Čas čarodějnic

Čas čarodějnic https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396778/bmid_cas-carodejnic-Uzs-396778.jpg 4 1274 290

Historička a čarodějnice Diana Bishopová celý svůj život odmítala své nadpřirozené nadání. Očarovaný alchymistický rukopis však do jejího života vnese nevítaný příval magie a najednou se o ni zajímají nejen čarodějnice, ale i démoni a upíři. Záhy se po Dianině boku objeví i záhadný Matthew Clairmont, vědec, válečník a upír. Přestože mezi bytostmi panuje staleté nepřátelství, Diana a Matthew se jen s obtížemi brání vzájemné mrazivé přitažlivosti.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Fantasy

Vydáno: , Laser-books (Laser)

A Discovery of Witches , 2011

hu_87
06.09.2018 3 z 5

Podle obalu mi připadalo, že se bude jednat o legendární, přímo revoluční knížku, což byl samozřejmě omyl jako hrom. Zbytečné a zdlouhavé popisování některých situací, ale jedno je jisté: Edward Cullen konečně našel svého ztraceného bratra Matthewa.

medvídě
21.08.2018 5 z 5

Můj zanedbaný spánek děkuje kámošce za doporučení této knihy :D ...
Ze začátku jsem se moc nezačetla, ale pak mě to už nepustilo a připadala jsem si jako tichý pozorovatel celého příběhu, který nemá chybu. (Tedy kromě záměny pečetidla za pečeť).
Příběh má spád, postavy se vyvíjí a vy poznáváte jak je samotné, tak jejich rodiny a svět, ve kterém žijí.
Knihu doporučuji, ale jen ne v době, kdy se máte na něco učit - vážně se nelze odtrhnout a teď to všechno budu muset dohnat (další povzdech spánku).

Už se těším na pokračování, kam se vůbec ti dva dostali a co se jim tam přihodí.
Mimo jiné jsem i zvědavá na seriálové ztvárnění, které začnou brzy vysílat - podle ukázek se mi to líbilo.

PS. vážně bych někdy ráda navštívila dům, kde žijí tety Diany - klidně tam i žila, třeba by byl tak hodný a tvořil mi místo na další knihy :), ale i do domu za Ysabeau, podle popisu musí být nádherný.

MíšaS.
03.05.2018 5 z 5

Jsem knihou nadšená.

Lianica
02.03.2018 4 z 5

Kniha mě ze začátku moc nechytla, líbila se mi atmosféra knihovny, ale hlavní hrdinka mě moc nezaujala. Postupně jsem se dostala do děje a kniha mě začala bavit. Už mám rozečtený druhý díl, krásně to na sebe navazuje...

Elea
15.02.2018 5 z 5

Kniha se mi hodně líbila, krásně jsem si ji užila, hlavní postavy byly sympatické, historii mám ráda, tak mi nevadily popisy historických událostí. Nedostatkem knihy je však velké množství překlepů a chyb.

yawe
11.02.2018

Mě po přečtení celé série jako první napadla myšlenka:"Jak uvažuje bytost, která má 1500let zkušeností a zážitků, které jsou pro ostatní často prezentovány ve zmanipulované formě." Jak by to vypadalo, kdyby jsem všichni zažili běh času a manipulující lidi by měli hodně těžké nás napálit. To že se dneska něco dozvídáme z historických knih nemusí vždycky znamenat, že to tak skutečně bylo. A představa, že přesun v čase do minulosti bude mít důkazy v přítomnosti...zajímavá myšlenka. Ať už autorka použila nadpřirozené bytosti k tomu, aby umožnila projít časem, z tohoto pro mě zůstává důležitá myšlenka.

ame
08.02.2018 4 z 5

kniha byla zajímavá a plná zajímavostí z historie, hlavní hrdinka je mi velice simpatická a příjemná, kniha ale nemá zajímavé zvraty a překřížení, proto 4 z 5 a ne 5 z 5

Veronicess
15.01.2018 4 z 5

Celkom pekný, pútavý príbeh. Kniha mi prišla zaujímavá a rada som si prečítala aj ďalšie časti.

keiko33
26.11.2017 5 z 5

Celkom mile prekvapenie. Mam rada historiu, takze tie opisy z historie mi nevadili, dej plynul pomaly, ale vdaka tomu som opisy viac vnimala. Ked knihu doslova zhltnem, vela veci mi unikne. Sice mi citanie trvalo dlhsie a mozno mohla mat kniha o par stran menej, citanie som si uzila. Po tom konci, som poriadne navnadena na pokracovanie a tesim sa na cestovanie do minulosti. Obdobie renesancie a humanizmu ma vzdy fascinovalo a som zvedava ako si stym autorka poradila.

