Čas čarodějnic

Čas čarodějnic https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396778/bmid_cas-carodejnic-Uzs-396778.jpg 4 1274 290

Historička a čarodějnice Diana Bishopová celý svůj život odmítala své nadpřirozené nadání. Očarovaný alchymistický rukopis však do jejího života vnese nevítaný příval magie a najednou se o ni zajímají nejen čarodějnice, ale i démoni a upíři. Záhy se po Dianině boku objeví i záhadný Matthew Clairmont, vědec, válečník a upír. Přestože mezi bytostmi panuje staleté nepřátelství, Diana a Matthew se jen s obtížemi brání vzájemné mrazivé přitažlivosti.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Fantasy

Vydáno: , Laser-books (Laser)

A Discovery of Witches , 2011

sweeney
16.10.2021 2 z 5

Tak nějak nevím, jak knihu ohodnotit. K příběhu jsem se dostala prostřednictvím filmového zpracování, které, ačkoli nejsem velký fanda tohoto žánru, se mi líbilo. Ke knize jsem tedy přistupovala s jistým očekáváním, které se bohužel ale nenaplnilo. Nějak mi tam něco chybělo, dočetla jsem bohužel s velkým sebezapřením..

maryzka
05.10.2021 3 z 5

Pravdou je, že mě tento žánr moc nepřitahuje , ale po seriálu, který jsem zahlédla na internetu jsem prostě neodolala a tuto trilogii i pokračování jedné knihy jsem si koupila. A bylo to moc pěkné, romantické, především se člověk zasmál tomu jak láska člověka změní.

roso.mak
14.09.2021 1 z 5

Nedočteno. Takova to byla nuda.

Autorka neustále ztrácí čtenářův čas tím, jak popisuje naprosto všední věci dne. Jasně, že se hrdinove musí převlékat, jíst, pít a kadit (posledni řečené naštěstí autorka nepoužila), ale když to neovlivnuje děj knihy, fakt nás tím musí oblažovat?

Asi tam nekde bylo i to, co vlastne mělo byt dějem knihy. Tipovala bych to na nějaké tajemství, boj se zlounama, trochu romantiky a hledání čarodějných schopností, ale já to hledat nebudu.

johana3160
31.08.2021 4 z 5

Nebylo to spatne, ale jelikoz jsem ke knize prisla pres serial nebylo to uplne ono. Zacatek malicko kostebatejsi, pak cast ktera me nutila se skoro furt usmivat (no jo bylo to preslazene) a pak se nejak prokousat na konec (nebyla nalada). V serial se celkem drzi knihy, ale v knize je vse mnohem pochopitelnejsi a srozumitelnejsi, proc jak kdo jedna a podobne. Zvazovala jsem 3-4*, myslim ze si zaslouzi 4, jen ja na to nemela zrovna naladu.

vikimi
24.08.2021 4 z 5

Pěkná knížka, některé pasáže jsem ale přeskakovala. Mám ráda sladké příběhy, někdy občas moc sladké i na mě. Před čtením jsem viděla seriál, takže jsem hrdiny vnímala jako seriálové postavy a knihu si mox užila. Doporučuji :) a těším se na další díl!

Paja11.11
14.08.2021 5 z 5

Z prvních cca 50 stran jsem byla rozpačitá, přemýšlela jsem, jestli knihu vůbec číst a raději ji neodložit, jelikož mě nebavila. Jsem ale velice ráda, že se to nestalo. Najednou jsem knihu hltala a nechtěla jsem ji dát z rukou.
Musím říct, že jsem si zamilovala Matthewa a jeho chování k Dianě a celkově kniha byla napínavá, čtivá a objevovaly se v ní zvraty, které člověk nečeká. Rozhodně si přečtu další díl.

Charley
13.08.2021 4 z 5

Knihu jsem měla koupenou už spoustu let, ale nějak jsem se k ní nedostala. Teď díky seriálu jsem si řekla, že dřív než uvidím příběh v TV, tak si to přečtu a světe div se, čtení mě opravdu bavilo.
Děj pěkně utíkal a hlavní postavy jsou podle mě sympaticky napsané, takže rozhodně nebudu váhat a jen co se mi dostane do rukou druhý díl, tak si ho přečtu.

