jak se zde názory liší. Mě kniha velmi zaujala, patří k jedněm, které jsem musela číst až do únavy očí a těšila jsem se na další a další stránky. Ano, je zde prostě mnoho popisování běžných situací,ale popisování takové, které mě rozhodně neunavilo a neotravovalo ( a to jsem už zažila u spousty knih a je to pěkná otrava). Líbí se mi jak je zde propojována magie s láskou a historií. Jediné, co bych mohla vytknout je to, že některé pasáže jsou až moc odbyté a to i v pokračování. V momentě nabre nějaká pasáž rychlejší tempo a ve vteřině je po všem a člověk si řekne, tak co se tam krucinál vlatně stalo? Ke konci knihy je děj a napětí už více rozvinuté a lépe popisované. Jinak jsem knihu zhltla jako nic, pro mě je báječně čtivá.

kubakubikula
03.02.2017 5 z 5

skvela kniha, kdyz uz jsem se blizila ke konci, tak jsem si porad rikala, ze to prece nemuze tak rychle skoncit...nejak jsem si nevsimla, ze je to trilogie :-)

Halka2
13.12.2016 5 z 5

Úžasná kniha. Úžasné fantasy ale i zároveň i kus historie, která je v knize nenásilně nastíněna. Čtení této knihy mě donutilo se vracet i k dílům , které jsem kdysi četla např. (William Blake - Tygr) , oživit si život a dílo Christophera Marlowa .....
Kniha s romantikou, ale také filosofií a politikou. Už se těším na další díl.

Janet11
03.12.2016 2 z 5

Jedna hvězda za obálku, kterou jsem se bohužel nechala zlákat, druhá za oddechovou fantasy tématiku, kterou mám normálně ráda, ale v tomhle podání jsem to bohužel nezvládla. Kniha je hrozně rozvleklá, přičemž v polovině se nic neděje, dozvíme se, co má Diana v šatníku a Matthew ve vinném sklepě. Od poloviny jsem přeskakovala a někdy okolo strany 400 vzdala úplně...

RiverSong
21.10.2016 5 z 5

Velmi hezká knížka. Nic náročného, jen takové oddechové, romantické fantasy, ale žádná nuda, děj jde hezky kupředu, jsou zde i ne zcela očekávané zvraty. Rozhodně není tak předvídatelná, jak by se dalo od tohoto tématu očekávat. Snad jen to cestování časem ke konci knihy mi přišlo až příliš jednoduché a naivní. Jinak jsem sama sebe musela hodně přemlouvat, abych knihu odložila a šla dělat nějakou prospěšnější činnost. :) Vrhám se na další díl.

Bettyx
04.10.2016 1 z 5

Bože to je švár !!! Stmívání pro dospělé, akorát napsané ještě nudnějším tempem :( Hrdinka je nudná, dělá nudné věci a nudně mluví... pokusy o smysl pro humor zoufalé a při popisování vín jsem měla chuť hodit knihu z okna....ve 3/4 knihy jsem to už vážně vzdala...

P.S. Slyšel někdy autor o korekci chyb ???!!!!!

kacaaba
14.09.2016 5 z 5

Knihu jsem četla už podruhé a pořád se mi moc líbí. Je pravda, že je tam pár nudných pasáží, ale když se něco děje, stojí to za to.

gabriela5443
16.06.2016

Všechny tři knihy jsem přečtla jedním dechem. Může někdo doporučit něco podobného? Děkuji předem.

Tea11
13.06.2016 4 z 5

Skvělá knížka! Prostě nemám slov.
Hodně mi připomněla Stmívání od Stephenie Meyer.
Jen bych do příběhu dala víc děje. Člověk čeká až se začne dít něco pořádného a pak konec knížky. Snad druhý díl bude ještě lepší :)

jukanek
31.05.2016 5 z 5

Tahle knizka me naprosto uchvatila, nemohla jsem se odtrhnout. Nadprirozeny svet je tady uzasne popsany a zakomponovany do toho realneho. Romantika, zahada, dobrodruzstvi = cetlo se to samo :-)

Metapt
18.05.2016 5 z 5

Většinou nečtu ani upíry, ani moc fantasy, ale když byl 1. máj, tak jsem si dala ke čtení něco s čarodějnicí. A chytila jsem se, četlo se to samo. Je to dobrodružné, zamilované, drsné i záhadné. Pro relaxaci skvělé.

