Čas čarodějnic

Čas čarodějnic https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396778/bmid_cas-carodejnic-Uzs-396778.jpg 4 1274 290

Historička a čarodějnice Diana Bishopová celý svůj život odmítala své nadpřirozené nadání. Očarovaný alchymistický rukopis však do jejího života vnese nevítaný příval magie a najednou se o ni zajímají nejen čarodějnice, ale i démoni a upíři. Záhy se po Dianině boku objeví i záhadný Matthew Clairmont, vědec, válečník a upír. Přestože mezi bytostmi panuje staleté nepřátelství, Diana a Matthew se jen s obtížemi brání vzájemné mrazivé přitažlivosti.... celý text

Literatura světová Pro ženy Fantasy
Vydáno: , Laser-books (Laser)

A Discovery of Witches , 2011

Peťulka3
06.07.2022 5 z 5

Krásné připomenutí seriálu. Moc se mi kniha líbila. Doplnila detaily,které se do seriálu nevešly.

MAU256
28.06.2022 5 z 5

Čarodějnice, upíři, démoni. Diana - čarodějnice, která se všemožně snaží potlačit kouzla a být prostě normální. Matthew - upír, který žije staletí. Zakletá kniha, kterou všichni chtějí. Láska mezi čarodějnicí a upírem, která by neměla být a přesto si našla cestu. Kouzla, která se nedají jen tak potlačit. Musí se podařit skok do minulosti, aby byla nějaká budoucnost - už se těším na další pokračování.

Matthew chytil kouli v letu. Pohybovala se jako rtuť a přizpůsobila se jeho studené kůži. Má síla se na jeho dlani zklidnila a jenom se lehce chvěla. "Co to je?" zeptal se Matthew, který při pohledu na zářící hmotu zapomněl na svou touhu po lovu. "Já", odpověděla jsem jednoduše.

Mathiola8
09.06.2022 4 z 5

Viděla jsem prvně seriál, ten se mi líbil, tak jsem koupila knihy a trochu s obavou začala číst. Musím však říci, že jsem byla příjemně překvapena. Kniha je čtivá, moc se mi líbila. Těším se na pokračování.

Radovan_R
30.04.2022

Dost zvláštní kniha, ale když se začne číst, je těžké přestat, protože člověk chce vědět, co bude dál. Zkraje to moc zajímavé není - skoro furt se sedí v knihovně. Pak se konečně začne něco dít, ale zas to sklouzne do kruté romantiky. No a ke konci je to spíš pohádka s kouzelným domečkem.
Konec to nemá - je to trilogie a evidentně se musí přečíst celá. Tak to zkusím, zatím to bylo celkem slušné.

Adris
10.04.2022 3 z 5

rereading

Knihu jsem četla již před lety, ale byla na mě těžká, nechápala jsem alchymistické a genetické popisy. Bylo to, jako číst nějakou odbornou publikaci. Plus úryvky z latiny a jiných jazyků - no, dalo mi to zabrat, ztrácela jsem se a jelikož tyto záležitosti byly docela důležité pro sledování posunu příběhu, do dalších dílů jsem se nepouštěla. Nedávno jsem však náhodou zhlédla seriál podle této série a byla jsem nadšená. Konečně jsem vše pochopila a rozhodla jsem se dát příběhu další šanci. Jelikož již znám rozuzlení, četbou si jen doplňuji mezery v seriálu. Přiznám se, že půlstránkové popisy budov přeskakuji a latinu a jiné "odbornosti" přejedu očima. I přesto mám opět co dělat, abych stíhala vše sledovat. Moc tomu nepomáhají i podobná jména účastníků (Matthew, Marcus, Miriam, Marthe.. Vážně?!). Každopádně příběh má potenciál. Musím mu však vyčíst ještě jedno - autorka z hlavní hrdinky udělala všemocnou bytost, ovládající všechnu magii, na kterou kdo pomyslí, ať je údajně vzácná, jak moc chce. Jak pravděpodobné je, že jeden člověk, ač magická bytost, bude oplývat NĚKOLIKA extrémně vzácnými magickými schopnostmi? A ještě má velice vzácnou DNA ... Tady se autorka nechala až přespříliš unést. A Matthew se má asi chovat sexy ochranitelsky, na mě to však působí nemocně, komandátorsky. Nařizuje Dianě, kdy má jít spát, jestli má nebo nemá hlad apodobě. A její pokorné reakce mě docela děsí. Však se svou mocí by si ho měla být schopná srovnat raz dva ne? . Prostě mám výhrady. Přesto mě příběh oslovil a chci pokračovat v krasojízdě. 500 stran za mnou a 500 předemnou. Uff.