RadimWiniarski
08.07.2021 4 z 5

Jako i jiní lidé přede mnou jsem se ke knize dostal přes velice povedenou seriálovou adaptaci, která docela dobře balancuje na hraně mezi fantasy pohádkou a temným dramatem, které je plné intrik. Zajímalo mě tedy, jestli se mi zalíbí i knižní předloha a pomůže mi třeba vychytat i nějaké nejasnosti a otázky, které jsem si pokládal při sledování seriálu.
Zkraje je potřeba hned říct, že kniha opravdu netlačí na plyn. Detailně popisuje každý charakter (a že jich není málo) + se snaží ke každému doplnit nějaké backstory, abychom se do dané osoby lépe vcítili a pochopili její motivaci a jednání. Tyto postavy jsou veskrze sympatické a není zde žádný otravný charakter, který by Vám vyloženě ničil požitek ze čtení. Paradoxně největší otazník tak pro mě bylo ústřední duo postav. Matthew po celou dobu čtení působil jako přehnaně ochranářský typ, díky kterému se prostě nejde ubránit lehčímu přirovnání k Edwardovi ze Stmívání. Kromě toho on sám pak působí jako dominant a Diana jako submisiv, který si vše nechá líbit a kompletně se rozkazům dominanta podvoluje. Na toto chování si člověk nakonec postupným čtením zvládne navyknout, ale rozhodně nejde říct, že by díky tomu ústřední dvojice získala plusové body navíc.
Stejně jak ve zmíněném Stmívání, tak i zde si romantická linka krade většinu prostoru pro sebe. Sem tam sice přijde jisté koření ve formě něčeho poněkud akčnějšího, případně něčeho co se blíží poctivě vyhlížejícímu fantasy. Toho je však v prvním dílu jako šafránu, a tak nezbývá než doufat, že další díl knihy poměr sil alespoň trochu vyrovná a nepromrhá potenciál tohoto světa tím, že všechno vsadí na kartu romantiky. Obzvlášť démoni jako takoví jsou totiž velice zajímavé charaktery a zde se o nich a jejich schopnostech prakticky nic nedozvíme.
Závěrečná část už se namísto nějaké gradace soustředí hlavně na přípravu půdy pro druhý díl, z čehož samozřejmě vyplývá, že pokud má rád někdo uzavřené konce, tak zde asi bude lehce zklamán. Kniha totiž zvládá uzavřít jen některá menší vrátka. Ty větší nechává kompletně otevřená, přičemž k nim přihazuje spoustu potenciálních možností, jakým směrem děj vést.
Je cítit, že kniha je psána ženskou rukou a díky upřednostnění romantiky bude cílit primárně na ženské publikum. To dostane zajímavý romantický příběh o milencích, kterým současný svět nepřeje. Svět, který se ale paní spisovatelce povedlo vytvořit je natolik zajímavý a široký, že dokáže zaujmout i mužskou část čtenářů. Za mě tedy určitě víc, než solidní rozjezd a v budoucnu se snad dostanu i ke druhému dílu. 75%

Ella161
05.07.2021 4 z 5

Přiznávám, že nejdříve jsem viděla první sérii seriálu. Vůbec jsem netušila, že je natočený podle knih. Takže jakmile jsem se to dozvěděla, koupila jsem si knihy a seriál jsem nechala seriálem. A bylo to nejlepší rozhodnutí, které jsem mohla udělat. Ne, že by byl špatný, ale kniha je přeci jen lepší. Je v ní více informací, podrobností a detailů. Jsou v ní situace, které v seriálu nebyly, ale tak je to vždycky.

