Čas čarodějnic

od:


KoupitKoupit eknihu

Historička a čarodějnice Diana Bishopová celý svůj život odmítala své nadpřirozené nadání. Očarovaný alchymistický rukopis však do jejího života vnese nevítaný příval magie a najednou se o ni zajímají nejen čarodějnice, ale i démoni a upíři. Záhy se po Dianině boku objeví i záhadný Matthew Clairmont, vědec, válečník a upír. Přestože mezi bytostmi panuje staleté nepřátelství, Diana a Matthew se jen s obtížemi brání vzájemné mrazivé přitažlivosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/92_/92462/cas-carodejnic-cas-carodejnic-lxD-92462.jpg 4.2499
Série:

Čas čarodějnic (1.)

Orig. název:

A Discovery of Witches (2011)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (118)

Přidat komentář
meibi67
dnesodpad!

Přečetla jsem pár stránek a nijak mě nezaujala... třeba někdy dočtu celou... uvidíme :)

Pavla79
předevčírem

První díl jsem začala číst až po první filmové sérii a musím se přiznat, že filmové zpracování mi přišlo asi lepší, což nebývá zvykem... Tam se mi postavy zdály takové "normálnější"... Na knižní jsem si trochu déle zvykala, ale děj tomu pomohl, a jelikož jsem si toto fantasy vybrala i kvůli odpočinku od "svých mordů", určitě splnilo a druhým dílem plní účel :)

malyLibor
26. listopadu

Zajímavá knížka. Líbí se mi, jakým způsobem autorka zapojila své hrdiny do běžného lidského života. Postavy mi byly od začátku sympatické a jejich jednání snadno uvěřitelné. Jedinou malinkou připomínku mám k Dianě - když už autorka uvádí její datum narození, mohla ho posunout o dva měsíce dopředu. Dianinu jednání by mnohem lépe odpovídalo narození v blížencích než ve lvovi :-) Co bych naopak vyzvedl je propracované zasazení historických reálií do děje. Vždyť např. popis roku "narození" Mathewa odpovídá zcela přesně nejnovějším věděckým poznatkům. Kniha je navíc velice čtivá, takže až na tradiční bolest většiny novodobých českých překladů - absenci korektury - je to opravdu krásné čtení. Ovšem ty chyby, především překlepy v sazbě, to je opravdu katastrofa. Tiskárna by za tuhle knihu měla dostat pokutu, ne zaplaceno, a vydavatel by se měl omluvit všem čtenářům a především autorce za to, jak její dílo zprznil. Ale ať už je to jakkoliv, těším se na druhý díl.

v.kalabova
20. listopadu

Kniha mě totálně oslnila a pohltila, nutno ale dodat, že hlavně díky seriálu, který byl opravdu kouzelně natočen. Občasná pitomost hlavní hrdinky mi vůbec nevadila, občas jsem taky taková blbka... Matthew se mi zdál příliš... mmm... inteligentní, přitažlivý, příliš všechno. Ona je to vlastně celkem slušná romantika. Za mě velké ano a těším se na další díly.

Vendulis
19. listopadu

Libí se mi, prostředí v jakém se kniha odehrává, kniha jako taková by taky nemusela být špatná, ale neskutečně mě nebavily hlavní postavy a znechutily mi celý požitek z knihy. Hlavně teda Diana, která se chovala jako puberťačka. Dočetla jsem jen proto, že nesnáším rozečtené knihy.

Klarkaa
15. listopadu

Naprosto boží, úžasná kniha. Velice čtivá. Začala jsem se koukat na serial, který teď nově vyšel a říkám si, že je to dobré. Zkusím si to přečíst. Čte se jedním dechem. Děj je úžasný. Naprosto spokojená.

Litocha
09. listopadu

Ke knížce jsem se - jako spousta dalších - dostala díky seriálu, nevím ale, jestli byl nejlepší nápad číst a sledovat paralelně. Zatímco na začátku u mě vyhrával seriál a knihou jsem se poměrně nesnadno prokousávala, časem se vše obrátilo. První půlka knihy byla totiž dost rozvláčná, neustálé popisy Dianina bádání a rozebírání jídla a vína a dokola se točící úvahy byly úmorné, navíc se Diana chovala jako puberťačka a chvílemi byla neskutečně naivní a působila neschopně. Překáželo mi i poměrně velké množství chyb (korektura už je zřejmě přežitek).
Později to ale přece jen nabralo spád a přibližně od střetu se Satu už mě knížka bavila. Líbila se mi část odehrávající se v domě tety (čarodějnický dům si mě získal). Začala jsem oceňovat promyšlenost tohohle fantastického světa, díky informacím o Matthewově osobnosti a minulosti působí příběh propracovaněji a upír tady naštěstí nevychází tak "normálně" jako v seriálu.