Eva193
05.04.2022 5 z 5

Napínavá kniha s promyšlenou zápletkou, ovšem, je to trilogie a musíte opravdu přečíst všechny tři díly, aby byl příběh kompletní. Viděla jsem napřed seriál a byla jsem tak napjatá jak to dopadne, že jsem rozhodně nehodlala čekat až natočí třetí sérii. Vědoma si toho, že se seriál může výrazně odchýlit od předlohy jsem začala číst od prvního dílu. Kniha parádně doplňuje seriál, kde je děj pochopitelně trochu ořezaný, ale drží se předlohy. Moc se mi kniha líbila.

holkazbrooklynu
22.03.2022 3 z 5

Ze začátku jsem se obávala, že se v knize nic moc dít nebude, ale díky postupnému pohlcení příběhem tato obava opadla. Kniha byla opět něco nového díky probojení více magických druhů (čarodějnice, upíři, démoni) což tato kombinace není úplně běžná. Velmi hezky napsané, občas s pár zbytečnými detaily ale jinak v pořádku. Stojí za přečtení avšak s další knihou klesá atraktivita příběhu. Pozor nekombinovat se seriálem . Ač je to srovnatelné postava Matta je vykreslena v jiném světě.

vera4097
01.03.2022 5 z 5

Trošku trvalo než se tam začalo něco víc dít. Kniha je řekla bych dost podrobně popsaná .... na detaily? popisy míst, jak chutná víno ( což mě osobně, protože nepiju moc neoslovilo :D ), a další... Zmiňovaná taky dost historie.
Jinak mě příběh bavil, bylo to chvílemi napínavé, a určitě přečtu další díly.
Mrkla jsem i na seriál.... jsou tam... samozřejmě nesrovnalosti, ale jinak dobrý.

karolina7748
18.02.2022 5 z 5

Faktem je, že jsem jako první viděla seriál, jelikož jsem se chtěla dozvědět víc nebo spíš vše, co se do jinak skvělého seriálu nevešlo,tak jsem si to musela přečíst a vůbec nejsem zklamaná. A díky skvělému hereckému obsazení jsem mohla knižním hrdinům přiřadit obličeje. Mně se to líbilo.

0001260
12.02.2022 2 z 5

Podle hodnocení a komentářů tady jsem asi četla jinou knihu :) Děj se neskutečně táhnul a hlavní hrdina mi byl vyloženě nesympatický. Na jednu stranu prezentovaný jako nelítostný chladný zabiják, ale s Dianou to byl takový mazlík. Taky nemám ráda love story, kde aby mohla ústřední dvojice zůstat spolu, klidně dá všanc všechny a všechno kolem sebe. Zkusím dát šanci ještě seriálu, ale do dalších knih se asi pouštět nebudu.

P.S. Nevím, co má autorka furt s tím vínem, ale většinu knihy jsem si připadala jak na sommeliérském kurzu :D

Dashmo
09.02.2022 4 z 5

Kniha mala veľmi pomalý rozbeh. Čítať na 200 stranách ako upír a čarodejnica pijú a voňajú víno, na 10tich stranách podrobný opis ich spoločnej večere, cvičenie jogy..Mala som čo robiť, aby som sa prinútila čítať ďalej. A potom zrazu z jednej strany na druhú akoby šlo o inú knihu. Konečne to malo akciu a niečo poriadne sa dialo. Niektoré veci mi prišli už veľmi pritiahnute za vlasy aj na fantasy svet ale nebol to pre mňa nejak rušivý element. Akurát som si pomyslela sem tam, že TOTO FAKT :D ? Nie je to kniha, z ktorej padnem na zadok, alebo na ňu intenzívne po prečítaní myslím ale bolo to ako celok veľmi dobré. Som zvedavá na pokračovanie. Už keď som pol roka zháňala ďalšie dve časti, na SR kompletne vypredanej trilógie, dočítam to aj keby ma malo poraziť :)