Nejdříve jsem měla menší problém se začíst. Musela jsem si zvykat na autorčin styl psaní. Hlavně na to, jak tam všechno popisuje do nejmenších detailů a jak zakombinovala složité názvy z historie nebo nějaký poznatek o lidském těle či vlcích. Moc jsem tomu nerozuměla a vlastně mě ani nějak nenadchlo o tom číst, ale nebylo to nic hrozného. Historie mě sice zajímá, ale rukopisy a podobné věci? Hm… to jde mimo mě. Také mě celkem štvalo, že kapitoly jsou dlouhé. Ale to jsou jen drobné výtky, které se dají snadno přehlédnout.

Každopádně děj byl fajn. Miluji zakázanou lásku a líbilo se mi, jak postupně k sobě něco začínají cítit. Ačkoliv je to celkem nepraktické. Čarodějnice a upír? Hm. Ale o to více jsem se do knihy zamilovala. Postavy byly super. Oblíbila jsem si je, i když u Diany mi pár věcí vadilo, ale zvykla jsem si na to. Takže pokud máte rádi svět čarodějnic, upírů a démonů, tahle kniha je přesně pro Vás. Moc doporučuji a já se nemohu dočkat, až si přečtu druhý díl.

Luigi1
23.06.2021 5 z 5

Tak to se mi líbilo jak Diana Boshopová dlouho odolávala skrývat své nadpřirozené schopnosti a nadání,ale okolnosti jí přece donutily používat tento dar.

protokol
23.06.2021 odpad!

HROZNÉEEEEEEE.
tešil som sa na skvelú knihu a dostal som presladený ulízaný nudný žvást. toto dielo je určené pwe kockaté znudené a vcelku jedno čo čútajúce osoby . je to presladená omáčka jednej profesorke zamiloovanej do pretepleného upíra no hrozné

lokonla
21.06.2021 5 z 5

Do trilogie jsem se dala po tom, co jsem už viděla obě dvě série seriálu. A musím říct, že mě to rozhodně nezklamalo. Líbí se mi strašně jak seriál tak kniha, každé má něco ale oboje je skvělé. Kniha je skvěle napsaná, už od první strany jsem se od toho nemohla odtrhnout, stejně jako od seriálu.
Moc doporučuji

evineckY
01.06.2021 5 z 5

Jelikož jsem knihu četla hodně dávno, teď jsem shlédla k ní první sérií o 8 dílech a musím říct, že je perfektní natočená. Sice se až tak úplně neshodují, ale moooc se mi líbí.

Vendy1993
28.05.2021 5 z 5

narovinu a dobrovolně přiznávám, že ke knížkám jsem si ,,čichla" až když jsem viděla první sérii seriálu....a je taky pravda, že ty knížky jsem přelouskla velmi rychle, protože to bylo velmi poutavé čtení a jelikož už spoustu postav mělo svoje tváře ;) tak se to četlo opravdu velmi dobře ;) miluju fantasy ;)

sharina
25.05.2021 4 z 5

Popadl mě hon na fantasy knihy, tudíž bylo jasné, že se k této knize - respektive sérii, protože nikdy nečtu jen jeden díl - dříve či později dostanu. Opravdu jsem překvapená, jak postavy tolikrát omílané dokážou autoři vytvořit zase trochu jinak. Což je tady opravdu zachyceno velmi dobře. Fantasy svět vytvořen touto autorkou je mi velice sympatický. Navíc Matthew, no kterou ženu by takovýhle upír neuchvátil, to je nepopiratelný fakt. Kniha je čtivá, přečetla jsem ji velice rychle, ale... občas mi přišlo, že se ztratila jedna dvě věty nebo se z ničeho nic najednou jelo zase na jiné místo, trochu to zamrzelo. Tohle bych ještě pochopila. Větší problém pro mě byla hlavní hrdinka, nejsem si jistá přesně proč. V některých částech na mě působila špatně a nesympaticky. Upřímně mi víc přirostla k srdci Ysabeau, aspoň v tomto díle, jsem sama zvědavá, jestli v pokračováních názor změním.