Brou
06. listopadu

Knížka se čte velmi dobře, ale na můj vkus je až příliš na hranici dívčího románku. Příjemná oddechovka.

Vlasta155
04. listopadu

Seriál jsem ještě neviděla, ale určitě se na něj taky podívám až budu mít příležitost. Kniha se sice ze začátku trochu vleče, ale když se příběh rozjede stojí to za to. Příběh je to krásný a určitě ho doporučuju k přečtení. Líbí se mi určitá magičnost příběhu a tajemná minulost hlavní postavy.

Jenny055
01. listopadu

Najprv som začala pozerať seriál, ktorý ma zaujal. Bola som zvedavá, ako to dopadne, tak som siahla po knihe. Ale podobne ako v seriáli, aj v knihe mi chýbalo podrobnejšie vyjasnenie tajomstiev a záhad minulosti. Autorka nechala dosť priestoru pre čitateľa, ale ja možno patrím medzi tých "natvrdlejších", ktorí potrebujú trochu viac svetla v príbehu. Začala som čítať už aj druhý diel, ale tam sa mi postava Diany zdá až priveľmi neschopná a niekedy až hlúpa. Cestou do minulosti sa zmenili jej čarodejnícke schopnosti, ale rozum predsa nestratila. Neviem, či knihu dočítam.

BarkaS
31. října

Po dlouhé době něco, co se prvoplánově nesnaží napodobit všechno, co už vzniklo a jde alespoň trochu svou vlastní cestou. Diana Bishopová je možná trochu mdlá, jak jí tady mnozí vyčítají, ale dává to přeci smysl. Ona se za každou cenu chce chovat normálně a nevybočovat. Navíc je to "nudná" akademička. Co mi vadí víc, jsou zobecňování typu (parafrázuji): Výhodou je, že každý vědec má vždycky po ruce mobil a hned ho zvedne." (No, já mám tedy opačnou zkušenost, vědci se naopak často zaberou do práce a ani nezapnou zvonění.) Podobných vět jsem v knize našla víc a musím se přiznat, že mě trochu ruší. Ale abych to shrnula. Má to svoje mouchy, ale mě to prostě baví, má to atmosféru i švih.

DarylDixon
29. října

Celkem pomalu se to rozjíždí a hlavní hrdinka je zpočátku dost nevýrazná a taková ušmudlaná. Doufám, že se vyvine v něco brutusáčtějšího.

Lenka_S
28. října

Nádherný příběh, moc se těším na další díl a už teď jsem přesvědčená, že celá série bude patřit mezi mé oblíbené.

Nomia
20. října

Pokud by byla hlavní hrdinka, alespoň elementárně zajímavá, nebo měla nějaký druh osobního kouzla, dala bych sérii šanci, ale s takto nezáživnou hlavní postavou, klišoidním dějem a otřepanou milostnou linkou - mě opravdu neláká si přečíst další díly.
V podstatě je to jedno velké klišé. Další romanťárna okořeněná upíry a nadpřirozenem, ovšem skoro ničím nevyčnívá z průměru.

Houty
19. října

Tato kniha se mi velice líbíla. Je to jedna z mých oblíbených sérií.

makynka911
19. října

Po prvním díle seriálu jsem nedokázala čekat ani jeden den, jak příběh dopadne, natož několik měsíců. Nevím jestli jsem udělala dobře, že teď už všechno vím, ale z mého pohledu na knihu, jsem ohromena...
Naprosto skvělá kniha, propracovaný příběh. Minulost upíra, kousky skládačky, které do sebe krásně zapadají. Nebojácnost, se kterou se Diana vrhá do vztahu, tajemná kniha. Jsem opravdu nadšena. A hlavně bych někdy opravdu chtěla vidět dům čarodějnic, a taky jsem zvědavá, jak ho vykouzlí právě v seriálu.