kristyna9911
29.01.2022 4 z 5

Byly tam nějaké nejasnosti knížka vs seriál. Ale dalo se to číst

Njangu
27.01.2022 5 z 5

Tato série mě zaujala a hlavně jí potřebuji přečíst, před shlédnutím seriálu. Knížka byla příjemné překvapení, ke konci jsem se nemohla odtrhnout a naštěstí je série kompletní, takže mě nic nezdržovalo od okamžitého pokračování. Myslím, že nemá začátek roku, to byla dobrá volba a bude to pokračovat stejně napínavě.

vavunik
14.01.2022 2 z 5

Knížku jsem četla po shlédnutí seriálu, který se mi líbil a mrzí mě to, ale vůbec mě nebavila. Diana mi lezla na nervy, chvíli úplně bezmocná, najednou největší a nejsilnější hvězda ze všech. S Mathewem jsem jim tu bezmeznou lásku nemohla uvěřit a i příběh mi přišel zbytečně rozvleklý. Ostatní díly ani číst nebudu, měla jsem co dělat dočíst tento.

evineckY
08.01.2022 5 z 5

Jelikož jsem knihu četla hodně dávno, teď jsem shlédla k ní první sérií o 8 dílech a musím říct, že je perfektní natočená. Sice se až tak úplně neshodují, ale moooc se mi líbí.
Ps : zase mi vymažete komentář?

Kni-holka
10.12.2021 5 z 5

(SPOILER) "Bylo nebylo, žila jedna čarodějnice Diana. Když byla malá, obtočila ji kmotřička víla nevyditelnými pentlemi, neboť věděla, že jí její moc budou jiní závidět. Až přijde čas, pentle rozplete. Do té doby nebude umět létat ani čarovat. A i když se je Diana snažila setřást, nepovedlo se jí to, a tak na kouzlení zapomněla.
Jednoho dne potkala prince, který žil v šeru mezi západem slunce a východem měsíce. Princ Dianu miloval a věděl, že jí svazují pentle.
Když Diana dospěla, unesli ji čarodějové do temného hradu, kde si na svou moc vzpomněla. Zatáhla za stříbrný konec pentle, uvolnila ji a vyletěla ven, kde na ní už čekal její princ."

Taky vám maminky povídaly před spaním pohádky? A co kdyby jedna z těch pohádek byla o vás a vaší budoucnosti?

Příběh započne náhodným objevením 150 let ztracené alchymistické knihy Ashmole 782, po které pátrají démoni, upíři i čarodějové, neboť v sobě ukrývá první kouzla, původ bytostí i způsob, jak upíry vyhladit. Vše je ale zamotané jako pentle sami a nakonec se to zvrtne v boj o zakázanou, nesmrtelnou a předurčenou lásku upíra (Matthew de Clairmont) a čarodějnice (Diana Bishopová), kteří se musí postavit nejen sami sobě a citům, kterým nedokáží zabránit, ale i mocné Kongregaci, která párování jiných druhů zakázala. Frakce 3 démonů, 3 čarodějů a 3 upírů má své důvody, proč knihu chtějí i proč chtějí porozumět Dianině moci a nepřestanou, dokud nezískají, co chtějí.

"Kdysi byl svět plný divů. Ale teď už patří lidem. My, nadpozemské bytosti, jsme zmizeli. Démoni, upíři a čarodějové se schovávají z dohledu. Bojí se odhalení. A dobře jim není ani mezi svými. Ale každý konec má nový začátek."

Čas čarodějnic od Deborah Harknessové je prvním dílem knižní i televizní série a já se do něj naprosto zamilovala. Dokonce až tak, že se mi stíra fantazie s realitou.
10⭐z 5

MonaLisa42
05.12.2021 5 z 5

Celkem pěkná kniha. Nejdřív jsem viděla 2 série úžasného seriálu natočeného podle této knižní série. Nedokážu říct, jestli mě víc bavila kniha, nebo seriál.
Rozhodně je čtivě napsaná a námět čarodějnice, upíři a démoni je skvěle pojatý. Jednu obrovskou výtku však mám. Vůbec se mi nelíbilo, jak se v příběhu z ničeho nic na chvíli objevily nové postavy (např. čarodějnice Satu nebo upírka Juliette) - nebýt seriálu, tak v nich mám obrovský nepořádek a nevím, kdo je kdo.
Jinak se jedná o celkem zdařilou knihu, plnou tajemství. Moc děkuji!!!