Tejeja
17.05.2021 5 z 5

Tak tahle kniha mě bavila od začátku až do konce, a už teď se nemůžu dočkat na další díl. Velmi hezky zpracovaná fantasy a k tomu milostný příběh, co víc si přát. Doporučuji všem, kteří chtějí pohodové čtení, kterému nechybí trocha napětí.

Calla2002
13.05.2021 4 z 5

Ze začátku jsem se trochu nudila, pár prvních kapitol jsem přemýšlela, jestli nemám knihu odložit. Ale zvládla jsem to a nelituju. Dlouho jsem tuhle sérii odkládala a byla to škoda. Příběh je poutavý a mně se líbí, včetně postav v něm. Chvílema jsem vrtěla hlavou, ale jinak je to fajn. Nebyl to ale ten typ příběhu, ze kterého je člověk nadšenej a napjatej, autorka dokáže psát neuvěřitelně čtivě, ale další díl si přečtu proto, že mě to zajímá, ne proto, že bych se do příběhu zamilovala a potřebovala další díl, abych ukojila nějaké napětí, nebo potřebu, jako je to u některých jiných sérií. Na pět hvězdiček to není, ale tři mi přijdou málo, takže tak 3,5-4*

Ketrin.TR
12.05.2021 3 z 5

Tak kde začít? Svět upírů, démonů a čarodějnic není ničím novým, ale příběh mě hodně zaujal. Skrývá v sobě velký potenciál na různé zvraty a scény, ale bohužel mě zklamalo, že toho autorka vůbec nevyužila. Celý příběh se neskutečně vleče, hustě popsané stránky ubíhají hodně pomalu a vy vlastně čtete jenom proto, aby se v knížce začalo konečně něco dít a vy to neprošvihli. Když konečně přijde vytoužený zvrat, tak než se stihnete zaradovat, příběh opět sklouzne do unylého tempa. Romantická linka čarodějnice Diany a upíra Matthewa se mí líbila, takže tohle je splněno dokonale. Kdo by netoužil po velkém, silném a charismatickém upírovi, že? :-) Druhý díl mám rozečtený už několik měsíců a nejsem schopna se do něj pořádně zakousnout, bohužel si zachovává pomalé a těžkopádné tempo, tak snad to někdy přelouskám, protože pak se těším na seriál. Asi o to víc, že ho všichni chválí mnohem víc jak knihu...

Fallenyard
05.05.2021 2 z 5

Knihu jsem si sehnala po shlednuti traileru k serialu. Bohuzel jsem celkem zklamana. Prvnich 300 stran bylo skutecnymi padesati odstiny nudy, hlavni postava je ukrutna Mary Sue a lovestory s hlavnim hrdinou je od zacatku extremne predvidatelna a plocha.

Predvidatelnost bych i odpustila, nejvic me ovsem ubijelo, jak se stridave neskutecne nudne tahnul dej, aby nam vzapeti autorka servirovala nove fakty jak na bezicim pase, jeden prekvapivejsi, nez druhy, coz pusobilo stejne neuveritelne, jako reakce vetsiny postav.

Kniha ma velky potencial, nektere pasaze bych dokonce zhodnotila jako velmi ctive, ale celkova dynamika knihy je velmi nevyvazena a to dilu podrazi nohy. Chci si serii docist, stale verim ve vyvoj stylu.

Madelisi
24.04.2021 3 z 5

Četla jsem až po seriálu, který se mi moc líbil. Jelikož zde děj z 80 % odpovídá seriálu, tak se mi místy zdlouhavěji četlo, když jsem věděla, co se stane.
Navíc mi neseděl popis čarodějných scén, trochu jsem se v těch všech barvách a bohyních ztrácela.

Klobouk dolů před seriálem, dodali do něj dost scén navíc.

Zde se mi seriál hodil k tomu, že jsem hned věděla, která postava je důležitá.

Závěrem - toto téma mě moc baví. Je to upíří romance pro starší, plus odehrává se to v nádherném prostředí.

upíři láska magie čarodějnice démoni zfilmováno – TV seriál

Deborah Harkness