Moc povedená kniha, určitě doporučuji přečíst :)

Terez9119
17. října

S tímhle jsem teda nepočítala! Jako spoustu dalších i mě zaujal trailer na seriál a já sáhla po knize. No co, v horším případě ji nedočtu. Ale já se od ní nemohla odtrhnout! Musela jsem číst dál a dál.
Autorka chytře kombinuje, další postavy postupně dávkuje a má do hlavního příběhu vpletených tolik nitek, že kniha nemá šanci nudit. Jen ten konec se mi zdál už trochu zdlouhavý.
Matthew mi v jedné části knihy přišel tak moc ochranitelský, až to začalo vadit i mně, a to mám tenhle typ hrdinů docela ráda. Nevím, jestli ke konci přibrzdil, nebo mi to přestalo vadit, ale pak už jsem ho zase zbožňovala jako na začátku.
Diana je dobrá silná hrdinka. Její schopnosti se postupně ukazují, takže se pořád těšíte, co přijde příště.
Až se dodívám na seriál, přečtu si tenhle díl rozhodně ještě jednou a pak s chutí navážu.

kklepkaa
12. října

Aby mě něco okouzlilo, stačí kolikrát málo... třeba jeden nenápadný trailer. Takže jsem zákonitě skončila u knížky. Měla jsem z toho trochu strach, ale dostalo se mi do ruky nevtíravé oddechové magické fantasy. Mělo to svoje mouchy, ale Diana a Matthew mi přirostli k srdci. Konečně se mi dostala do ruky fantasy kniha, kdy hlavní hrdince není sedmnáct a hlavní hrdina je sympatický čtyřicátník.

RHorse
11. října

K této sérii mě přilákal nový seriál, který mě čapl hned prvním dílem, takže jsem si řekla, že si to musím přečíst. To, jakým způsobem mě lapila knížka, se mi už dlouho nestalo. Jasné, je to knížka pro ženy, mužům se asi líbit moc nebude, ale je výborná. Dobře zvolené prostředí, poutavý příběh, poutavé propojení s historickými událostmi a postavami, které působí věrohodně. Uvítala bych asi více rozpracování děje (často jen několik vět), který je okrouhán na úkor popisu vztahu hlavní dvojice. Často mi chyběli i jen věty typu "ten a ten odešli, něco udělali". Jediné, co mě mrzí, je překlad se spoustou chyb, pletou se jména, někdy to nedává smysl a někdy jsem měla pocit, že mi nějaké informace unikly (otázka je, jestli to je vina překladu, nebo originálu). Jsem docela zvědavá na další díl.

Emičkazknihy
08. října

Tak jsem jednou šla knihovnou a najednou záblesk světla, takový barevný- fialový, modrý, červený a trrošku zelený. Vydám se tamtím směrem a pohlédnu ne knihu v pestrobarevném obalu. Obálka je na první pohled velice propracovaná, když jsem si přečetla obsah, kniha mě zaujala z jednoho důvodu, mělo se jednat o příběh, kde je středobodem kniha. Knihu jsem se vypůjčila a šla domů. Měla jsem perný měsíc, ale kdykoliv jsem mohla tak jsem si četla, musela jsem vypdat jako blázen, šla jsem po ulici a smála se do knihy, tak mě kniha pohltila. Tajemný a ukrývaný svět kterému vládnou upíři, čarodějnice a démoni. Tam kde zkončila jedna víra, víra v kouzla a čáry má vyrůst jiná, ale uplně stejná. Stavěná na lásce, když láska zmiz, zmizí i vše co ji tvořilo a obsahovalo. Takový osud postihne hlavní hrdinku. Když se postupně zamotává do světa kouzel a lásky, vstávají vám chloubky na rukou a mráz vám přejíždí po zádech. takové pocity jsem měla.

Lenka.Vílka
07. října

("Don't know whether I should kill or cry, Don't know if I should live or die, Should I stand or walk away, Don't know whet her I should be myself or change, Hold my ground or rearrange, Should I stand or walk away." ... Stand of walk away - Hellyeah)

O knize jsem věděla. Že existuje a tak. Ale nijak zvlášť mě nelákala. Ale potom jsem viděla trailer adaptace a ten mě dostal. Takže bylo jasné, že si tuhle knihu přečtu. První díl se mi moc líbil, tak mě zajímalo, jak vypadá původní příběh. Místní komentáře mi moc nepomohly. Protože to z nich působí jako upgrade Stmívání pro dospělejší. Takhle na mě pilot nepůsobil. Proto jsem si chtěla nejdřív přečíst knihu, než budu koukat dál. A výsledek? Přečtu si druhý díl a budu koukat.
(Takže předpřípravu máme za sebou. Psychologické okénko taky. Knihu jsem si přinesla z knihovny a chystám se na četbu. Na chvilku pá...)