Somnia
11.05.2016 1 z 5

Možná jsem tomu nedala dost času ale opravdu mě knížka nebavila a to takovým způsobem že jsem ji nedočetla což obvykle nedělám.Dost jsem od ní očekávala ale zklamání které se dostavilo rozhodně ne .

lharka13
07.03.2016 5 z 5

Skvělý originální příběh, rychle se rozvíjející děj, sympatické dobře vykreslené postavy a gradující napětí to vše je čas čarodějnic. Když Diana najde v knihovně starý rukopis, její život se od základu změní, neví kdo je přítel, kdo nepřítel, neví kdo je ona sama, spoutaná magiie se uvolňuje s každou další stránkou a nenechá Vás vydechnout dříve než na samotném konci knížky.

Nika7
21.02.2016 5 z 5

Na knížku jsem narazila úplně náhodou čtu spíše detektivky, ale podle recenzi jsem si ji nakonec koupila.Precetla jsem ji jedním dechem.Je to jedna z knížek,kterou si přečtu určitě znovu.Ted me čekají dalsi dva díly a uz se na ne těším.Moc hezky napsané

Hoshi
16.01.2016 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších a jedna z těch, které si přednostně získala mé srdce. Miluji tento příběh a velmi ráda se k němu vracím a stále nacházím nové a nové drobnosti, které mi celou knihu ještě zpestřují :)

spojka
14.01.2016 1 z 5

Tato kniha je tak špatná, že ta jedna hvězdička v hodnocení se pohybuje na hraně s odpadem.

Děj téměř poloviny knihy: žádný.
Kniha je prostě popis rutinních činností hlavní hrdinky Diany.
Diana spí.
Diana jí.
Diana pije.
Diana cvičí.
Diana čte v knihovně.
Vyvrcholení: Dianě někdo pošle fotku, Diana se poblije a prchá s přítelem do Francie.
Ve Francii Diana spí, jí, pije, cvičí, čte a chce mít sex. Možná se zase poblije a uteče zpátky do Anglie, jenže mě už je to fakt jedno, knihu jsem nedočetla.

Budu pokračovat ve čtení? Ne, děkuji.
Děj (ale hlavně ty dialogy) je ohraný, stupidní, nekonzistentní. Myšlenkové pochody postav (ať už jsou to akademičtí pracovníci prestižní univerzity = Diana, nebo xxx století stará stvoření = Matthew), stejně jako jejich činy odpovídají teenagerům tak ve věku 13 - 15 let. Hlavní postavy Diana a Matthew jsou vyjevení a nechápaví snad úplně ze všeho.

Autorka se zoufale a násilně snažila vytvořit fantasy svět, který na papíře bohužel vůbec nefunguje, rozpadá se tíhou nelogičnosti a nepropracovanosti, takže jediné, co tam zbylo, je neuvěřitelně slabá červená knihovna s prvky fantasy přetékající neoriginalitou a všelijakými možnými druhy klišé.

hats
11.01.2016 4 z 5

Moje ohodnotenie patrí slovenskému vydaniu.

Aggie.
09.01.2016 5 z 5

Nejdřív mě zarazil starší věk hlavní hrdinky (než je v tomhle typu knih běžné), ale čím dál jsem se v knize posunovala, tím víc jsem si uvědomovala, jak je to vlastně fajn.

lucka8081
08.12.2015 5 z 5

Úžasné fantasy!

Knihoslapek
30.11.2015 5 z 5

Jsem strašně rád, že jsem na Čas čarodějnic narazil. Knížka mě pohltila krásným fantasy světem, který je ale vlastně obyčejný, blízký nám ostatním.

upíři láska magie čarodějnice démoni zfilmováno – TV seriál

Deborah Harkness