BelphegorSara
23.11.2017 5 z 5

První kniha kterou jsem si vybrala podle krásného obalu :) Nelituji! Krásný příběh a velice sympatická hlavní hrdinka. Mystičnost a malinko složitější styl psaní autorky, této knize přidávají. Patří k mým oblíbeným.

Siwan
20.11.2017 3 z 5

Moc se mi líbila atmosféra, jakási zvláštní poklidnost, která je pod povrchem vyprávění a člověk i přesto, že se právě děje něco dramatického, má klid v duši, že to prostě dobře dopadne.

veronka29
03.10.2017 5 z 5

Knížku jsem si vybrala kvůli obalu, který je podle mě úžasný. Kniha vás buď dostane nebo jí po pár stránkách přestanete číst. Já za sebe jí můžu doporučit.

Beatrisie
03.10.2017 5 z 5

Knížka se mi líbila těším se na další díl a plus za opravdu povedenou obálku:)

MaléZlo
01.10.2017 3 z 5

Poslední dobou začínám psát komentáře, že kniha mohla být klidně o pár set stran kratší. U této knihy nevyjímaje. Dle mého názoru zbytečně moc popisování historie, které mě nebavilo a přistihla jsem se, že přeskakuji řádky, které mi přišly zbytečné. Kniha obsahuje neuvěřitelné množství hrubek, nesmyslných slov a slovních spojení. Ale abych nebyla jen pruďas - příběh se mi líbil, i postavy. Určitě si přečtu další díl, ale co se mi zarylo do paměti: pořád nám cpali, že Diana má kuráž a ve chvíli, kdy bych ji od ní očekávala, se slavná kuráž nedostavila. Viz. část předtím, než má Diana poprvé vidiny...

chemulinka
29.09.2017 2 z 5

Kdyby Dianna Bishopová neustále jenom nespala, nejedla míchaná vejce a nebyla unavená, tak by ani nemusela vznikat trilogie a všechno se mohlo vejít do jednoho dílu. První díl na přečtení stačí, na další už nemám sílu. Vadilo mi, že v knize (ve výtisku, který jsem dostala) je značná spousta hrubek a překlepů.

Dinosaurus2000
30.07.2017 1 z 5

Kniha mě velice zklamala. Hlavní hrdinka je nezajímavá, přijde mi, že pořád jí nebo odpočívá, zatímco ostatní se o ni starají. Knihu bych nejspíš ani nedočetla, nebýt přesvědčení, že se to určitě za chvíli rozjede. Ale bohužel. :(

paprika75
13.05.2017 4 z 5

Pro mne je to klasická variace na téma "křehotinka" v nesnázích, která potká mocného bohatého a dominantního krasavce ... ale OK. Občas, a v tomto případě to tak bylo, mi to připomíná scénáře akčních filmů ... hlavní hrdina/hrdinka dostává že začátku na frak, pak se vypracuje a na konci dá všem na držku. I tak ... četlo se to hezky. Nadpřirozeno je pro mne OK, i když tady je to trochu přitažené za vlasy a místy dost přeslazené. To je ale věc autora, jak má svůj svět postavený. Celkově bude tato kniha patřit mezi to lepší, co jsem kdy četla. Jdu na další díly a uvidím kam se to vyvine. 4*

Hanjimka
17.04.2017 5 z 5

Začátek úžasné trilogie. Nadchla mě.

mStationka
13.03.2017 3 z 5

První díl trilogie..no popravdě jsem si trilogii koupila díky jejich obalu..ale to je asi tak všechno.. miluju knihy mágů, čarodějnic, upírů..avšak tahle k mým the best of nepatří. Je to oddechovka..to ano..ale neměla jsem takovéto nutkání číst do úmoru unavených očí..ba naopak jsem se místy přemlouvala k tomu,abych četla dál..za mě 3 z 5..víc ani omylem..

Lucyiero
25.02.2017 2 z 5

Strašne nezáživné čítanie, v knihe sa poriadne nič nedialo a keď sa konečne malo začať, bolo to hádam ešte nudnejšie.. Tešila som sa,že konečne prečítam knihu, kde nie je hlavná postava tínedžer, ale dospelá osoba, no väčšinu času som si hovorila: kolko má ta Diana rokov? 1500 ročný upír, ktorý nikdy nespí a zrazu zaspal a dokonca aj chrápal? Wtf :D Som rada, že utrpenie s touto knihou skončilo, ale jediný dôvod, prečo som dočítala až do konca bolo preto, lebo mám aj druhý diel.. Len dúfam, že bude o niečo zaujímavejší :)

upíři láska magie čarodějnice démoni zfilmováno – TV seriál

Deborah Harkness