Dočteno. Vydržela jsem to. Zlámala jsem si obě nohy, abych se nedostala k počítači, a nemohla se dívat na seriál. Takže hodnotím pouze knihu. Bez porovnání.

("Vykládá se toho o něm spousta - prý nemá rád ženské, je to o intelektuální snob, neodpovídá na poštu a odmítá pomocníky z řad studentů.")

Ano, já se tohle dozvědět o chlapovi, tak vezmu nohy na ramena. Jenže já nejsem čarodějnice jako Diana a ten chlap není sériový vrah, jak se podle popisu Matthew zdá. Ale je upír. Jenže to je v tomhle světě normální. Celá pointa a podstata se tedy točí kolem knihy, kterou všichni chtějí, ale umí na ní písknout jenom Diana, která s těmihle věcmi nechce mít nic společného. Ve výsledku jsem tedy četla hodně příjemnou knihu. Člověk u toho nemusí moc přemýšlet, a protože je čtivě napsaná, přečtete se rychle. Diana svou moc neovládá, takže je to na dlouhé lokty, ale to neva, přestože se tam děje spousta věcí, než se čtenář dostane k té zatrolené knize. Ale série má tři díly. Času dost. Takhle jsem četla o lásce dvou, kteří by spolu neměli být (dohodou apokalyptických rozměrů), na pozadí s tím vším tajemnem a tajemstvími. A bylo to dobré. Autorka vymyslela dobře fungující svět čarodějnic, upírů a démonů. A vzala to zase trochu jinak než spisovatelé před ní.

Vadila mi jenom jedna věc. V knize se dost jezdí nebo chodí z jednoho místa na druhé. A ty přechody jsou až moc rychlé. Občas jenom dvě věty. Což je třeba v popisu vůní dost v nepoměru, přesto psáno krásně. Až bych si to skoro představovala. Sorry, ale nemám jak. Už jsem to psala jinde. Nevím, jak voní křída nebo jiné voloviny. Opravdu nevím.
Bavily mě krátké výpravy do minulosti. Díky autorce to má věrohodnou podstatu. Jiná autorka by asi tohle psát nemohla. Nebo by jí muselo pomáhat dalších dvacet lidí. Navíc autorka používá košatá souvětí, která nejenže vypadají na pohled dobře, ale na konci neztratíte myšlenku začátku věty.

Jenom od toho nečekejte žádné hardcore fantasy, ok? Potom budete zklamáni. Zjištění, že s kostrou Stmívání kniha opravdu nemá nic společného, jak zde bylo naznačeno, mi udělalo radost. Proč? Protože tenhle příběh má hlavu a patu. A už jsem zmínila tu nádhernou obálku? Je to vidět jenom pokud knihu držíte v ruce. Tak si to kupte a taky si sáhněte. Ale bacha na chyby v knize. Těch tam je fakt požehnaně. Jinak už v poslední době druhá kniha, kde jsem četla špatně dané jméno do pádu (neberu jako náhodu, že v obou případech jméno Matthew). Ale v obou případech stejná chyba. Možná úleva při překladu nebo to na papíře vypadalo lépe. Ale pravdou je, že tohle dobře znějící jméno v originále má u nás kvůli pádům problémy. Ale když to píše zahraniční spisovatel, chápu, že na překlady do jiných jazyků nemůže myslet, a volí jména, které dobře zní jemu.

V rámci žánru: *****/*****
(V knize je všechno, co tam být má. A všechno se vším dobře funguje.)

V rámci všeho: ***/*****
(Jsem akční typ a tady nebylo nic, co by se akci podobalo, jak jsem zvyklá, protože to je prostě trochu jinak napsané nadpřirozeno.)

Takže závěrečné: ****/*****
(Průměr obou hodnocení, protože 3 je málo, ale 5 si kniha nezaslouží.)

nikolpangracova
05. října

pro knihu jsem utíkala, jakmile vyšla upoutávka na seriál, která mě dosti zaujala. Co napsat...kniha je naprosto fantastická. Dlouho jsem se k žádné tolik nepřipoutala. Doporučuji všem, kdo mají rádi tento druh fantasy, plný čarodějnic a jiných nadpřirozených bytostí v "moderním světě". Autorka nám předkládá jednak velice pěkný romantický příběh, jednak velice pečlivě napsané a v každém detailu propracované pojednání o vnímání světa. Její pojetí čarodějnic, upírů a démonů především na genetické úrovni je vskutku originální a pro mě zatím nejrealističtější. Déle se mi líbí fakt, že autorka bravurně čerpá z toho, že ve středu příběhu je 1500 let starý upír a skutečně nám umožňuje nahlédnout do střípků jeho života v minulosti. Klobouk dolů před propracovanými poznatky z historie, genetiky, biologie a chemie, nic podobného jsem ve fantasy knize nikdy neviděla. Pro mě je toto každým coulem skvost. Takový, ke kterému se s úctou ráda znovu vrátím.