ladyxx
13.11.2021 2 z 5

Na tuhle knihu jsem se velice těšila, ale dočetla jsem ji s velkým sebezapřením, a to jenom proto, že mě znervózňují nedočtené knihy. Příběh se táhl jako guma, hlavní postavy Diana a Matthew byly nesympatické a toxické, jejich vzájemné dialogy patetické, a některé věty naprosto směšné - opakovaně prozpěvující krev a řetěz v těle považuji za dost kuriózní i na nadpřirozené téma knihy. Nudný příběh mi umožnil se soustředit na překlepy a záměny jmen (Matthew místo Marcuse apod.), kterých je v knize požehnaně. Trio upíři-démoni-čarodějnice mohlo mít potenciál, ale démoni vlastně nemají žádné nadpřirozené schopnosti a nedokážu si představit jejich adekvátní využití. Cestování časem vnímá autorka hodně jednoduše a nebere v úvahu různé paradoxy a logické otázky. Hodnocení 2* dávám jenom za historické zajímavosti a postavu Ysabeau, o které bych si s radostí přečetla pokračování, ale vzhledem k tomu, že se vyprávění zaměřuje na protivný páreček, do navazujících knih se pouštět nebudu.

Laf
12.11.2021 3 z 5

Není pro mne lehké tuto knihu ohodnotit. Nepřišlo mi to ani jako top kniha, ani jako brak, ale prostě takový průměr. Těšila jsem se na ní, ale byla jsem zklamaná a pořád jsem při čtení čekala, kdy konečně bude nějaké to wau. Navíc spojení čarodějnic, upírů a démonů do jednoho příběhu bývá zajímavé, ale tady to nějak zapadlo do ztracena. První půlka knihy mi přišla nudná. Sice se toho děje hodně, ale není to nic napínavého, a jen spousta popisů. Druhá půlka byla už mnohem lepší, mnohem poutavější a konečně i nějaké objasnění situace.
Celkově bych to hodnotila tak, že kniha není pro každého, ale úplně bych knihu nezatracovala. Každý by si měl o ní vytvořit svůj názor a za zkoušku to rozhodně stojí.

LiliDarknight
07.11.2021 5 z 5

Túto sériu milujem nekritickou láskou. V praxi to znamená, že ju milujem aj napriek všetkým nedostatkom, ktoré by som dokázala vymenovať. Na knihe sa najviac podpisuje hlavne to, že autorka, hoci je očividne zvyknutá písať, nemá skúsenosti s písaním románov. A tak mnoho dejových liniek a zvratov ostáva v rovine rozpačitých pokusov a tomu všetkému kraľuje najmä turbulentný vzťah hlavných hrdinov. Napriek tomu však celej knihe nemožno uprieť jedno - všetky scény tu majú svoje miesto a autorka má pevne v rukách všetky detaily a hlavne vysvetlenia. Pretože sa rozhodla využiť svoje vlastné historické vzdelanie a prepožičala ho Diane, kniha je informatívne veľmi obsiahla. Z logického hľadiska to všetko dáva zmysel a dialógy, hoci občas z pohľadu laika nudné, majú hlavu a pätu. Napriek tomu je často nutné čítať medzi riadkami.

Takže áno, má to svoje nedostatky, no má to veľmi veľa svetlých momentov. Pre mňa je však podstatné to, že ma príbeh pohltil a dokázala som si ho doslova vychutnávať niekoľko dní. (Knihu som čítala takmer týždeň a ak by som mohla, pokojne by som natiahla aj na viac dní. Pre porovnanie - ak nejakú knihu čítam dlhšie ako dva-tri dni, som z toho neskutočne nervózna, čo sa mi pri tejto knihe nestalo.)

Pre mňa ide o ukážkový príklad knihy, na ktorej dokážem ignorovať všetky "pre" a "proti" a skrátka ju len čítam a užívam si to. A to niekedy stačí.

upíři láska magie čarodějnice démoni zfilmováno – TV seriál

Deborah Harkness