sebemi
28. září

Pecka! Viděla jsem dva díly seriálu a už jsem se vezla :D Nadchlo mě prostředí Oxfordu a jako vystudovaná dějepisařka prostě miluju všechny debaty a zmínky o historii. Diana je sympatická, no a Matthew je božský. Vrhám se s radostí a očekáváním na další díl!

Jediné, co mě štve, jsou neskutečné chyby, překlepy, chybějící uvozovky a čárky v celé knize, za to ale autorka nemůže, že u nás to odflákli :(((

MiraiYume
28. září

Ze začátku jsem byla knihou i stylem psaní fascinovaná. Příběh se mi moc líbil, ale někdy kolem poloviny se ta fascinace a zaujetí začali vytrácet. Už to na mě bylo místy moc rozvláčné a občas mi Diana přišla... ani nevím, jak to vyjádřit. Ale rozhodně mi chováním nepřipomínala uznávanou akademičku, jak se nám autorka snažila nastínit na začátku. Už to zkrátka nebylo ono. A některé pasáže byly popsány tak mechanicky, že se z nich nedaly pochytit žádné emoce. Jiné zase byly přeemotivavané. No prostě se dalo z příběhu vytěžit víc. Nejvíc mi ale vadí to cestování v čase, respektive jeho nedovysvětlení, jestli mi to teda neuniklo. Kde jsou v tom čase jejich minulá já, když se přesunou do jiné doby? Tohle v knihách nemám ráda. Je to nedotažené.

mikoss
25. září

Kniha se mi líbila, byla velmi čtivá. Trochu mi připomínala televizní seriál Moonlight. Jsem zvědavá jak bude série pokračovat.

LadyElisa
24. září

Kniha mě naprosto pohltila, děj je zasazen do atraktivních lokací, chemie mezi Matthewem a Dianou je přímo elektrizující. Přečteno za tři dny a vrhám se rovnou na další díl. Seriál je úžasný :)

Dalgiona
18. září

Ano, i já jsem si tuto knihu koupila tak trochu kvůli tomu obalu. Ale to nebylo prvotní, co mě zviklalo k nákupu. Nelitovala jsem. Kniha mě vtáhla do děje a nepustila mě, dokud jsem nepřečetla poslední slovo. Byla jsem nadšená a tak se nedivte, že jsem se těšila na její pokračování. Chyba. Možná se vám líbilo, ale já jej do dnešního dne nepřečetla, přes několik pokusů začít. Zklamalo mě to. A co vy? Dočetli jste pokračování? Poraďte co s tím. Díky D.

hu_87
06. září

Podle obalu mi připadalo, že se bude jednat o legendární, přímo revoluční knížku, což byl samozřejmě omyl jako hrom. Zbytečné a zdlouhavé popisování některých situací, ale jedno je jisté: Edward Cullen konečně našel svého ztraceného bratra Matthewa.

medvídě
21. srpna

Můj zanedbaný spánek děkuje kámošce za doporučení této knihy :D ...
Ze začátku jsem se moc nezačetla, ale pak mě to už nepustilo a připadala jsem si jako tichý pozorovatel celého příběhu, který nemá chybu. (Tedy kromě záměny pečetidla za pečeť).
Příběh má spád, postavy se vyvíjí a vy poznáváte jak je samotné, tak jejich rodiny a svět, ve kterém žijí.
Knihu doporučuji, ale jen ne v době, kdy se máte na něco učit - vážně se nelze odtrhnout a teď to všechno budu muset dohnat (další povzdech spánku).

Už se těším na pokračování, kam se vůbec ti dva dostali a co se jim tam přihodí.
Mimo jiné jsem i zvědavá na seriálové ztvárnění, které začnou brzy vysílat - podle ukázek se mi to líbilo.

PS. vážně bych někdy ráda navštívila dům, kde žijí tety Diany - klidně tam i žila, třeba by byl tak hodný a tvořil mi místo na další knihy :), ale i do domu za Ysabeau, podle popisu musí být nádherný.

MíšaS.
03. května

Jsem knihou nadšená.